Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Průjezdní body

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Průjezdní body

Příspěvekod Jirkafil v 01 srp 2012 15:00

Jen bych potřeboval vědět,jak se nastavuje průjezdný bod mezi startem a cílem?Chci jet z bodu "A" do bodu "B" ale chci jet jinou trasou než mi navi ukáže ale nevím jak zadat průjezdný bod?
Uživatelský avatar
Jirkafil
 
Příspěvky: 10
Registrován: 01 srp 2011 17:31

Re: Průjezdní body

Příspěvekod SvoDa v 01 srp 2012 15:31

klikneš do mapy nebo najdeš adresu onoho průjezdního bodu, dáš "zvolit", resp."další" a pak klikneš ne na velké tlačítko "Nová trasa", ale na menší "Průjezdní bod".

Další menší tlačítko "Konečný cíl" slouží k tomu, že onen bod je až za cílem a z původního cíle se tak stane průjezdní bod.

Průjezdních bodů můžeš takto vytvořit kolik chceš a pak se dají i seřadit (přesouvat jejich pořadí) dle libosti v menu nastavení trasy - "optimalizovat trasu" nebo "optimalizovat body" nebo "znovu uspořádat".

Jak se plánuje cesta zpět toutéž trasou s více průjezdními body jsem psal zde viewtopic.php?p=74604#p74604
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Průjezdní body

Příspěvekod Jirkafil v 01 srp 2012 18:38

Moc díky za info,jen jsem se zapoměl zeptat zda ty funkce které mi popisuješ,fungují u Igo8?Díky.
Uživatelský avatar
Jirkafil
 
Příspěvky: 10
Registrován: 01 srp 2011 17:31

Re: Průjezdní body

Příspěvekod SvoDa v 01 srp 2012 18:51

i v iGO8 jde trasu navést přes průjezdní bod, jen vypadají jinak ty obrazovky pro plánování trasy.
U Amigo to v defaultu nešlo, ale jen po úpravách => aplikaci příslušného skinu, kde to autor zapracoval
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Průjezdní body

Příspěvekod rkhl v 19 srp 2012 10:44

Jen bych se zeptal na jednu věc ohledně průjezdních bodů. Pokud si zadám, že chci jet přes určité město, tak si ho zadám jako průjezdní bod. Ale ono mi to zadá třeba střed města a já když to projedu např. po obchvatě, tak mi to hlásí, abych se otočil, protože jsem to neprojel přímo tím místem. Jak to mám dělat jinak, když třeba neznám přímo tu silnici, kterou bych měl zadat jako průjezdní bod?
rkhl
 
Příspěvky: 28
Registrován: 28 srp 2010 14:48

Re: Průjezdní body

Příspěvekod SvoDa v 19 srp 2012 10:48

Ještě než ono centrum zadáš jako průjezdní bod, přeposuň si pozici kurzoru - budoucího průjezdního bodu - z onoho centra města posunem mapy prstem a klikem do mapy na onen obchvat (do správného pruhu) a pak teprve tento bod zvolit jako průjezdní.

Nebo průjezdní bod v centru nechat, ale nejet do centra, ale na obchvat a (ignorovat jej) a až na onom obchvatu takovýto průjezdní bod zrušit (vymazat), což následně trasu přepočítá bez něj a bude brát v úvahu tvou pozici na obchvatu.
Vracet na ten průjezďák by tě to jinak vracelo furt, jelikož jsi chtěl jím projet a proto sis jej taky zahrnul do trasy.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků