Dnešním dne jsem ukončil testování map TT (TA). Nechci sebe, ani své okolí vystavovat stresovým situacím.
K věci, mapy TT umí:
- zobrazovat rychlostní limity skoro všude
- zobrazovat info tabule na křižovatkách
- zobrazovat JV skoro všude
- neobsahují nedostavěné úseky silnic
Co na tom, když neumí naplánovat trasu. Všiml jsem si toho už dříve, že navigace nelogicky naplánuje trasu, kudy bych nikdy nejel, ale dnes to dostalo korunu. Chtěl jsem si něco odzkoušet po cestě Ml. Boleslav - Liberec, zadal jsem tedy cíl Liberec. Navigace mě navigovala správně na R10, ale na exitu 67 si usmyslela, že nejlepší cesta k cíli je přes Svijanský Újezd a hnala mě při volbě Rychlá z R10 na okresní silnice.
obr_40.jpg
Pro srovnání stejná trasa, stejná volba parametrů plánování trasy s mapou NQ 2011.Q2
obr_41.jpg
Nechci rozpoutávat vášnivou diskusi, neboť je to můj subjektivní, tedy nikoli objektivní názor. Ale, přeci jen, než si nechat plánovat trasu po silnici, kterou naposledy použil Ferdinand Porsche, když přes Prahu opouštěl Liberec cestou do Vídně, raději oželím rychlostní limity, infotabule a JV, pokud zjistím, že mě navigace naviguje na nedostavěný úsek dálnice, budu se řídit dopravním značením, ale po okreskách za normálního stavu jezdit odmítám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.