Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GJ skin pro PRIMO 1.1.

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod Mirus v 06 pro 2010 15:56

Zkusil jsem porovnat komplet celé soubory navigatemap_480_272.ui (Si) s navigatemap_480_272.ui (FullPack) z verze GJA_2.21 a Word mi řekl , že tam žádný rozdíl není .
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 06 pro 2010 16:24

jsi si jistý, že ti Word porovná obsahy těch souborů ?
Mimo to se liší i samotné velikosti souborů, tak jak jsi to porovnával ?
nejideálnější pomocník je asi program Notepad++
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod komar.la v 06 pro 2010 16:40

Ahoj,
zacal jsem pouzivat verzi 2.21 a chtel bych se optat, zda by neslo v pristi verzi prenastavit font pisma,... kdyz mam nastaveny font (barvy) na system, tak za dne je text ve spodnim spolecnem radku ( casy, nadm, vyska) dosti tlusty a kazi to prehlednost. V noci je to vsak v nastaveni system krasne prehledne a bila barva mi na to krasne sedi. Nevim jestli je to jen muj pohled, ale v predchozich verzich to nebilo tak do oci.

Mozna je to blbost, ale zkuste si to na ten system zmenit
Dynavix Nano Mountfield + RDS-TMC prijimac
Igo Primo 8.5.11.161797; Oct 13 2010
GJ 2.22 v upravach SI
Mapy Teleatlas 16.07.2010
komar.la
 
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2010 05:35

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 06 pro 2010 16:55

My jsme to ztlušťovali a rámovali právě proto, aby to bylo větší a čitelnější.
Nemáš ten samý problém, co se řešil tady viewtopic.php?p=59122#p59122 ? pak si ty barvy změn na jiné.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 06 pro 2010 17:04

hladik2 píše:Nový GJ v.2.22
1. Adaptation to the version 8.5.11.161797.
2. Fixed GJA fast menu aligment when route progress bar is activated.

a tady jsou soubory pro "Si" verzi.
Změn mezi 2.21 a 2.22 je tak málo, že nemělo smysl dělat komplet "Si" skiny den a noc a jen si tedy v 2.21_Si_D.zip a 2.21_Si_N.zip přepište soubory z přílohy a máte 2.22_Si
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod Mirus v 06 pro 2010 17:47

S Notepad++ jsem ještě nikdy nepracoval a když jsem ho spustil a viděl , tak ani nebudu (pro mně moc složitý) . To , že soubory byly naprosto shodné je moje blbost . Vytáhl jsem si je totiž omylem ze stejného skinu :x . Po nápravě jsem rozdíly viděl i v poznámkovém bloku , ale úpravy jsou nad moje schopnosti :cry: . Takže než se o to pokusí někdo jiný , tak budu bez toho . Mně by stačila jen jedna verze , kterou bych vůbec neměnil . Třeba 2.20 .
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod vu5936 v 06 pro 2010 18:55

SvoDa píše:nereportuji, neznám jej, jen mám od Gurjona souhlas do skinu rýpat, rozšířený i na Arkokovy verze.
... Nějaká dělba práce by tu být mohla ;)

Ahoj, od včerejška s Arkokem komunikuji ohledně jedné podivnosti ve skinu a ve své slabé chvíli mi napsal toto:
arkoko píše:But this case bring me to the conclusion- skin growed to very big and unadminisrated size. Especilay without gurjon. Some combination within it may cause strange side effects. I can't catch all skin's code anymore. Maybe it's time to stop developing skin. New features may make things worse.

Vzhledem k super nápadům a obrovským zkušenostem, které máte se skinováním a polidšťováním iGO, nestálo by za to s Arkoko navázat kooperaci? Více hlav, více nových nápadů. A konstruktivní oponentura, popř. více očí při hledání chyb by mu určitě taky pomohlo.

Arkokovi jsem navrhl, že vám zde tento nápad nadnesu. Rozhodně se nechci mezi vás nijak montovat, strkat nos do cizích věcí, a tím spíše vás jakkoliv úkolovat. Mám k vaší práci obrovský respekt. Pouze by mne mrzelo, kdyby tento unikátní projekt zahynul vyčerpáním dalšího nadšence a svého způsobu i legendy. Co vy na to?

PS, Jarouši promiň za citaci, ale jinal jsem nemohl.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 06 pro 2010 19:29

@vu5936: moc si vážím tvé aktivity a rozhodně nestrkáš nos do cizích věcí. Pomáháš tím vlastně všem "stejně postiženým". ;)
Já s IvoK děláme "Si" úpravy vlastně pro sebe a když už je to hotové, tak proč to nenabídnout ostatním.

Krom toho, nejde tu jen o "Si" úpravy, ale o skin GJ samotný.

S Gurjonem jsem komunikoval od začátku iGO8, resp. od doby, co začal skin dělat i pro rozlišení 480_272 (listtopad 2008) a bylo nás mnoho, kdo ho takto "bombardovali" nejen nápady na různá vylepšení, ale i upozorňovali na chyby.

Proto chápu i Arkoka, že i on se dostal do situace, kdy chce skin rozvíjet a vylepšovat a jak sám píše, je otázka, jestli je to "bez vedlejších účinků".

Bylo by naivní se spoléhat na to, že by se zde např. Arkoko registroval a ve vláknech Skiny a úpravy DATA.ZIPu se sem tam mrknul na postřehy, jelikož by to pro něj byla mnohdy ztráta času, aby se prolouskal stovkami příspěvků, aby nakonec třeba zjistil, že jen tři z nich stojí za povšimnutí a inspiraci.

Já sám už nemám dost času ani k tomu, abych si přetavoval "Si" úpravy do aktuálního GJ skinu, natož abych ještě reportoval chyby. Z dlouhodobé zkušenosti s Gurjonem vím, že to nakonec není jen o tom "tam a tam je chyba" ale i o hledání řešení a následné mnohahodinové testování variant případných řešení na její odstranění, atp. a na to už čas nemám vůbec.

Ideální (pro mne osobně :oops: ) by bylo, kdyby si Arkoko vzal za své zdejší "Si" úpravy :D a pak bych měl času na testování a reportování dost :D

Pokud se tudíž najde někdo, kdo skin Gurjon (Arkoko) používá, rozumí mu (uživatelsky), je schopen napsat něco anglicky, budu mu (troufám si říct, že nejen já, ale i mnoho ostatních) moc vděčný, když Arkoka na své vlastní zjištění nebo na zde diskutované a řešené chybky či nesrovnalosti upozorňoval.

Vážím si jakékoliv spolupráce a přiložení ruky k dílu, byť by to bylo jen v této, nicméně nikoliv nevýznamné oblasti reportování souhrnů postřehů, ke spokojenosti nás všech, kteří si skin Gurjon/Arkoko oblíbili.

Např. zde viewtopic.php?p=61296#p61296 a v násl. příspěvku jsou i řešení na odstranění chyb ohledně chybějících ikon BT a MapChangeru na mapě a zatuhnutí obrazovky v rámci načítání uložených viditelností POI v posl. verzi.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod komar.la v 06 pro 2010 20:19

Vypada to asi takhle:

vse nastavene na system barvy, krome rychlosti

Kód: Vybrat vše
http://sklad.obrazku.cz/obr566159_IMG2644DesktopAuflsung.jpg
http://sklad.obrazku.cz/obr566161_IMG2645DesktopAuflsung.jpg
http://sklad.obrazku.cz/obr566162_IMG2646DesktopAuflsung.jpg


jeste jsem si vsiml, ze kdyz mam zapnute tmc a zaroven ikonku 3D nahledu, tak se pri navigovani ( simulaci) kryji,..

Ja vim, mozna si rikate, ze to jsou blbosti, ale chci se podelit o dojmy,...
Naposledy upravil komar.la dne 07 pro 2010 09:08, celkově upraveno 2
Dynavix Nano Mountfield + RDS-TMC prijimac
Igo Primo 8.5.11.161797; Oct 13 2010
GJ 2.22 v upravach SI
Mapy Teleatlas 16.07.2010
komar.la
 
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2010 05:35

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 06 pro 2010 20:43

My jsme ale to černé orámování do skinu v "Si" úpravách dávali schválně a jeli černé, je pak logocké, že černé písmo s černým orámováním vypadá blbě.
Chceš-li používat skin s "Si" úpravami tak si buď
- pro den navol písmo nikoliv černé, ale třeba tmavomodré a bude to s černým orámováním vypadat podstatně líp
- nebo si lze upravit barvu v souboru main_scheme.ui v skin.zip/ui_igo9/480_272 a pod defaultní (černou) barvu (system)
<FONTTYPE gjm_default color=#000000color2=#000000> si dej HEX (šestičíslí) jiné tmavé barvy než černé
- nebo si to orámování ve skinu zruš, co lze jen odmazáním znaků glowtype=1 color2=#000000 glowsize=1 v souboru navigatemap_480_272.ui v jednotlivých řádcích sekce ;-gj info bar
- nebo si pro orámování dej jinou barvu - u výše uvedených hodnot color2=#000000 dej HEX (šestičíslí) jiné barvy než černé kterou chceš tvé černé písmo rámovat


Tím překrýváním tmc a ikonky 3D nahledu myslíš co ? Pokud tím myslíš ten šedý proužek stavu síly signálu TMC a hodnotu naladěné frekvence, tak buď si zkus zapnout funkci menu -> nastavení -> Vizuální doplňky -> ukazatel průběhu trasy budou ty hodnoty TMC v pravém dolním rohu pod názvem typu trasy tam, kde je info o průběhu trasy, které bude při levém okraji displaye. tato konstalace se ti možná bude líbit víc, jelikož dle údajů z tvého podpisu TMC používáš.
Nicméně, požíváš-li TMC, tak proč je máš vypnuté ? jen vypnutím menu - nastavení - nastavení dopravních informací - přijímač dopravních událostí (TMC) se nezobrazuje ikonka TMC na mapě a na její místo se posune ikona 2D/3D, čili tak, jak je to na tvých screenech ?

Pokud tedy ty údaje kolem TMC, které máš stejně vypnuté a které jsou jsou s vypnutým ukazatelem průběhu trasy v prostoru tvé ikony 2D/3Dy obrazovce vůbec nechceš, tak si ze skinu v souboru navigatemap_480_272.ui vymaž řádky
;SvoDa TMC indication
<TEXT xxx class="txt_10bd bb_ww" x=411 y=34 w=72 z=1 align="RIGHT" textmodel_wstr="tmc.current_station_name" padding=0 fontsize=11 visible=(!%lua.tripInfoVisible)>
<SPRITE xxx x=427 y=84 z=1 alpha=14 align="CENTER" bmp="tmc_signal_a.spr" phasemodel="tmc.signal_strength" visible=(!%lua.tripInfoVisible)>



P.S. screeny je možná lepší (pro čtenáře) dávat do přílohy příspěvku než odkazovat někam na úložiště, ale to je věc názoru.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků