Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Radary pro PRIMO

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 14 zář 2010 10:33

Na obhajobu Radka toho moc napsal nelze :lol: ale je fakt, že
tady viewtopic.php?f=7&t=6 jsou radary pro iGO8
tady viewtopic.php?p=56451#p56451 jsou radary pro Primo
tady viewtopic.php?p=56454#p56454 jsou pokyny pro instalaci radarů pro Primo

a jistě by se nikdo nezlobil, bylo-li by to pohromadě, ale pak by si zase někdo mohl splést soubory ke stažení atp., takže by to mohlo (mělo) zůstat jak to je :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod kasy v 14 zář 2010 11:07

Nebylo by asi špatné, mít samostatné balíčky pro různé druhy instalace. A v každém balíčku návod k použití. :)
MIO C520; Primo 9.6.2.209584 na MFD, Content na SD, skin Dimka-Tomsoft 1.5.3.(a)
Čína 7" s DVB-T, 4GB NandFlash, Primo 9.6.5.245577, skin Dimka-Tomsoft 1.5.3.(a)
kasy
 
Příspěvky: 276
Registrován: 28 zář 2008 17:30
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod vu5936 v 14 zář 2010 13:26

@Jasper. Chtěl jsem se zeptat, jestli nemůže být nějaká chyba ve velké databázi radarů, co se týče úplnosti železničních přejezdů. V Praze mi to neukazuje železniční přejezdy např. po trase vlaku z centra Prahy na Kladno (křížení s ul. Železničářů, dále přejezdy kolmo na ul. Milady Horákové a dále).

Dále bych měl prosbu, jeslti by bylo možné další vydání databáze radarů rozšířit i o úseky s EU radary, když už tam jsou informační panely měřící rychlost? Díky!
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod Jasper v 14 zář 2010 14:53

Chyba samozřejmě může být ve všem nebo´t jsem taky jenom člověk ;) Jinak ta datbáze přejezdů obsahovala původně tuším téměř 7.000 přejezdů. protože tam ale byly i přejezdy na místech kam těžko někdo pojede autem tak jsme udělali redukci takže zůstaly přejezdy na silnicích 1.,2. a 3. třídy. Samozřejmě že při té redukci mohlo dojít i k odstarnění přejezdu který tam měl zůstat. Nebylo by to nic neobvyklého protože ta databáze byla dost nepřehledná a bylo v ní i dost chyb.

Pokud se týká těch úsekových měření EU tak já z toho mám trochu rozpruplné pocity takže to můžeme dát jako otázku do pléna. ;) Fakta jsou taková že se opravdu jedná o zařízení schopné měřit a dokumentovat rychlost v danném úseku. Dalším faktem je že momentálně jsou ve správě TSK a slouží (repektive měly by) pouze kestatistickým účelům konkrétně měření hustoty dopravy a na tuto činnost byly uvolněny z fondů EU peníze na jejich pořízení s podmínkou že po dobu tří let nebude zařízení použito k jinému účelu. Takže i kdyby někdo v tuto chvíli pořídil tak to dělá v rozporu se zákonem protože ty úseky nejsou označené a tudíž to nemůže být jako důkaz použito. Pokud by tam někdo to označení dal pak zcela jistě hrozí že EU bude požadovat vrácení peněz. A že jich nebylo málo.

Takže já nevím. Těch upozornění je po Praze už tolik že navigace řve téměř bez přestání. Jeden z těch "radarů" je v ulici V Holešovičkách směrem do centra. V tom měřeném úseku je naví 1x mobilní radar, 1x rychlostní panel, a tuším že 3x místo policejní kontroly. Co to udělá pokud budou všechna tato varování zapnutá sice nevím ale dost pochybuji že se to bude chvat korektně.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod vu5936 v 14 zář 2010 15:15

:D Tak přesně na téhle ulici jsem v předešlých týdnech testoval zápisy pro úsekové radary a zdatně tu ze sebe dělal veřejně pitomce. Nikdy by mě nenapadlo, že na konci úseku jsou na téže souřadnici konec úseku a mobilní radar a o pár metrů ještě další mobilní radar. Pak to má hlásit správně...
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod Jasper v 14 zář 2010 15:37

No jediným řešením by bylo ty Holešovičky "vyčistit". Jinak současná situace je následující. Zčneme tím počátkem "měřeného" úseku. Za ním následuje po cca 200 metrech "policejní kontrola", po dalších asi 400 metrech je "rychlostní panel" , pak 400 metrů "mobilní radar". Po dalších 400 metrech je konec "měřeného "úseku" který se kryje s místem policejní kontroly. další "policejní kontrola následuje asi tak po 50 metrech. Takže pokud bych tam měl tenhle úsekáč dát tak vše ostatní musí pryč aby to ten úsek nepřerušilo. Když to dám pryč tak se začnou ozývat lidi že to tam chybí.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 14 zář 2010 15:38

Kluci přišel někdo na to, jak by se dalo nastavit kdy se má ozvat, že je přede mnou radar ?

Zápis z iGO8
warn_distances=110:1000,80:800,60:500,40:300 ; nastavení vzdálenosti pro varování dle rychlosti
mi nefunguje a hlásí to pořád ve stejné vzdálenosti před radarem bez ohledu na rychlost a když přidám ke konkrétnímu typu radaru zápisy z igo9.ini
approach_beep_distances="150,150"
a změním na
approach_beep_distances="450,450"

hlásí to těch cca 15Om před radarem a to může být v některých případech "pozdě" :mrgreen:

Ideální by byla ta synchronizace s rychlostí.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod Jasper v 14 zář 2010 15:42

Dene já to sice nějak přesně nesledoval ale varování mám mnohem dřív a řekl bych že v závislosti na rychlosti. Ale te´d si nejsem jistý jestli u všech kategorií a napadá mě že v igo9.ini u některých ten zápis vůbec nemám. Nestačí ho jenom odstranit :idea:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 14 zář 2010 15:54

U některých (většiny) opravdu ten zápis 150:150 není a já si ho tam dal pro stabilní jen na zkoušku a žádná změna.

je to divné, jelikož si pamatuji, že mi už párkrát stalo (bez těch zápisů), že mobilní radar byl 400 m za rohem, kam směřovala moje trasa a já čekal na světlech už s varováním o tomto radaru, ale někdy se radar ozve až těch 150m před ním.

Jediné, co mne napadá je, že se sice ozývají ve vzdálenosti, která souvisí s rychlostí, ale ne s tvou aktuální, ale tou z mapy (červená značka), jelikož ten radar daleko za rohem je na silnici s povolenou 70kou a toto info je v mapě, ale tam, kde to hlásí moc pozdě info o rychlosti v mapě vůbec není. jsou to ale jen dohady.


Jinak, dneska jsem testnul ten zápis
overspeed_speech="Zpomalte ____________"
a Zuzka neřekla nic a ozvalo se pípání, takže pravděpodobně je-li tam znak, který nepřečte, neřekne nic a pípá to stejně tak, jako když je zápis
overspeed_spoken_type="a"
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Radary pro PRIMO

Příspěvekod deusexx v 14 zář 2010 16:56

No,pánové,tak jste se pobavili :lol: Já mám hlavu metr pod forem,ale k věci.To zdvojení jednoho radaru zas není taková hrůza.Stejně si to upravuju podle sebe.Akorát jsem si toho "prvního" bez označení nějak nevšiml :oops: Navíc se hrabu ve 4 kartách,který si testuju,co,jak,kde,proč.....Takže z toho už jsu taky zmatenej jak lesní včela.Možná by nebylo od věci,dát ten návod přímo do raru k těm patřičným radarům,ať není další vlákno.Už je tu převláknováno.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron