Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

DEM

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: DEM

Příspěvekod heda11 v 29 zář 2010 14:23

Čau,tak jsem tam dal vše jak píšeš do sys,a nic můžeš se podrobněji rozepsat jak to máš nastavené.V Building mám jen soubory 3dll a stáhnuto Eastern europe.dem ve složce Dem.Děkuji :P
heda11
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10 črc 2010 18:36

Re: DEM

Příspěvekod Ivo K v 29 zář 2010 14:48

Vždyť o nastavení, aby fungovalo zobrazení terénu je toto celé vlákno. Co potřebuješ rozepsat?

O druzích DEM je to zde: viewtopic.php?f=41&t=647&start=0
Zobarení terénu je potřeba "zapnout" v nastavení: viewtopic.php?f=41&t=647&start=15
Seznam souborů a složek: viewtopic.php?f=41&t=647&start=31
Zobrazení licence zjistíš zde: viewtopic.php?f=41&t=647&start=33
Zápis do sys.txt zde: viewtopic.php?f=41&t=647&start=39
a zde: viewtopic.php?f=41&t=647&start=46
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: DEM

Příspěvekod heda11 v 29 zář 2010 15:15

No vidíš,přitom na 99% to tak mám a přesto to nefachčí možná ta licence mám Evolve Multitraxx,nebylo by pár obrázků?
heda11
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10 črc 2010 18:36

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 29 zář 2010 15:35

vovi píše:@kosta: A nezkoušel jsi náhodou postupně více skinů? Ono to u iGo8 docela svádí k přepínání, protože to jde velice jednoduše. Jenže je tu jedno veliké ALE: tvůrci skinů používají vlastní proměnné a ty se pak zapisují do souborů, které si iGo vytváří ve složce SAVE. A v řadě případů pak dochází ke konfliktům a někdy kvůli tomu bez výmazu SAVE iGo8 ani nenastartuje po vynuceném restartu při změně skinu. Naštěstí se hodnoty ze SYS.TXT načítají ještě před "startem skinu" a jejich nastavení dokážou přefláknout ta data v SAVE. Nejspíš šlo právě o nějaký takovýhle konflikt - příště při podobných hrátkách je lepší vždy SAVE smazat (nebo lépe nejdřív zazálohovat, abys měl schována svá důležitá data - např. Oblíbené, záznamy tras, uložené trasy, ...); iGo8 pak nabíhá hladce a bez problémů.


Přepínání mezi skiny jsem zkoušel a některé mi ani nešly načíst, anebo mi občas restartovala aplikace. Do složky save jsem nekoukal, ja se mrknu a dám večer vědět. Ta dimka mi vyhovuje a tak už nebudu s přepínáním skinu experimentovat, ale každopádně dám vědět.
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod Ivo K v 29 zář 2010 15:37

@Heda11 - Asi ti schází to jedno procento, proto to nefachčí.
A tu je pár obrázků ze skinu GJ:
display_1.jpg
display_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: DEM

Příspěvekod heda11 v 29 zář 2010 15:59

Moje licence
Naposledy upravil heda11 dne 29 zář 2010 16:07, celkově upraveno 1
heda11
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10 črc 2010 18:36

Re: DEM

Příspěvekod heda11 v 29 zář 2010 16:06

Moje licence oprava zmenšení obrázku
100_4031.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
heda11
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10 črc 2010 18:36

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 29 zář 2010 19:23

kosta píše:
vovi píše:@kosta: A nezkoušel jsi náhodou postupně více skinů? Ono to u iGo8 docela svádí k přepínání, protože to jde velice jednoduše. Jenže je tu jedno veliké ALE: tvůrci skinů používají vlastní proměnné a ty se pak zapisují do souborů, které si iGo vytváří ve složce SAVE. A v řadě případů pak dochází ke konfliktům a někdy kvůli tomu bez výmazu SAVE iGo8 ani nenastartuje po vynuceném restartu při změně skinu. Naštěstí se hodnoty ze SYS.TXT načítají ještě před "startem skinu" a jejich nastavení dokážou přefláknout ta data v SAVE. Nejspíš šlo právě o nějaký takovýhle konflikt - příště při podobných hrátkách je lepší vždy SAVE smazat (nebo lépe nejdřív zazálohovat, abys měl schována svá důležitá data - např. Oblíbené, záznamy tras, uložené trasy, ...); iGo8 pak nabíhá hladce a bez problémů.


Přepínání mezi skiny jsem zkoušel a některé mi ani nešly načíst, anebo mi občas restartovala aplikace. Do složky save jsem nekoukal, ja se mrknu a dám večer vědět. Ta dimka mi vyhovuje a tak už nebudu s přepínáním skinu experimentovat, ale každopádně dám vědět.


Tak jsem koukal na tu složku "save" bylo tam toho hodně. Tak jsem skoro všechno někam uklidil a nechal jen nastavení (settings, favorites apod.) a většinu dal pryč. Všechno funguje dobře, řádky ohledně mapy ze sys.txt jsem ale už tam nechal. Myslím si, že to je lepší, když to tam bude natvrdo. Ještě jednou všem, kdo mi pomáhali moc díky!
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod mkb v 07 črc 2012 09:24

Při použití Europe_NASA.dem :arrow: :idea: se mi nezobrazí terén v části Švédska a Norska. Nikdy jsem si toho nevšiml. Je to můj problém, nebo toho souboru? Jak to máte.??

obr_03.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: DEM

Příspěvekod amatér v 07 črc 2012 11:21

To může být klidně i tím, že navigace jen špatně vykresluje. dem NASA nepoužívám.
U mne je to takto:
obr_31.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků