Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Změna 3D na 2D

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod EaU v 19 srp 2012 10:13

Pánové,Mám IGO Primo 2 (teprve krátce) a mám zrovna teďka opačný problém při automatickém přepínání z 3D na 2D při zvýšené rychlosti.
Stačil jsem si všimnout, že párkrát to fungovalo a teď NIC! (např.trasa OL - Mohelnice).
Ještě vím, že kdesi sem zahlédl, že tento problém by měl jít odstranit pomocí jakéhosi zápisu v SYSu. Ale zaboha si memožu vzpomenout KDE, a CO to bylo za zápis.
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod amatér v 19 srp 2012 10:38

Automatické přepínání z 3D na 2D při zvýšené rychlosti u PRIMO 2? Asi jsem něco zaspal.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod SvoDa v 19 srp 2012 10:59

Třeba má na mysli funkci Automatický přehled - odzoomovaný náhled mapy, pokud je příští manévr daleko viz viewtopic.php?p=83291#p83291 ale to musí vědět a popsat EaU
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod EaU v 20 srp 2012 06:43

Promiňte mi mé špatné vyjádření.
Řeknu to takto.Právě tak, jak je to zobrazeno na obrázku, tak to mi nějak přastalo fungovat!(takový to přehled) Byť v nastavení mám Automatický přehled ZAPNUTO !
Snad už je mé vyjádření přesnější !?
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod SvoDa v 20 srp 2012 07:22

Záleží na situaci. Pokud je příští manévr dál jak 3km a máš-li ten přehled zapnutý, tak se to odzoomovat musí.

Jestli se to sále nebude chovat jak má, mohlo by pomoci (po záloze) vymazat složku SAVE, kde se ukládají různá nastavení a po takovémto domácím testování, úpravami data.zip či sys.txt se to může zaneřádit, nebo alespoň soubor SAVE/system.ini a provést příslušná nastavení po startu Primo znovu.

P.S. Není tam v tom menu ještě náhodou i volba "Vždy" nebo "Jen na dálnici" (já už si nepamatuji, jestli je to i defaultu).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod EaU v 20 srp 2012 08:15

Ne,další volbu tam nemám žádnou.Používám DEFAULT.
Cit."Pokud je příští manévr dál jak 3km ..." Takto mi to chodilo u IGO8 ! U Primo2, jsem nabyl dojmu, že to závisí od rychlosti.Ale jak říkám,přestalo mi to chodit.
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod SvoDa v 20 srp 2012 08:32

Samo od sebe se to nestává.
Nezkoušel jsi si třeba hrát s nějakými zápisy v sys.txt, např. přidávat zápisy kolem [camera] viz např. viewtopic.php?p=86433#p86433 Pak by se totiž mohlo stát, že některé zápisy kolem zoom (přiblížení, oddálení) a angle (sklon) zafixují tyto hodnoty navigační obrazovky bez ohledu na zapnutý/vypnutý přehled.

Zkoušel jsi smazat ten adresář SAVE ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod EaU v 20 srp 2012 09:37

Ano, přesně to, na co odkazuješ (od Ivo K), jsem nakopčil do SYSu.
Čistě teoreticky jsem s tím spokojen. Prakticky ale bych potřeboval ZOOm ve 3d přeci jen trochu víc přiblížit a ve 2d aby se to chovalo jako u defaultu při automatickém přehledu.A ještě 1.věc.Při přiblížení ke (a na) kruháču automatický ZOOM funguje.U jiných odbočeních NE ! Ale chtěl bych to jako u těch kruháčů.
Pokud si ochotný mi poradit která čísla v tom SYSu a jak změnit, můžem pokračovat v tam té sekci.Byl bych ti za to vděčný.Nebo budu doufat,že si tohoto všimne i "Ivo K" .
Naposledy upravil EaU dne 20 srp 2012 09:44, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod SvoDa v 20 srp 2012 09:44

zkus dát do sys.txt na místo těch tvých toto
Kód: Vybrat vše
[camera]
minzoom=10
maxzoom=200
minangle=69
maxangle=79 
speedzoom=1
speedangle=1

[camera1]
minzoom=20
maxzoom=80
minangle=72
maxangle=82
defaultzoom3d=82
speedzoom=1
speedangle=1

[camera11]
minzoom=90
maxzoom=150
minangle=79
maxangle=82
defaultzoom3d=82
speedzoom=0
speedangle=0

[camera2]
minzoom=20
maxzoom=80
maxzoom2d=300
minangle=57
maxangle=81
defaultzoom3d=81
speedzoom=1
speedangle=1

[camera21]
minzoom=90
maxzoom=150
minangle=79
maxangle=82
defaultzoom3d=82
speedzoom=0
speedangle=0
takto to mám třeba já, používám Režim pohledu - Nízký a Automatický přehled funguje.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod EaU v 20 srp 2012 10:02

Tak, mám to tam a zase jsem o krok dál.Je to perfektní.
Nicméně, ten autopřehled mi i v tomto případě nefunguje! Ale zkusím ještě jednu věc.Vrátím se k původnímu SYSu a dám do něj jen to od tebe,žádné další úpravy.A uvidím.Pak se ozvu.
Naposledy upravil EaU dne 20 srp 2012 10:30, celkově upraveno 1
EaU
 
Příspěvky: 78
Registrován: 08 srp 2012 10:02

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků