Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Potíže s hlášením radarů

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 06 črc 2009 20:11

K té Broumarské - před chvílí jsem jí projel tam i zpět a hlásí to pouze ve směru k Českobrodské.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod tomasii v 06 črc 2009 22:23

Chudák Tom, zase bude platit policajtům... :cry:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vuvu v 07 črc 2009 14:24

vovi píše:K té Broumarské - před chvílí jsem jí projel tam i zpět a hlásí to pouze ve směru k Českobrodské.

Včera jsem nainstaloval verzi 8.3.2.93112 a zároveň poslední radary jasper. Dnes se mi několik radarů hlásí pouze z jedné strany a dva úsekáče se mi ukázaly dobře, ale hlasem až tak 15m před jejich ukončením. 2x radar mobilní ukázal dobře, ale hlasem též tak 15m před jeho začátkem. Celkem jsem projel po Praze za dopoledne asi 15 radarů. Tak je otázka, zda to dělají nové SpeedcamUpdates.spud nebo nová verze 8.3.2.93112. Zítra prověřím s jinou verzí.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod humbuk v 08 črc 2009 04:39

Je to tím novým spudem. Jasper na tom dělá.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod Jasper v 08 črc 2009 09:48

Jo jo dělám na tom ale nějka zase nestíhám takže poprosím o trpělivost. Ale nechápu jednu věc ten problém byl pouze u úsekových radarů u ostatních jsem se s ničím nesetkal :? Tak nevím a to jsem jezdil docela dost. :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod humbuk v 08 črc 2009 19:40

Protože když se zdvojí normální radar, tak to tolik nevadí... Ale pokud koukněš na ulici V Holešovičkách - U Hercovky, tak tam je zdvojený i klasický radar.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 13 črc 2009 08:52

I ten hřbitovní radar v Broumarské je zdvojený.

A zjistil jsem ještě jinou, dost nepříjemnou věc - umělá inteligence je neuvěřitelně sebevědomá: když máte radar v mimoúrovňové křižovatce pod mostem (nebo v tunelu a jak na sviňu je nad ním v blízkém okolí jiná silnice) a máte u něj zadaný směr, tak iGo8 DRZE A SVÉVOLNĚ ten směr pootočí tak, aby odpovídal té silnici, která je v místě křížení nejvýše. A když si ručně chcete radar upravit, tak vám to nedovolí otočit o těch 90°. Což je třeba případ těch dvou radarů pod mostem v křížení Průmyslová×Českobrodská. Jediné fungující řešení je vysunout radary zpod mostu ven - tady konkrétně asi vždy po směru jízdy - a pak tam ručně opravit směr.

Doteď jsem si myslel, že u těchhle radarů se prostě vždy bere ta vyšší silnice, ale o tom automatickém natočení směru jsem nevěděl. Aspoň doufám, že je chybka na straně iGo a ne v přílišné aktivitě správců na POI.CZ, odkud Jasper čerpá. Pokud by skutečně správci na POI.CZ měnili sami nahlášená data podle svého názoru, tak už by asi bylo lepší vytvářet si vlastní databázi radarů a udržovat ji pro sebe třeba :arrow: :idea:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod mkb v 15 črc 2009 09:56

Podle mých bádání určí iGo směr při mimoúrovňovém křížení podle kritéria "kliknutí blíže středu vozovky". Vysvětlím. Je-li klik blíže středu spodní vozovky vybere si iGo tu spodní. Samozřejmě stejně to platí i pro vrchní komunikaci. Proto někdy není možné ten směr zadat dle potřeby. Kliknout se prostě musí na střed té správné silnice. (popř. umístit jej mimo křížení, jak popisuje vovi). A když se mi zdá, že jsem se trefil přímo do středu křížení, vybere to tu spodní, což je v rozporu s tím co vovi píše.
S tím zadáváním na POI.CZ se asi nedá nic dělat. Myslím, že většina příspěvků je tam vložena né z navigace, ale třeba z MAPY.CZ. (Kdo by taky vylézal s navigací z auta a u mobilního radaru vysvětloval policajtům, že potřebuje jejich souřadnice :lol: :lol: ) Ale pak je nutné zadat ten směr. Když se ví o co jde, není to tak velký problém. Dá se to slušně odhadnout. A Když ten směr zadán je, tak to hlásí vždy správně.
Ještě pro pořádek. Úhly bere iGo né, jak jsme zvyklí z hodin geometrie, ale od severu (sever=0° nebo 360°) ve směru hodinových ručiček.
Pro obousměrné určení je možný zadat směr stejným způsobem, nebo x°+ 180. Např. radar měřící obousměrně na komunikaci ležící sv-jz, lze určit úhlem 45°, nebo 225°.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod vovi v 15 črc 2009 10:03

Jj, máš pravdu - ale já nemyslím, že jsou problémy s ručním zadáváním radaru - problém je ten, že ve SPUD je (aspoň podle XLS utility) ten směr správně, ale iGo si tam SAMO OD SEBE dá jiný a ani se nezeptá :(

Takže našinec si nahraje správný SPUD, ve kterém si klidně může radary překontrolovat, a v šochtli pak má radary sice na stejných místech, ale zato s jinými vlastnostmi, než jaké zadal.

:!: Umělá inteligence jedna pitomá blbá :!:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Potíže s hlášením radarů

Příspěvekod mkb v 15 črc 2009 10:11

Tak s tím jsem se nesetkal. :shock: To by pak popíralo smysl těch úhlů. To zadání úhlu je tam přeci právě pro tyto případy, aby se ten směr dal definovat.

Edit. A nemůže to být tím, že mezi domy, pod mosty ......se ztrácí signál a navigace se chytne jiné komunikace :?:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Radary pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron