Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO8 - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod littleboy78 v 12 lis 2012 20:59

Zdravím všechny,
měl bych prosbu o pomoc při úpravě skinu nejlépe Dimka DIMKA 1.1.11.7 nebo GJ_5.10_090222_tS, ty jsem bez problémů rozjel na rozlišení 800x480
Oč běží:
vyzkoušel jsem Igo Primo a ve skinu od Dimky se mi velmi zalíbilo:
1) zobrazení času, jestli jedu rychleji nebo pomaleji oproti výchozímu vypočítanému času - červeně se zobrazuje spoždění a zeleně uspořený čas. Chtěl bych tuto funkci i u Iga 8.3, pokud je to reálně možné nastavit (naprogramovat)
2) chtěl bych zrušit zobrazování o stavu baterie (v případě autorádia nesmyslný údaj) a míso toho mít jen údaj o počtu nalezených satelitů (nejlépe jen číselné údaje)

Důvod proč zřejmě nemůžu zůstat u Prima je z důvodu HW, pravděpodobně nedostatek RAM - 128MB (autorádio se zasekává a pomáhá pouze reset, po kterém následuje rádio kompletně znovu nastavit, odezva systému je někdy žalostně pomalá, nefunguje nastavení času rádia, atd.... což je v praxi nepoužitelný stav a proto bych raději zůstal u Iga 8.3)
Otázka tedy je zda je možné provést takové úpravy - viz.body 1) a 2) , pokud ano jak je provést. Eventuelně zda je možné upravit skin pro Primo tak, aby frčel na Igo8.3.5
Za každou radu, která povede k cíli budu velmi vděčný.
S.
2DIN Autoradio s GPS, 800x480, Igo 8.3.5
littleboy78
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2012 14:14

Re: Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2012 06:57

Proč se mne ptáš na totéž v SZ ?

Už přes tři roky si hrajeme s Primo a na iGO8 už nikdo, dle toho jak "žijí" vlákna o úpravách iGO8, nesahá a neupravuje (alespoň já o nikom nevím).

Tebou popisované úpravy (kontrola dojezdu) vznikly až pro Primo a možná by naimplementovat do iGO8 šly, ale nejde jen něco vykopírovat z Prima a nakopírovat do iGO8, je to jiná, byť podobná koncepce a už bych si ani na úpravy iGO8 nevzpomněl. Rozhodně nejde jen o dva tři řádky někam dopsat - scripty takovýchto algoritmů jsou provázány napříč s jinými soubory. Stav baterie z mapy by odmazat šel snázeji. V navigatemap_xxx_yyy.ui (dle svého rozlišení) hledej něco jako
<SPRITE sprNM_BatteryStatus3 x=433 y=265 z=10 alpha=10 bmp="$status_minibattery_dig.spr" phasemodel="power.battery_phase" visiblemodel="ui.vgjIndicatorsMode=2">
<TEXT TxtNM_BatteryStatus31 template=xtxthud1 x=445 y=272 w=70 z=10 align="LEFT" glowsize=2 glowtype=1 font="tahomabd" fontsize=9 color=#FFFFFF combined_textmodel="$power.real_battery_percent$ %" visiblemodel="ui.vgjIndicatorsMode=2">

Skin diMka i Gurjon, pokud si dobře vzpomínám, stav satelitů měly, jde jen o to si to v menu zapnout.

Vyčkej (je to den a půl, co jsi se ptal), třeba ti přeci jen někdo poradí, popř. zkus napsat svůj dotaz i na jiná fóra, např. MioTreo nebo 4pda

P.S. krom toho se tvůj dotaz týká úprav skinů pro iGO8 a vlákno mělo vzniknout někde zde viewforum.php?f=12
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod tomasii v 14 lis 2012 10:33

Jj. v podstatě totéž ve stručnější formě, co odpovídá Dan, jsem ti psal jako odpověď na tvou sz... Takže do třetice všeho ...
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod SvoDa v 14 lis 2012 10:52

A to máme já i tomasII v podpisu to, co máme :roll: :twisted:
Kolikpak dalších SZ se rozletělo na ty, co to v podpisu nemají :!: :roll:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod littleboy78 v 14 lis 2012 22:27

na mojí obhajobu:
myslím si, že dotaz je hodně specifický a myslím si, že většina členů fóra na něj nedokáže odpovědět, přesto jsem dotaz nejdříve napsal a čekal na odpověď, druhý den jsem mrknul na můj dotaz, přestože ho vidělo 60 lidí, odpověď žádná, proto jsem napsal soukromou zprávu. Poslal jsem ji na 3 osoby, o kterých si myslím, že se skynům věnovali (takže už zbývá jen kartáč od amatéra). Myslím si, že není reálné, aby člověk nejdříve přečetl všechny příspěvky na fóru, jsem dlouhodobě v zahraničí a s rychostí připojení, které mám k dispozici a s výpadky sítě je to fakt o nervy... pokud mě připojení nevypadne, tak jeden skyn stahuju 1-2 hodiny, zpravidla ho ale na poprvé nestáhnu...
Kdybych věděl, jak mě za tu soukromou zprávu zdupete, tak bych jí samosřejmě nepsal, tímto se Vám tedy ještě jednou omlouvám...
S.
2DIN Autoradio s GPS, 800x480, Igo 8.3.5
littleboy78
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2012 14:14

Re: Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod tomasii v 15 lis 2012 01:14

Nejde o to, že jsi posílal sz a pak psal na fórum. Spíš jde o to, že by ten postup mohl být opačný - psát někomu až se dotyčný ozve na fóru. Tvůj dotaz je dost specifický tím, že se týká dnes již ve vývoji nepodporovaného systému a tak se jeho úprav stěží ještě někdo ujme. Spíš by se na fóru mohl ozvat někdo, kdo si sám takovou úpravu dělal.

Chápu, že hledáš nějakou podporu, je to ale fakt hodně specifická záležitost, navíc se týká někoho. který musí znát i skin diMka. :idea:

Jo a neber to, že tě někdo chce zadupat. Ta reakce vyplynula i z toho, že je to dnes pro většinu již hodně okrajové téma, se kterým se aktivně nechce zatěžovat.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Úprava skinu GJ_5.10 nebo DIMKA 1.1.11.7 pro Igo 8.3

Příspěvekod SvoDa v 15 lis 2012 06:53

Bylo k tomu napsáno téměř vše a já bych jen dodal, že položit dnes dotaz a očekávat ještě dnes nebo zítra odpověď na výše popsaný specifický dotaz je nereálné, jelikož nejde o nic jednoduchého jako např. dopiš do sys.txt to a to.
To, že vlákno navštívilo 60 lidí nic neznamená.
Jsme diskusní fórum a působí zde parta nadšenců a nejsme on-line nonstop technická a servisní podpora výrobce programu či HelpDesk.

Je navíc velmi obtížní "šít" někomu na míru úpravy dnes již nepoužívaných skinů fungujících v dnes již překonaných navigačních SW (MioMap, iGO8, Amigo) na základě již zapomenutých zápisů a scriptů a ještě k tomu ve dvou zcela odlišných skinech.

Ti co sem chodí často (denně nebo téměř denně) si čtou všechny příspěvky a když neumí poradit tak pochopitelně mlčí, jelikož odpověď typu "Rád bych pomohl, ale nevím jak" sice nikoho nezabije, ale taky nikomu nepomůže.
Posílat tudíž SZ s dotazem aktivním členům fóra je zbytečné, přečetli by si tvůj dotaz tak jak tak ikdyby byl "jen" ve vlákně" a pokud by věděli, odpoví i ve vlákně a navíc, když se to bude řešit ve vlákně a ne přes SZ, pomohla by jejich odpověď v budoucnu i dalším a nejen tobě.

Ti co sem chodí občas se ke tvému dotazu dostanou později a třeba mezi nimi bude zrovna ten koho hledáš, takže buď trpělivý.

Koukni třeba sem search.php?search_id=unanswered to jsou vlákna, která obsahují jen dotaz bez odpovědi (ten nejstarší je z 14 října 2008 :( ). Není to leností či neochotou čtenářů těch dotazů, ale pravděpodobně neznají odpověď, jinak by tam odpověď byla.

Dle mého názoru se nejedná o až tak podstatný problém, jelikož se jedná "pouze" o kosmetickou úpravu, takže než se někdo ozve se s tím dá další dny či týdny jezdit.
Horší jsou dotazy typu: Upravoval jsem si skin, iGO nejde spustit nevím co s tím a za tři hodiny odjíždím na štreku a navigaci potřebuji.

Takže ještě vyčkej, nebo zkus položit dotaz i na jiných (třeba i zahraničních) fórech zabývajících se podobnou problematikou (MioTreo, 4pda,...)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na iGO8 - navigační software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků