Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Zde řešíme všeobecnou problematiku všech programů iGO - tedy to, co je společné pro iGO8/AMIGO/PRIMO
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod Rumy v 10 říj 2011 12:31

Tím TMC to určitě není - nemám TMC přijímač. Zkusím ten způsob co napsal Vovi, to vypadá nadějně.
Rumy
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 říj 2011 12:41

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod amatér v 10 říj 2011 16:19

Tak mi to nedalo a trochu jsem si s tím pohrál. Naplánoval jsem si trasu, která je zhruba 130 km dlouhá, její 1/3 vede po dálnici a 2/3 po silnici 1 třídy. Konkrétně Polička > Humpolec > Měřín. Navigace spočetla dojezd do cíle za 1 hod. 55 min.
obr_30.jpg


To mi připadá jako logický výsledek. Upřesním, za předpokladu, že nepojedu přes žádnou obec (v našich končinách při této vzdálenosti nesmysl), že cestou nenarazím na žádné jiné omezení rychlosti, nedostanu se na křižovatku, do kolony vozidel, za pomalu jedoucí vozidlo, v místě kde je zákaz předjíždění..., prostě za předpokladu, že mimo dálnici pojedu konstantní rychlostí 90 km/h a na dálnici 130 km/h, kupeckými počty se dostanu k tomu, že trasa se dá zvládnout na 78 min (58 min. silnice 1třídy, 20 minut na dálnici)

Pokud vyjdu z toho, že algoritmus výpočtu na silnicích první třídy vychází z průměrné rychlosti 75 km/h, a na dálnici z průměrné rychlosti 115 km/h, pak se tato vzdálenost dá zvládnout za 93 minut (70 min. silnice 1třídy, 23 minut na dálnici), opět ale za předpokladu, že nepojedu přes obec, kde je doba jízdy odvozována od průměrné rychlosti 40km/h.

Ještě jedna ze života. V době mého studia v Brně, jsem do školy dojížděl vlastním vozidlem a bral s sebou ještě 3 spolužáky. V Praze jsme měli vždy sraz s dalším spolužákem, který bral další tři lidi.
Já měl v té době (rok 1981) VAZ 2101, on Fiat 125P :D . Jednoho dne jsme se dohodli, že já pojedu po dálnici co to dá, prostě styl cihla na plynu, on pojede tak že nepřekročí max. povolenou rychlost. V té době potkat vozidlo na dálnici po 22:00 hod se rovnalo malému zázraku, musím podotknout, že tehdá bylo na dálnici omezení na max. 110 km/h, Žigulík byl schopný z kopce s větrem v zádech dosáhnout cca 150 km/h.
Výsledek: se Žigulíkem jsem do Brna dorazili o necelých 7 minut dříve než kluci v polském Fiatu. :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod vovi v 10 říj 2011 16:23

Jen jsem si ještě uvědomil jednu věc - já s iGO8 už strašně dlouho nejezdil. A subjektivně mám dojem, že u Prima se ten odhad času příjezdu výrazně zlepšil (aspoň tehdy u DEMA jsem ten pocit měl). Těžko říct, do jaké míry to byl pocit oprávněný - ale fakt je, že i Primo nadsazuje. Ale už s tím počítám a nevadí mi to.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod velsak v 11 říj 2011 09:12

Já bych řekl jak kdy. Třeba cesta do chorvatska (950km) spočítaná primo na 12hodin mi vyšla +- 1 minuta a zpět 1160km jsem byl o cca 10 minut rychlejší. Ale třeba cestu 110km kterou už roky jezdím podle předpisů 100 minut mi bez ohledu na mapy počítá na zhruba 160 minut.
Honor 10 - 1520*720, 4GB RAM, DUAL SIM, OREO 8.1.
NextGen 9.18.27.734842, skin PONGO 31.1.2018
Uživatelský avatar
velsak
 
Příspěvky: 481
Registrován: 07 led 2010 12:16
Bydliště: Jilemnice

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod Rumy v 11 říj 2011 19:15

Tak chyba byla v SYS.txt, kde z nějakýho důvodu byly tyto údaje :

[truck]
use="1" ;(?)
weight="22000" ;(?)
weightperaxle="8000" ;(-1)
loadtype="-1" ;(-1)
maxspeed="90" ;(?)
length="12" ;(?)
width="2.6" ;(?)
height="4.5" ;(?)
max_restriction_level="0" ;(0)
vtr="1"
hazmatflags="1" ;Hazardous Materials 0-6
;### see also [route] permit_penalty=2000

[default]
name="default"
length=16.5
width=2.6
height=4.5
weight=22000
maxspeed=90
actualweight=22000
axles=5
trailers=1
icon=1
hazard=-1
vtr=1


Tyhle dva odstavce se mi od pohledu nezdály tak jsem je smazal a od té chvíle jsou údaje mnohem rozumnější. Ta trasa, kterou sem dal jako příklad amatér, mi před úpravou vycházela na 2h 16min, po úpravě 1h 54min. Vypadá to, že soudruzi v číně prodávají motonavigace
Kód: Vybrat vše
http://www.tootoo.com/s-ps/gps-navigation-3.5-inch-motorcycle-gps-navigation-waterproof-ip54-bluetooth--p-1706015.html
s přednastavením pro "truck" :-)...
amatér píše:Linky do code.
Rumy
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 říj 2011 12:41

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod tomasii v 11 říj 2011 19:38

S náklaďákem holt musíš pomaleji (i když zkušenosti z D1...) :lol:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nadsazená doba jízdy - dá se ovlivnit ?

Příspěvekod Ivo K v 12 říj 2011 08:02

Ono se to tu psalo už mnohokrát: "Někdy méně, znamená více". Tedy že v souboru sys.txt mají být jen ty nejnutnější zápisy. ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Předchozí

Zpět na Navigační software iGO - všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků