Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Pokud máte nápad jak vylepšit toto fórum, podělte se o něj. Pokud to bude jen trochu v našich silách, tak budeme toto fórum vést podle Vašich nápadů a přání.

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod SvoDa v 15 dub 2010 06:03

Textíky jsou pořád rozhozené (FF 3.6.3), při kliknutí na odkaz směřující do jiného vlákna se stále odhlašuje, pokud však umažu z adresy www a provedu refresh, obnoví se i přihlášení.

Možná jste si všimli, že se změnila ještě jedna věc - když kliknu na "odpovědět" u nějakého příspěvku a jsem zrovna nepřihlášený, objeví se pochopitelně přihlašovací okno a bývalo to tak, že se ihned po přihlášení rovnou objevilo memo pole pro psaní textu odpovědi na onen příspěvek.
Nyní se však v případě, kdy jsem nepřihlášen -> odpovědět -> přihlašovací okno -> přihlášení -> objeví hlavní stránka fóra a musím ten příspěvek, na který jsem chtěl jako nepřihlášený odpovídat znovu najít :(
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod Ivo K v 15 dub 2010 06:59

Testnul jsem (jak píše SvoDa), jak to bude v případě odpovědi, když jsem nepřihlášený a používám IE7.
Funguje mi to stejně jako SvoDovi, s tím, že po přihlášení se mi objeví ještě okno "Vítejte zpět" a potom se zobrazí hlavní stránka a musím také příspěvek znovu najít.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod tomasii v 15 dub 2010 10:14

Já s naším fórem už jedu jen s FF 3.6.3 a ty problémy se špatným zobrazením úvodního menu řeším novým načtením stránky ve FF.
IE na fórum nepoužívám, když se to odhlašování při přihlašování objeví, tak se s IE prakticky nemůžu přihlásit.

Setrvalý stav.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod JaPan v 15 dub 2010 11:05

Používám IE a jediná maličkost, která mi vadí, že při kliknutí na odkaz v rámci fóra mě to občas odhlásí. Jinak nemám problém.
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod vovi v 15 dub 2010 11:50

To občasné odhlašování by mělo spravit právě vymazání cookies - už se tady o tom psalo. Na spodní liště (mezi "Tým" a "Všechny časy...") je k tomu šikovné tlačítko "Smazat všechny cookies z fóra", které ušetří spoustu ruční práce. Po následném přihlášení to zase nějakou dobu (řádově měsíce) nezlobí a pak zase začne cosi ve Windows vyhnívat ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod SvoDa v 15 dub 2010 13:31

To občasné odhlašování bohužel výmaz cookies neřeší, jelikož problém je v tom, že toto forum má dvě adresy
jednu
http://www.forum.entershop.cz/

a druhou
http://forum.entershop.cz/

Pokud máš adresu bez www a pohybuješ se po odkazech bez www, tak tě to neodhlásí.
Pokud máš adresu bez www a odkaz na příspěvek je s www, odhlásí tě to vždycky, bez ohledu na cookies. Stačí však v tomto případě "samovolného" odhlášení odmazat z adresního řádku to www, potvrdit načtení stránky (enter) a již jsi zase přihlášený ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod vovi v 15 dub 2010 14:43

Teprve teď jsem pochopil celou tu diskusi o "WWW" a "neWWW" na předchozích stránkách. A mám všetečnej dotaz: "Jak je to ku..a možný?". Přece když se pohybuju uvnitř fóra a dávám odkazy dovnitř fóra, tak se nemůže stát (aspoň mně se to nikdy nepovedlo), že by takový odkaz začínal http://www.forum. ....
Naopak - ty odkazy se pak v příspěvku zobrazí ve zkrácené podobě relativního vnitřního odkazu s příslušným pHp parametrem.

Pokud někdo píše odkazy s http://www... ručně, pak bychom to měli začít sledovat a komentovat to minimálně stejně, jako odkazy neumístěné do CODE. Protože jde, jako už mnohokrát, o obyčejnou lidskou blbost a nepozornost. Nikde přece není psáno, že webový odkaz musí začínat www - to si jen prohlížeče a operační systémy usnadňují práci a zkouší to doplňovat, když to na začátku nenajdou. Když napíšete do adresního řádku IE třeba mapy.cz, tak to najde správnou stránku, jejíž adresa tím www začíná

P.S.: Nečekal jsem, že pouhá tři písmena www (já tam žádný http nepsal!!) s tečkou vytvoří po odeslání příspěvku odkaz :shock: :roll: :roll:
Ale schválně si teď zkouším psát (a pomocí tlačítka Náhled kontrolovat publikovanou podobu) různé druhy odkazů a pokud to www nenapíšu na začátek sám, tak se tam neobjeví. Důkaz: forum.entershop.cz 8-) Takže to opravdu je jen lidská blbost; tak jako moje žena s oblibou říká typicky ženskou absurdní větu "Zase nefunguje Internet!", tak si někdo neumí představit URL bez www :( :(
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod SvoDa v 15 dub 2010 15:27

vovi píše:Teprve teď jsem pochopil celou tu diskusi o "WWW" a "neWWW" na předchozích stránkách.
omlouvám se, myslel jsem si, že jsem to před časem napsal srozumitelně, ale asi jsem se mýlil
vovi píše:Přece když se pohybuju uvnitř fóra a dávám odkazy dovnitř fóra, tak se nemůže stát (aspoň mně se to nikdy nepovedlo), že by takový odkaz začínal http://www.forum. ....
...schválně si teď zkouším psát (a pomocí tlačítka Náhled kontrolovat publikovanou podobu) různé druhy odkazů a pokud to www nenapíšu na začátek sám, tak se tam neobjeví.
to bude tím, že fórum spouštíš ze záložky uložené s adresou bez www nebo psaním písmen do adresního řádku, kde nemáš v "nabídce" variantu s www ;)

Myslím, že celý problém je způsoben právě tím, že se lze na fóru pohybovat jak na adrese s www nebo bez ní a tudíž v tom, že má toto fórum dvě adresy.
jestli si pamatuješ, tak fórum začlo bez www a teprve někdy po roce jeho fungování Adam zprovoznil u tohoto fóra i adresu s www. Do této doby problém nebyl, ovšem pak po čase, kdy se pravděpodobně každý přihlašovat jinak - někdo na adrese s www a někdo bez www, popř. z každého PC jinak, resp. má záložku na různých PC v obou variantách a pak se může stát, že některé odkazy jsou učiněny na www a jiné bez www dle toho, zda odkaz vytváříš v okamžiku, kdy máš v adresním řádku www nebo nemáš.

Nikoho by asi nenapadlo do těch odkazů, kdy odkaz vytváří, to www dopisovat ručně po té, co adresu příspěvku zkopíruje .

Třeba by ale šlo to nějakou hromadnou administrací fóra (po záloze :!: :lol: ) sjednotit, aby adresní odkazy s www zmizely, resp. aby existovala webová adresa tohoto fóra buď s www nebo bez něj, ale nikoliv obě varianty - popř. by existovaly obě, ale varianta s www by se přesměrovávala na tu bez www.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod vovi v 15 dub 2010 16:14

Asi jsi to, Dane, napsal dobře, ale já jsem tomu vnitřně nějak nevěřil ;) A stejně nechápu, proč by se fórum mělo chovat takto (tím myslím ty problémy s odhlašováním) - přece jde "jen" o jednu databázi, která si ukládá své cookies k uživateli. A jestli si je ukládá jednou s WWW a jednou bez (podle toho, co zadal uživatel do adresního řádku), tak jsme zase zpátky u lidské blbosti - proč mít pro jedno fórum dvě adresy? Aby to mohli "wohnouti" zadávat pohodlněji a řádným uživatelům to komplikovalo život?
Podle mého jsou čtyři možné způsoby nápravy:
1) Ten nejabsurdnější ... každý, komu to odhlašování vadí, se trvale přihlásí na obě adresy fóra - pak bude mít uloženy obě sady cookies a problémy by už neměly nastat.
2) Ten nejpracnější ... odkazy s www budeme mazat a uživatele na to upozorňovat
3) Ten nejsložitější ... přeprogramovat fórum tak, aby sahalo jen jednu sadu cookies (a taky jen jednu sadu vyrábělo) nezávisle na tom, co ten který soudruh zadá do adresního řádku
4) Ten nejjednodušší a zároveň nejúčinější ... zrušit adresu s www - doufám, že předchozí debaty o tom dokáží rozumné lidi přesvědčit.

Já osobně jsem pro variantu 4). Ta ublíží jen těm, kteří nechápou, že adresu je třeba zadat tak, jak ji vidím - a ne s www na začátku za každou cenu. A když TOHLE někdo nechápe, pak mu stejně zdejší odborné rady k ničemu nebudou a nám zbytečně budou slejzat nehty nad ještě větší kupou otravných, stokrát omílaných dotazů i s nevrlými reakcemi "uživatelů" (viz příklady Danovy korespondence v příslušném vlákně).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nedostupnost stránek fóra - poruchy

Příspěvekod SvoDa v 15 dub 2010 17:20

vovi píše:jsme zase zpátky u lidské blbosti - proč mít pro jedno fórum dvě adresy? Aby to mohli "wohnouti" zadávat pohodlněji a řádným uživatelům to komplikovalo život?

Na tyto problémy bylo tudíž zaděláno tehdy, když Adam v listopadu 2008 spustil i adresu www - viewtopic.php?p=8504#p8504

Po tomto datu se tyto problémy hned tak nevyskytly, jelikož předpokládám, že my, co jsme tu od počátku, kdy fórum mělo adresu bez www máme v záložkách od tohoto prvopočátku adresu právě bez www.
Pak ovšem stačilo, aby se někdo začal přihlašovat na tu "novou" adresu s www (např. to takto nabízí i vyhledávače či spřátelená fóra ?) a pak už to byla jen otázka času, kdy bohužel i my veteráni jsme se dostali do situace, že jsme nutně museli odkazovat na příspěvky s adresou www a to tehdy, kliknul-li jsi na "wohnoutův" odkaz s www a musel ses tudíž znovu přihlásit, abys odkaz uviděl přihlášený a v tomto okamžiku jsi již (po opětovném přihlášení), aniž by sis toho pochopitelně všiml, brouzdal na fóru s www v adresním řádku a dal-li jsi v tomto "stavu" sám nějaký odkaz, má tento také bohužel adresu s www. - a už to jelo a rozmnožovalo se to jak mor. Po odhlášení a opuštění tohoto fóra a jeho spuštění ze záložky a opětovném přihlášení jsi byl zase na fóru bez www, jelikož jak jsem psal jsi měl v záložce od počátku fóra adresu bez www.

Jinak, co se týče tvého návrhu, jsem téhož názoru - varianta 3 (nevím jak moc by to bylo složité) nebo lépe 4, s tím, že jak jsem psal - z různých důvodů (např. presentační a propagační) chce mít Adam oba formáty adresy a pak by se ta s varianta s www v rámci přihlášení přesměrovávala na tu bez www.

V každém případě by to ovšem neřešilo ty odkazy, které již na příspěvky s www existují a muselo by se to zkombinovat s "nějakou" globální administrací a ze všech odkazů směřující na toto fórum odmazat z adresy znaky www.
Neznám strukturu dat php fóra, ale jako laik si umím představit toto fórum jako textový dokument, kdy sadu znaků
http://www.forum.entershop.cz/
hromadně a jedním kliknutím nahradím za
http://forum.entershop.cz/
a nemělo by se nic závadného stát, kdyby se to provedlo v okurkové sezóně, např. v době kdy jsou nejčastější přispěvatelé na pivní párty nebo na srazu :D a po záloze dat.
Já to takto upravil (odmazal www. u odkazů) ve všech svých příspěvcích, které mi to přes search.php vyhledávač našlo a bylo jich 7 :(
Naposledy upravil SvoDa dne 16 dub 2010 06:15, celkově upraveno 2
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Vaše fórum - podle vás....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron