Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

GJ skin pro PRIMO 1.1.

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 19 říj 2010 16:06

brosl píše:Jezdím na CEDA mapách. Jestli to není tím - případně mne zkus nakopnout.

děkuji, bo


Je, DA značky fungují pouze s mapou od NAVTEQ.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod brosl v 19 říj 2010 17:02

Tak jsem zkusil naeditovat soubor "navigatemap_480_272.ui" dle popisu Dana a opravdu se tripcomputer vrátil na původní místo. Tedy toto je super.

Nicméně až nyní jsem si chvíli s tou 2.18tkou hrál a zjistil jsem, že mám nečitelnou aktuální ulici, příští ulici, čísla popisná aktuální ulice a stejně tak údaj o příštím manévru. Jde o to, že jsou veškeré texty ještě navíc orámované tak nešikovně, že jsou nečitelné. Přestože jsem všechny tyto možnosti v nastavení GJ vypnul - tedy doufám, že "Obrys aktuální ulice" atp. je ono - nic se nezměnilo. A to ani na pozadí těchto bloků, pokud by touto funkcí nebyl myšlen samotný text. A to jsem na původní funkční 2.15 pouze aplikoval 2.18 bez dodatečných změn nastavení. Nevíte někdo proč tomu tak je a jak to odstranit?

Ještě jen doplním, že po problémech s předchozími verzemi, kdy se při přechodu na noční skin rozpadl obraz, již nějakou dobu aplikuji na radu Milana GJ skin přímo do brandingu.

díky, bo

EDIT: 2.17 to dělá také
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 19 říj 2010 17:07

zkus promazat složku SAVE (po záloze). Při změně skinu, zvlášť ob dvě verze to bude asi nezbytné, s ohledem na všechna možná nastavení.
Samozřejmě, že adresáře s trasami, soubor poi_visitibilies.txt (nastavení poi) a user.poi (oblíbené položky) tam můžeš nechat nech, jde o to smazat hlavně system,ini a soubory s koncovkou .sav
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod expertdb v 19 říj 2010 17:27

@brosl: Je potřeba upravit gjm_code.lua sekci :


if MODEL.lua.vgjtxt_CurrStrShad() then
rshtextCurrentStreet:GLOWSIZE(3)
txt_gjm_LeftHousenumber:GLOWSIZE(2)
txt_gjm_RightHousenumber:GLOWSIZE(2)
end

if MODEL.lua.vgjtxt_NextStrShad() then
txt_NextStreet:GLOWSIZE(3)
end

if MODEL.lua.vgjtxt_CurrTurnShad() then
txt_CurrentTurn1:GLOWSIZE(3)
txt_CurrentTurn2:GLOWSIZE(2)
end

if MODEL.lua.vgjtxt_NextTurnShad() then
txt_NextTurn1:GLOWSIZE(2)
txt_NextTurn2:GLOWSIZE(2)
txt_NextTurn3:GLOWSIZE(2)
end

if MODEL.lua.vgjSBT_Shadow() then
spr_gjm_sbt5:GLOWSIZE(3)
spr_gjm_sbt6:GLOWSIZE(3)
spr_gjm_sbt15:GLOWSIZE(3)
end

a přepsat glowsize na nižší číslo. Třeba vyzkoušet co lépe lahodí oku či 1 nebo2. Shodou okolností jsem si stím včera při předělávce na 2.18 trochu hrál¨a toto zabralo. Já nechal 2.
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 19 říj 2010 17:39

Broňo, ta nečitelnost textů v bílých orámování může být tím, že máš v bíle orámováných hodnotách - aktuální ulice, příští ulice, čísla popisná a stejně tak údaj o příštím manévru nastaveny světlé barvy, které pak v kombinaci s bílým orámováním jsou jakoby rozmazané, natož, kdybys měl navolenu rovnou barvu bílou - ta se s býlím orámováním nesnese vůbec. Navol si tam k těmto údajům v menu "barvy fontů" tmavé barvy a uvidíš .
Když se mrkneš do menu "barvy fontů" , texty barev jistě nebudou odpovídat jejich barvě a stopro budeš muset promazat ten save, jak jsem ti psal, jelikož kolem barev se hodně měnilo a tobě tam v SAVE visí staré hodnoty a vsadil bych se, že jsou bílé, jelikož se to bije se to s novými nastaveními.

Co se týče toho "rozpixelování" (rozsypání) obrazu v rámci volby nočních barev - to se stává, nicméně, jakmile noční scheme navolíš a opustíš to menu, bude se vše zobrazovat korektně ;) OK to bude už tehdy, když to menu navštívíš znovu ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod brosl v 19 říj 2010 17:55

Dane, promazal jsem SAVE a texty se spravily. To je ok. Nemusel jsem tedy nic editovat s v souborech, jak píše expertdb.

Nicméně s těmi barvami fontů potíž je :-( Jelikož nejsem zastáncem barviček ala cirkus, měl jsem vždy nastaveny všechny na SYSTEM a byly bílé. Každopádně po aplikaci 2.18 mi v tomto menu sice GJ nabízí změnu barev, ale všechny jsou černé. Tedy černě napsané MODRA, černě napsané CERVENA atp. Jediná bílá je bílá a tu jsem musel nakonec stejně zvolit. Dokonce i ta SYSTEM barva je černá. Totiž v NIGHT skinu černé fonty nejsou dost dobře vidět :-) Vůbec netuším, co se s tímto menu stalo.

Jinak s tím rozpixelováním obrazu nemám nejmenší potíž od doby, kdy na radu Milana aplikuji GJ skin NIGHT přímo do BRANDING.ZIP. Neboť jeho skin NIGHT má v sobě vše potřebné i pro skin DAY, který se potom v samotném DAY zipu dubluje a to dělalo tu potíž. Tedy v nastavení Prima mám zvolené defaultní skiny a měním pouze obsah brandingu.

díky, bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 19 říj 2010 18:21

Broňo, to, že v tom menu na změnu barev, jsou všechny texty černé, tedy černě napsané modrá,...je právě problém pozůstatků SAVE, ale jestli jsi jej opravdu promazal, tak druhá možnost je, že jsi ze skinu zapomněl dohrát soubor main_scheme.ui, kde jsou ty barvy definovány (není mezi ostatními .ui soubory, ale v skin.zip/ui_igo9/480_272) a je-li to tak, tak máš starý main_scheme.ui nebo jsi použil origo gurjonův ale v kombinaci se skinem s úpravami "Si" nebo jsi ho zapomněl nakopírovat a pak si to čte ten z data.zip, máš vše černé.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod Ivo K v 19 říj 2010 20:20

Skin GJA_v2.18 v úpravě _Si.

Úpravy a doplnění:
1) Doplněn nástroj pro zálohování uživatelských souborů ve složce SAVE.

Jak to funguje a co je potřeba nastavit:
Záloha bude vytvořena automaticky při ukončení Prima, pokud máte příslušné soubory v adresáři Utility, zálohování máte navoleno v natavení a pokud je povoleno v backup.ini souboru, kde je BackupCount> 0.

Popis nastavení v souboru backup.ini:
[backup]
BackupCount = 5 -> Počet uložených záloh, 0 = záloha zakázána.
BackupDir = \Storage Card\Primo\backup -> Cesta a název adresáře kde chcete zálohy ukládat. Uprav si dle vlastní potřeby.

Poznámka: Pokud nadefinuješ cestu k adresáři zálohy příliš dlouhou nebo cesta pro zálohování neexistuje, tak ji musíš vytvořit ručně před prvním spuštění. Pokud bude nutné cestu vytvořit ručně, vyskočí hláška na displeji.

Při prvním spuštění této funkce se vytvoří tzv. "referenční" záloha v adresáři "0". Tato záloha se nemění(neaktualizuje) a lze ji aktualizovat pouze až ji ručně vymažeš. Po vymazání se vytvoří při příštím ukončení Prima.

Při ukončování Prima se soubory uloží do adresářů dle následujícího pravidla:
Příklad, pokud je počet záloh nastaven na 5(BackupCount = 5):
5 -> vymaže se, 4 se přejmenuje na 5, 3 na 4, 2 na 3, 1 na 2 a poslední záloha se uloží pod číslem 1.
V každé složce bude vytvořen soubor s časovým razítkem.
Například: "_20101009_151457" (_RRRRMMDD_HHMMSS).

V souboru backup.txt je seznam souborů, které se mají uložit.
Prázdné a komentářové řádky (; středník na první pozici řádku) budou přeskočeny.


Obrázek nastavení:
Nast_Vymaz_Save.jpg

2) Přidána možnost vybrat velikost obrázku křižovatky (standard, mini nebo mikro) a nastavení průhlednosti obrázků křižovatky.

Nataveni_Obrazku_Krizovatek.jpg

Krizovatka_Mini_Micro.jpg


3) Drobné úpravy možností, ve funkci sledování a připomínání tankování.


Externí programy v adresáři Utility pro funkci Panic, MapChanger, Clearsave a Backup:
utility.zip
Poznámka: Kdo již funkce Panic, MapChanger a Clearsave v Primu má, použije z tohoto archivu pouze soubory backup.exe, backup.ini, backup.nfrun, backup.txt a !README_backup.txt pro funkci zálohování souborů v adresáři SAVE.

Manuál, který upravil pro verzi 2.18 uživatel kasy(děkuji kasy):
Manual_Gurjon 2.18.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod brosl v 19 říj 2010 20:26

SvoDa píše:Broňo, to, že v tom menu na změnu barev, jsou všechny texty černé, tedy černě napsané modrá,...je právě problém pozůstatků SAVE, ale jestli jsi jej opravdu promazal, tak druhá možnost je, že jsi ze skinu zapomněl dohrát soubor main_scheme.ui, kde jsou ty barvy definovány (není mezi ostatními .ui soubory, ale v skin.zip/ui_igo9/480_272) a je-li to tak, tak máš starý main_scheme.ui nebo jsi použil origo gurjonův ale v kombinaci se skinem s úpravami "Si" nebo jsi ho zapomněl nakopírovat a pak si to čte ten z data.zip, máš vše černé.


Nic z toho co píšeš jsem neudělal :-( Save byl totálně čistý kromě těch dvou souborů, jak jsi psal. Main_scheme.ui tam mám také, je součástí NIGHT skinu a ten tam mám celý, kontroloval jsem. Úpravy Si nepoužívám. Vážně divné, nicméně mi to teď až tak úplně nevadí, neboť to funguje tak, jak potřebuji. Ale rozhodně se na to ještě mrknu a udělám vše znovu.

Moc děkuji, bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: GJ skin pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 19 říj 2010 20:39

Broňo, mani_scheme.ui není jen v ui_igo9/480_272/skin_night (pro noc), ale ten mani_scheme.ui pro den je i v samotném ui_igo9/480_272 :!:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků