Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N760

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON N760

Příspěvekod SumavaCZ v 02 čer 2013 15:04

Problem vyřešen. :D Samo, že jsem měl nastavené obě frekvence stejně, ale FM Transmitter funguje pouze při připojeném napájení. :-o
SumavaCZ
 
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2010 09:43

Re: NAVON N760

Příspěvekod Ivo K v 03 čer 2013 07:28

Samo, že FM trasmitter funguje při připojeném napájení, je to napsáno v návodu. ;-) :cti:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

N760_Transmitter.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: NAVON N760 - nejde vypnúť

Příspěvekod NAVoNman v 20 zář 2013 12:09

Zdravím všetkých
Mám navigáciu Navon N760 Plus Lifetime. 1x som robil update cez internet. Teraz mám verziu 9.6.5.257901 z Sep 13 2012.
Keď som doma (mimo auta) hľadal nejaké trasy, tak sa mi navigácia nedala vypnúť! :-o Pokúšal som sa ju vypnúť tlačítkom na vrchnej strane, ale neraguje ani v menu navigácie ani v hlavnom menu. Hľadal som aj nejaké softverové vypnutie, ale nenašiel som. (Viem, že navigácia ponúka vypnutie pri dorazení do cieľa trasy).
Už sa mi to stalo viackrát.. Máte niekto podobné skúsenosti? Ako to vyriešiť? Jediné čo ma napadá je nový update dát, ak je chyba v software.
NAVoNman
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2013 11:45

Re: NAVON N760

Příspěvekod addam v 20 zář 2013 12:43

Zkus udělat reset - naboku vedle microUSB konektoru je dírka s nápisem RESET - strč do ní špičku, stylusu, nebo cokoliv jiného....
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N760

Příspěvekod NAVoNman v 20 zář 2013 13:53

Dobrý nápad s tým resetom. Keď sa mi to stane zasa, tak vyskúšam. (To vypínanie tlačítkom raz funguje normálne inokedy nie ..)
Pokusne som zistil, že ak v hlavnom menu (tam kde je možnosť prehrávať hudbu, pozerať obrázky atd.) zadám v nastaveniach napájania miesto "Vždy Zapnuto" na voľbu napr. "Vypnout po 5 minutách", tak sa dá vypínať tlčítkom na vrchu navigácie. Nevýhodou je, že sa navigácia počas nečinnosti sama vypne. Ale môže to byť tiež iba náhoda ... :nevim:

Inak celkom nechápem toto nastavenie. Ak mám v aute napájanie navigácie šnúrou zo zapaľovača, tak sa pri voľbe "Vypnout po 5 minutách" vypne napájanie po 5 min alebo sa vypne po 5 minútach nečinnosti navigácie alebo hádam nesprávne?!
NAVoNman
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2013 11:45

Re: NAVON N760

Příspěvekod karel12 v 21 zář 2013 23:01

Mám také problémy s tím hardwarovým vypínáním u Navonu N760 Plus. Verzi prima mám 9.6.13.237029 se skinem fmilan+amater v.2.4.3. Někdy to vypnutí prostě nejde a dělá to čím dál častěji. Já to řeším resetem (používám k tomu stylus ze stojanu - pasuje). :bravo: Po resetu tlačítko vždy funguje bez problému. Bude to nějaký softwarový problém v Navonu, protože navigace (primo), i když nejde vypnout(celá krabička), dál funguje jak má dokonce jde primo zapnout i vypnout, naviguje,.., ale navigace už ze základního menu vypnout nejde. Kdysi se mi sám vypínal zvuk základního menu, teď už to nedělá, ale zase blbne to vypínání. Špatně se v tom bádá, když to nedělá stále, zatím jsem na nějaký fígl nepřišel. Možná by to chtělo vypínat přímo z programu prima, to ale umí jen uspat. S tím "vypnout po 5 minutách",... jsem zatím neexperimentoval, ani jsem nepochopil k čemu to v celku je dobré, tak jedině pokud jede na baterku. Chtělo by to asi nějaký update firmware a možnost vypínání z prima - celé navigace. To v podstatě jde, ale tím tlačítkem a tam je někde zase ten vypínací problém. :nevim:
Sony NV-U93T, Navon760Plus
karel12
 
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2011 16:48

Re: NAVON N760

Příspěvekod Viktor.CistiC v 02 říj 2013 17:20

Mám naprosto totožný problém a už mě to přestává bavit.
Viktor.CistiC
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2009 12:53

Re: NAVON N760

Příspěvekod NAVoNman v 09 říj 2013 09:35

Pokúšal som sa zistiť u predajcu ako je to s update firmware Navon N760. Predajca bol ústretový a ochotne odpovedal na moje otázky. Tu je zhrnutie:
- navigácia Navon N760 je novinkou a nemajú informácie o problémoch s vypínaním
- t.j.nehlásili ich výrobcovi a ten teda nemá dôvod opravovať a vydávať nový firmware (v minulosti po tom čo sa ozvalo viacej zákazníkov s rovnakým problémom ... vydal výrobca na niektorú z navigácii opravený firmware)
Ak chcem môžem navigáciu priniesť a reklamovať. :nee:
- rovnako nevedia o samo-vypínaní zvuku základného menu (už sa stalo aj mne .. :? ).

- volba základného menu Napájení znamená ako sa má správať napájanie prístroja. Teda Vypnout po 5 minutách znamená, že sa prístroj po 5 minútach nečinnosti sám vypne ! (odskúšal som mimo auta a funguje to tak) Ak je však navigácia v aute napájaná zo zapaľovača nastavená voľba Napájení sa podľa slov predajcu ignoruje, t.j. aj pri voľbe Vypnout po 5 minutách sa navigácia v aute samočinne NEvypne po 5 minútach !
Doporučuje však mať nastavenú voľbu Napájení na Vždy zapnuto, pretože majú skúsenosti, že pri iných voľbách sa niekedy Navon pri nabiehaní navigačného software zasekne a je potrebný reset.(toto sa mi ešte nestalo)
Záver: Máš problém s prístrojom, daj o ňom vedieť predajcovi alebo na nejaký support :help:, zaplatil si si za funkčnú navigáciu :!: :zed: (napriek tomu, že všeobecne v každom software sú chyby .. :ano: )
NAVoNman
 
Příspěvky: 3
Registrován: 20 zář 2013 11:45

Re: NAVON N760

Příspěvekod karel12 v 24 lis 2013 01:39

Tak jsem se trochu věnoval tomu problému s vypínáním navonu tlačítkem a zjistil, že zřejmě nestíhá procesor, pokud něco běží a pak dojde k zaseknutí programu pro vypnutí. S základním (holým) primem problémy skoro nejsou, čím více přidám dalšího software - skin, tts, ux doplňky,.. tím je zaseklé vypínání častější. Dle mne špatně odladěný firmware. Proto doporučuji (a mám to vyzkoušené) při používaní více doplňků -skin, tts,.., vypínat navon takto: vypnout nejdřív primo, po naběhnutí základní obrazovky navonu počkat tak 5-8 sekund a pak teprve vypnout přes tlačítko.
Pokud chcete vypínat přímo z prima, (režim spánku), tak pomocí zápisu v sys.txt a odpojení napájení, nebo nabídka po dojetí do cíle, to jde, ale po zapnutí se mi navigace tak z 20% zasekla a musela se restartovat.
Sony NV-U93T, Navon760Plus
karel12
 
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2011 16:48

Re: NAVON N760

Příspěvekod czrossi v 19 zář 2015 07:19

Chlapi nevíte jak se dá u této navigace pro kamiony uplně zrušit nebo vypnout ty hlášky ohledně doby přestávek a ostatní jako:

Maximální nepřetržitá doba jízdy
Maximální délka přestávky
Maximální doba jízdy během dne

pořád mi to tam vyskakuje a nevím které soubory toto obstarávají,že bych to zrušil.Dík
czrossi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2015 08:53

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron