Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod PUMA v 10 srp 2011 19:19

Ahojte ,
Vedel by mi prosim niekto poradit ako sa da zmenit uvitacie logo v mojom cinskom noname navigacnom ? rozlisenie je 800*480 , skusal som format bmp,jpg,gif ale stale GPSko pise ze nie je ziadny dostupny obrazok ..
Dakujem
PUMA
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2011 19:24

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod mikels v 10 srp 2011 19:23

Myslím, že jen pouze přehrátím firmware, který již bude upraven. ale jak se dá upravit to ti neporadím.. akorát ti poradím jak na uvítací obrázek při spuštění iGO :D

Každopádně já jsem přehrál FW z číny do Evolve Multitraxx a nyní tam místo černé verze mám modrou.. Ale jinak bych neradil moc do toho šťourat
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod PUMA v 10 srp 2011 19:34

Nakoniec sa mi to podarilo vygooglit , takze staci na SD kartu nakopirovat v rozliseni GPS obrazok vo formate "logo.bmp" .....
Ale aj tak dakujem za rychlu odpoved ;)
PUMA
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2011 19:24

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod mikels v 10 srp 2011 19:49

Tak mi to nedalo a hledal jsem taky a odzkoušeno.. samozřejmě je potřeba rozlousknot název obrázku ve FW a pak postup je následující:

1. V grafickém editoru (Paint, Pain.NET, GIMP, ...) si vytvoříte obrázek o velikosti 480 x 272 pixelů.
2. Uložíte jej ve formátu Windows Bitmap (*.bmp) s 24 bitovou barevnou hloubkou. (Uložený obrázek by měl mít velikost 391734 B)
3. Pojmenujete jej LogoPA06.bmp.
4. Zkopírujete jej do kořenového adresáře Vaší micro SD paměťové karty, kterou vložíte do zařízení. (Obrázek by tak měl být v navigaci v umístění: \SDMMC\LogoPA06.bmp.)
5. Restartujete navigaci.
6. Navigace nalezne obrázek a uloží si jí do své paměti. Obrázek se potom zobrazí během startu.
7. Smažte soubor \SDMMC\LogoPA06.bmp, aby se opětovně nenačítal.

Samozřejmě lze to vyěnit i přimo v souborech pro firmware u mě se např jmenuje obrázek logo72c.bmp
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod hladik2 v 11 srp 2011 11:07

U číny s 800x480 to lze také???
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod mikels v 11 srp 2011 13:31

Ano lze viz bod č.1

Jinak co se týká čínský navigace většinou se firmware skládá z těchto souborů
u mě to je YFUpdate.ex
YFapp.wzp
OS72C.img
logo72C.bmp
Btld72cbld
72C_PMMC_Nor.bin

Saozřejmě liší se to výrobcem sice mám evolve Multitraxx ale výrobce je z číny s označením YF a číslo 72 je jejich označení.. Proto pro každou navigaci bude jiný označení souborů a hlavně úvodního loga.. Proto je potřeba zjistit název a pak dle postupu nahrát do GPS navigace.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod hladik2 v 11 srp 2011 13:51

BINGO
u mojí je to pvlogo.raw
Jedná se o typ s com1 portem na TMC
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: zmena uvitacieho loga pri starte GPS

Příspěvekod rastof v 21 srp 2019 19:15

Ano. Je to tak. Ja som mal v priečinku 800x480 súbor loading.bmp 24 bit. Tak som ho vymazal v Photoshope som si dal fotku svojho auta a Sportage a vložil som tam ikony here, navteq a igo cez Photoshop ktoré som si našiel na nete. Ked som to mal názov obrázku som nazval presne tak isto ako bol ten ktorý som vymazal a funguje to.
rastof
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 srp 2019 16:48


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků