Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TTS hlas pro Android Acapela

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod Jerry v 06 bře 2015 20:31

S tou hlasitostí na obou mých zařízeních si také neumím poradit.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod Mio-Treo.info v 06 bře 2015 21:00

A zkoušeli jste tomu hlasu pomoci softwarově? Pro Android existuje poměrně slušné množství aplikací pro zesílení zvuku - Například Volume+ (Volume-Boost), Easy Volume Booster, Ultimate Volume Booster.... :bravo:
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod x46x v 06 bře 2015 21:04

Není třeba mu pomáhat softwarově když v systému mluví normálně hlasitě. Je to problém přímo iGo. Navíc tyhle boostery nedělají nic jiného než že zvýší hlasitost pro první část spektra ale maximální hlasitost zůstává stejná..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod Jerry v 06 bře 2015 21:39

Několik boosterů jsem zkusil, žádné zlepšení. vzdal jsem to. Použil jsem externí BT reproduktory. Hlasitost výborná, nepodařilo se mi však vyřešit jeden malý problém, v některých momentech chybí počátek hlášky. Ale s tím se dá žít.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod x46x v 09 bře 2015 13:09

Jde o to jestli je to chyba přímo v programu (s čímž nic neuděláme) nebo pouze problém hlasu obecně a nějakým zápisem by se dal hlas zesílit, ale už jsem vyzkoušel několik různých zápisů v sys.txt a nic..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod Jerry v 09 bře 2015 13:21

Ještě malá poznámka, hlas přirozený je oproti tts hlasu silnější.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod Mio-Treo.info v 09 bře 2015 14:08

2 x46x:

A zkoušel jsi to, co ti radil Amatér v jiném tématu?

amatér píše:
x46x píše:Ahoj není nějaký zápis který by dokázal zvýšit hlasitost hlasů? Hlasy skoro neslyším pokud řídím(v tichém pokoji to je slyšet v pohodě) - mám htc one (m8) takže by s hlasitostí neměl být problém, všechno mám nastaveno na maximum jak v systému tak v iGO. Dnes jsem si pustil na pozadí Waze abych měl referenci a mluví daleko hlasitěji, takže to musí být něco v iGO.

Je úplně jedno jaké máš zařízení, není to iGO jako takovým je to HW problém enginu hlasu.
Něco se dá řešit zápisem v sys.txt
Kód: Vybrat vše
[dynamiccompressor]
compressor=1
gain=10

Při vyšší hodnotě gain=10, však může dojít ke zničení reproduktoru.
Další možnost (mám odzkoušeno, a osobně používám) je aplikace SpeakerBoost
Kód: Vybrat vše
https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.omegacentauri.SpeakerBoost&hl=cs
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod x46x v 10 bře 2015 09:53

Jojo tohle jsem zkoušel ještě než jsem se zeptal, žádná změna.
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod SvoDa v 10 bře 2015 10:27

Něco se řešilo už zde viewtopic.php?p=91955#p91955
To, že jiné programy využívající TTS (např. čtečky) slyšíš hlasitě a iGO ne, může být i tím, že tvá verze iGO hlasitost bere z jiného "steamu" než ony jiné programy (systémové zvuky, budík, média, notifikace,...)
Některé navigační programy mají možnost si přímo v menu nastavení jejich zvuku navolit, kterému typu zvuku (alarm, multimedia, zvonění,...) se má přizpůsobit jejich hlasitost.
V Primo tomu tak však není.
Kdysi to tu na to téma někdo popisoval. Já jsem to testoval na svém telefonu u dvou verzí Primo a u každé se to chovalo jinak, když jsem zkoušel zvyšovat a snižovat/hlasitost šoupákem v Primu a pak se podíval na hladiny zvuků v systému Android, kde se to projevilo. Změna hlasitosti např. v:
- iGO_turk změní v Android nastavení hlasitost pro alarm (budík)
- iGO_isr změní v Android nastavení hlavní hlasitost => pro zvonění, notifikace a systém.

Řešili jsme to zde viewtopic.php?p=102227#p102227 . Mrkni se tedy, jak máš nastaveny hladiny jednotlivých zvuků (systémová nastavení - zvukové profily - obecné - hlasitost - ... nastav zde všechno na cca 50%, pak spusť Primo, pohni šoupákem např. na max nebo ji sniž a pak se zas mrkni do hlasitosti v tabletu, které nastavení se změnilo a pak si zkus zápisem toho streamu viz viewtopic.php?p=102746#p102746 do sys.txt upravit. Za pokus nic nedáš.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TTS hlas pro Android Acapela

Příspěvekod x46x v 10 bře 2015 11:03

Už jsem na to asi přišel, je třeba mít nastavený stream na vyzvánění (2) a vypadá že to pomohlo. Pro někoho kdo to chce vyzkoušet je třeba iGO ukončit natvrdo a ne pouze vypnout program (zůstane viset v paměti) poté ho znovu spustit.

@Svoda: Díky, už to asi mám, ještě to pořádně vyzkouším v provozu :)
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků