Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

ikony POI

Re: ikony POI

Příspěvekod dusan137d v 06 bře 2010 21:56

To bola záležitosť na 15 min. Ak bude treba rád pomôžem.
C520FT R02+3+9911+1018, PRIMO 9.6.13.267029,FMilan & Amatér, všetko na 16GB Storage Card;
SAMSUNG GALAXY S2 GT-I9100 nav. 9.6.7.270570 FMilan & Amatér
Tablet 9.6.29.597461
Autorádio: 9.6.7.235654
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
dusan137d
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 456
Registrován: 02 črc 2008 08:49
Bydliště: Žiar nad Hronom, SK

Re: ikony POI

Příspěvekod hampi99 v 13 bře 2010 22:33

Trochu jsem si večer hrál a udělal si pár dopravních značek jako ikony,třeba se někomu budou hodit...
Kód: Vybrat vše
http://ulozto.cz/4257617/traffic-stripe-1.rar

Pokud to admin uzná za vhodné,ať to třeba vyvěsí na server fora,na uložto se to myslím po nějaké době maže.Zdar Hampi
Mio C710 , iGO 8.3.2.64873
hampi99
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2009 16:33
Bydliště: Most

Re: ikony POI

Příspěvekod fmilan v 04 dub 2010 21:08

Pro zájence: soubor proužků ikon pro POI s přiřazením. Vše je v ui_igo8_da, kdo nepoužívá verzi _da, přejmenuje na ui_igo8.
Průhledná verze: měnící se průhlednost ikony se vzdáleností k bodu (originál igo)
Neprůhledná verze: trvale neprůhledná ikona po dobu zobrazení.
Nutno promazat v "save" - soubory týkající se poi (ropoi, imgr, poi_visibilities)
Ikony .kml se musí přiřadit ručně.
ui_průhledné.zip

ui_neprůhledné.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: ikony POI

Příspěvekod SvoDa v 05 dub 2010 08:06

díky ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: ikony POI

Příspěvekod Majkims v 07 dub 2010 05:54

Ahojte,
rád bych se zeptal jestli jsem správně pochopil průhlednost u poi ikon. Když změním hodnotu v příslušném spr souboru u DefAlpha na jakékoli číslo od 0 do 32, tak se mi průhlednost mění pouze ve 2D pohledu, ve 3D je to pořád stejné. Ta průhlednost je celkem velká, chtěl jsem to trochu zmenšit, ale to asi nejde, že jo.
Díky
C320,
Xiaomi RN3 Pro SE
Uživatelský avatar
Majkims
 
Příspěvky: 46
Registrován: 17 pro 2008 20:09
Bydliště: JZ Karlovarska

Re: ikony POI

Příspěvekod SvoDa v 07 dub 2010 06:34

špekulovali jsme nad tím s fmilanem, zkoušeli různé hodnoty a marně, proto tu vyvěšil dvě sady - průhledné a neprůhledné a liší se to zápisy.
neprůhledné
BmpFlags = 0
DefFlags = ALPHA_PIXEL
DefPhase = 1
Stripes = 30

průhledné
BmpFlags = 0
DefFlags = ALPHA_PIXEL | ALPHA_LAYER
DefPhase = 1
Stripes = 30
DefAlpha = 30
kdy tu průhlednost dělá zápis ALPHA_LAYER
Asi je tam průhlednost daná exáčem, nebo alfakanálem samotných POIproužků.bmp

Možná, kdyby se udělaly krom existujících proužků proužky, které by samy o sobě byly již nějak odstupňovaně průhledné (50%průhledné, 25% průhledné), pak by se to dalo těmi hodnotami DefAlpha ovládat, nebo i bez nich by se zobrazovali méně/více průhlednější, ale to je jen nepodložená úvaha.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: ikony POI

Příspěvekod amatér v 07 dub 2010 06:42

viewtopic.php?f=7&t=901&hilit=nepr%C5%AFhledn%C3%A9&start=10#p37291, a dál. Zápisy ALPHA_PIXEL a ALPHA_LAYER jsou totožné, pokud není nastaven alfa kanál, vždy je průhledná ikonka pouze ve 2D. Pro odzkoušení jsem upravil proužek poi_bank.
poi_bank.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: ikony POI

Příspěvekod SvoDa v 07 dub 2010 06:56

jj, přesně o tom píšu a na tu diskusi ohledně speedwarn jsem Milana odkazoval.
Mně i Milanovi však šlo hlavně o to, aby se průhlednost ikon měnila při přibližování se k nim, tzn, aby byla ikona v dáli průhledná a pár desítek metrů před navišipkou již neprůhledná tak, jak to umí některé verze. Jenže tady zůstávají i před čumákem průhledné, byť míň než v dáli.
display_2.jpg

Zjistil jsem ale např., že když přidám náklon (cca 80% a víc), tak to se stejnými ikonami takhle funguje (v dáli ikona průhledná, blízko zcela neprůhledná), ale s menším náklonem jsou ikony v dáli hodně průhledné, blízko méně průhledné, ale nikoliv neprůhledné a o to nám jde.
display_1.jpg


Ten alfa kanál v bmp určuje průhlednost v ikoně samotné, kdy Alpha kanál může být v bmp nastaven i na "poloprůhlednost" (0-100%), ovšem to neřeší ten problém průhlednosti/neprůhlednosti celé ikony při přibližování. Alespoň takto mi to Milan napsal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: ikony POI

Příspěvekod vovi v 07 dub 2010 07:17

Průhlednost pomocí Alfa-kanálu se nedá "nastavit skokově" přímo v definici SPR nebo dokonce při výrobě BMP proužku. Alfa kanál je vlastnost "průhlednosti" a konkrétní nastavení v danou chvíli se řídí hodnotou, kterou dodává iGo pomocí nějakého svého interního modelu (teď mluvím o těch POI - zde patrně závislého na vzdálenosti polohy GPS od POI). Jediná cesta, jak to skutečně efektivně řídit, je najít v iGo ten správný model (phasemodel=...) a jeho hodnoty pak používat pro řízení alfa-kanálu při zobrazování ikon.
To nastavení průhlednosti, jak to má třeba GJ pro jednotlivé prvky v koptíku, se neřídí dynamickým modelem, ale hodnotou proměnných, které se nastavují v menu. A to se pak za jízdy nemění.

Pokud bys chtěl řídit průhlednost POI ikon v těch "skocích", pak by bylo potřeba najít vhodný phasemodel a jeho výsledky transformovat nějakou vlastní funkcí, která by na vstupu měla vzdálenost POI od polohy GPS a na výstupu třeba 0,7,15,23,31 (podle vzdálenosti) - tím by vznikl vlastní nový phasemodel, který by tu průhlednost mohl ukočírovat "skokem".
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: ikony POI

Příspěvekod Majkims v 07 dub 2010 07:20

Pánové díky za odpovědi, chová se mi to úplně stejně jako vám. K tomu alfa kanálu u bmp - když tu průhlednost nastavím na 50%, tak se ty ikony zprůhlední ještě více, ale opačně to nejde, míň průhledné je prostě neudělám.

alfa kanál 100%
3DA28.jpg


alfa kanál 50%
3DA28_50%.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
C320,
Xiaomi RN3 Pro SE
Uživatelský avatar
Majkims
 
Příspěvky: 46
Registrován: 17 pro 2008 20:09
Bydliště: JZ Karlovarska

PředchozíDalší

Zpět na Body zájmu POI pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron