Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod happy66 v 29 dub 2012 19:58

@honza0211: Odkaz na stažení z 4shared je funkční. Je potřeba se tam pouze zaregistrovat.... :!: :!:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod haza v 20 čer 2012 17:35

Ahoj, řeším obdobný problém s navigací MIO MOOV 200. Pokoušel jsem se v ní rozeběhnout různé verze iGO z karty - spuštěním nějakého unlocku (fungoval mi spouštěč DEJVID) a odtud spuštění iGO, ale vždy jsem skončil na hlášce o nedostatečné paměti. Proto jsem se rozhodl, že zkusím iGO spouštět přímo bez nějakého spouštěče pro ušetření paměti. Do interní paměti jsem nahrál iGO Amigo do složky Amigo přímo v kořeni flash paměti a upravil jsem soubor Program Files\MioMap\autorun.txt takto :

Amigo/amigo.exe
#Program Files/MioMap/appstartupsec.ini.smartmaps#Program Files/MioMap/appstartupsec.ini
?/Storage card/Smartmaps/SmartmapsMio.exe
Program Files/MioMap/AppStartupSec.exe
#Program Files/MioMap/appstartupsec.ini.original#Program Files/MioMap/appstartupsec.ini
Program Files/MioMap/AppStartupSec.exe

Doplnil jsem tam ten první řádek - ostatní tam již byly.
Před tím jsem si udělal kompletní zálohu.
Po restartu se navigace začala chovat tak, že se na chviličku objeví černá obrazovka s bílým textem v záhlaví (asi to vypisuje verzi firmware což bylo i předtím), poté se objeví oranžová obrazovka "MIO explore more" a asi po 5ti sekundách se navigace restartuje a takto stále dokola.
Problém je v tom, že po připojení k PC není navigace vidět a tak to nemohu vrátit zpět...
Zkoušel jsem různé postupy nalezené na různých fórech jako úplné vybití baterie, reset navigace propojením různých pinů u spínače a konečně zde popisované vložení servisní karty po zobrazení oranžové obrazovky ale stav je stále stejný. K načtení servisní karty nedojde. Zkoušel jsem různé karty 128MB, 4GB s formátem FAT. Včetně karty, která v navigaci určitě fungovala.

Máte ještě nějakou radu co zkusit? Moc díky za každou radu.
haza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2012 20:26

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod happy66 v 20 čer 2012 17:40

Zřejmě si při přeflešování udělal něco špatně. Jinak by měl blue screen naběhnout.... :roll:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod SvoDa v 20 čer 2012 17:50

haza píše:Doplnil jsem tam ten první řádek - ostatní tam již byly...
není možné přidávat nové řádky, ale maximálně upravovat ty stávající = změnit cestu k aplikaci.

V tomto případě, kdy nelze připojit k PC, by mohl pomoci nějaký (technický) unlock spouštěný z karty a přes nějž by ses dostal k onomu autorun.txt a jestli ti to systém umožní, nahradit jej tím správným, nebo původním ze zálohy, popř. k zformátování My Flash Disk.
Jinak to vyřeší asi jen servis.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod tomasii v 20 čer 2012 21:41

Bohužel ne vždy funguje spuštění přeflashování (přechod na modrá menu).

Jedna moje C520 se v době oranžové obrazovky zasekávala na hlášce o ilegální operaci, nečetla ještě ani čtečka karet, ani nefungovalo spojení s počítačem, takže zbyl jen servisní zásah (servisní výmaz flashky zásahem přímo na desce a nové nahrání firmwaru). Bohužel žádný "softwarový" postup nepomohl, zbyl jen servis. :(
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod happy66 v 21 čer 2012 18:50

Je jasné, že funkční slot na karty v navigaci je podmínkou... :lol:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod haza v 22 čer 2012 06:19

happy66 píše:Zřejmě si při přeflešování udělal něco špatně. Jinak by měl blue screen naběhnout.... :roll:

No nevím - servisní kartu jsem zkoušel vkládat asi 100x v různých okamžicích - před startem, hned po zobrazení černé obrazovky s verzí firmwaru, několikrát v okamžiku zobrazení oranžové obrazovky i těsně před restartem. Myslím, že se navigace restartuje dříve, než dojde k pokusu o čtení karty.
haza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2012 20:26

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod happy66 v 22 čer 2012 15:01

V tom archivu UPGRADE_MIO_11Jun10.zip\SDCard je více složek se soubory(Mantas....Oscar), tak vyzkoušej ještě postupně je přidat mezi ty soubory servisní karty. Doufám, že si měl na servisní kartě všechny soubory již rozbalené v rootu karty.... :?: :!:
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod haza v 23 čer 2012 11:02

Ano, obsah složky SDCARD z archivu jsem nakopíroval přímo do rootu karty. Dnes jsem do rootu karty zkusil postupně nakopírovat soubory s podsložek MANTAS... a OSCAR... ale výsledek je stejný. Asi nezbyde nic jiného než se obrátit na servis.
PS: Navíc jsem teď ověřil, že v jiné navigaci MIO servisní karta funguje.
haza
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2012 20:26

Re: Řešení problému oranžové obrazovky MIO C a MIO MOOV

Příspěvekod tomasii v 24 čer 2012 15:31

Bohužel ne vždy uvedený softwarový postup funguje - jakmile zavádění systému nedojde k aktivaci čtečky karet, je konec (USB port se zřejmě aktivuje ještě později). Mio zkoušel i Entershop a potvrdil nutnost hardwarového zásahu na "vypárané" desce z Mia... :(

Asi před rokem a púl se mi Mio taky kouslo na oranžové obrazovce, ale jakékoliv chybové hlášky. Po několikátém pokusu ale přečetlo odemykací prográmek z karty a bylo ho možné přeflashovat a tím opravit obsah flashky. Bohužel v posledním případě softwarový postup selhal. :roll:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků