Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Výhody, akce a další zajímavé nabídky pro registrované uživatele tohoto fóra a pro členy našeho VIP klubu...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod mirek1011 v 29 dub 2013 19:15

Nic se nestalo, jen šlo o tu nabídku nabíječky do auta s miniUSB koncem a byla uvedena kompatabilita na téměř celou řadu Mio. A jelikož zrovna řeším nabíjení u mé 735Tv doma na 220V, tak jsem reagoval, že je třeba prověřit než si to někdo koupí, asi tak.
Před vánocemi si známý koupil TomTom via 130, nezkontroloval si na prodejně balení (páč tomu nerozumí) a teď po 1/2 roce se zjistilo, že nemá právě tuto miniUSB nabíječku do auta, místo ní má jinou s kulatým konektorem, čili je mu na nic. Jelikož má rakovinu kostí v posledním stádiu, a před vánoci chtěl navštívit své příbuzné v Praze (kteří by sami za ním nejeli), koupil ji aby nebloudil. Jéénže má poruchu 12Volt zásuvky v autě a tak vyjel tak, jak byla nabitá z výroby. Cestou zpět to "chcíplo" a když dorazil domů, nevěděl, že ji musí nabít a hodil ji do šuplíku. Po pár dnech však skončil na infuzích, chemoterapiích atd., prostě měl asi jiné priority, něž se starat o věci doma, to dá rozum. Nyní je mu o něco lépe a zase se šourá po domě - no a vzpomněl si na tu svou "novou" navigaci. Když mi volal, a prozradil, jak to všechno proběhlo, od nákupu až po to pohřbení baterie v navigaci, bylo mi ho líto. Říkám mu - zkus to reklamovat, uvidíš zda s tím něco půjde. Samozřejmě v jeho stavu ztratil účtenku od té navi, takže to nemůže vrátit, nemá správnou nabíječku díky nepoctivému prodejci a teď to bude muset na servis. Je mi ho líto ...
No a proto jsem reagoval na tu informaci, že to jde na všechny uvedené modely MIO, vzpomněl jsem si na známého, jak dopadl .... :ano:
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod Tomáš Kubec v 29 dub 2013 19:23

Zboží může vrátit a reklamovat bez účtenky, stačí když mu někdo dosvědčí že ji na onom místě kupoval. Jinak ten seznam podporovaných navigací je přímo od Mitacu. On to ani nemusel být nepoctivej prodejce, taky nekontrolujeme každé balení a stalo se nám že u 4 navigací chyběl držák. Chyba se mohla stát již v továrně. Nevím co by tím prodejce získal kdyby nabíječku vyměnil. Tím ale nechci říct, že to tak nemuselo bejt.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod mirek1011 v 29 dub 2013 19:36

add T.K. - ten prodávající byl údajně dost dlouho ve skladu, třeba u toho kusu z výstavky nemohl poshánět vše, co tam mělo být, tak to prostě nějak "zkompletoval" , to si myslím já.

Věřím, že to nikdo nezveřejnil za účelem klamat a že to pocházelo z důvěryhodných zdrojů. Nicméně např. zmíněný Mitac co by podpora moc nefunguje - konkrétně aktualizace map po dobu dvou let k "nové" navigaci zdarma (některá Mio májí na obchodech i 3 roky staré mapy) :evil: moc nefungují. Pár navigací od MIA jsem za svůj život měl a vždy stejný problém - po zaregistrování to trvalo i rok, než mi nabídli aktualizaci 3 roky steré mapy a to jsem jim i psal, kdy mi to uvolní - prý "čekejte, již brzy" a pak mi to dalo 1 rok starou mapu a to byla první a také poslední aktualizace na MIO. Vždy mi napsali, že jsem si koupil starý model, který se již nevyrábí a že aktualizace na 2 roky už proběhli a jsem prý za tímto časovým intervalem. Prý to oni počítají od uvedením na trh a né ode dn, kdy jsem to koupil. Toť oficielní vyjádření podpory MIO.
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod Mio-Treo.info v 29 dub 2013 19:46

Obrázek

2 mirek1011:

Tak jsem to pro klid duše ještě jednou testnul a je to tak, jak jsem psal - použil jsem 220V nabíječku 1500mA s miniUSB konektorem a navigace se po cca hodince dobila a rozsvítila se zelená dioda :D
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod Tomáš Kubec v 29 dub 2013 19:50

Tak tak, navigace a moderní telefony většinou potřebují nabíječky 1A až 2A aby se při spuštěném GPS stihli vůbec dobíjet.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod mirek1011 v 29 dub 2013 19:53

Tak super, mám něco v autě na cesty, zkusím to zítra propojit na tu mini USB zásuvku datovým kabelem a uvidím, budu zatím doufat, že to tak bude (že z PC to vidělo datové zařízení a nespustil se nabíjecí proces). Díky za prověření.

P.S. - jen mě ještě není jasný ten dobíjecí proud. Na tu 2A nabíječku se to (720mAh) nabíjí 2 hodiny, čili musí být nabíjecí proud 300mA. Nedokážu si představit, že by se lithiová (možná NiMh) baterka nabíjela tak velkými proudy.
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod Tomáš Kubec v 29 dub 2013 20:06

Ono záleží v jakém stavu to nabíjíš, při spuštěné navigaci to má také samozřejmě naprosto jinej odběr než když je to v klidu. Zkus si to třeba s telefonem. Připoj ho na nabíječku, zapni GPS a třeba Wi-Fi a brouzdej na netu a uvidíš že se ti bude nabíjet pomaleji a nebo také třeba vůbec.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod Mio-Treo.info v 29 dub 2013 20:14

2 mirek1011:

Podle mého je údaj na nabíječce pouze o tom, kolik je schopna dát maximálně a ve skutečnosti si zařízení bere tolik, kolik potřebuje :nevim: Ale věřit se dá jen kvalitním nabíječkám a ne nějakým "ťongovským slátaninám" - při použití jedné takové se má bývalá čínská navigace tvářila, že je připojena k PC, i když se jednalo o nabíječku, která byla zakoupena v originál balení právě s tou navigací :? A to jsem ještě dopadl dobře, protože znám případ, kdy podobná nabíječka pouštěla do navigace plných 12V a mašinka následně zkolabovala :roll:
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod Tomáš Kubec v 29 dub 2013 20:23

Přesně tak, na nabíječce je vždy MAX údaj kolik může dát. Dále mají Mia většinou trošku jiné zapojení USB konektoru. To znamená, že se standardní nabíječkou, která nemá potřebné zapojení nemusí nabíjet. Opačně to je jedno, s nabíječkou od Mia nabiješ i jiné zařízení.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Originální nabíječka pro navigace Mio c520, c720 a další

Příspěvekod mirek1011 v 29 dub 2013 20:57

Díky chlapi, doufám, že ty podrobnosti budou zde i ostatním k dobru. Pravda, není USB jako USB (zapojení uvnitř konektoru) - řešil jsem kdysi u HDD 2,5" - na některý kablík šel a na jiný ne.
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

PředchozíDalší

Zpět na Komerční sdělení + AKCE a výhody pro členy tohoto fóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků