Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nastavení směru cesty

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Nastavení směru cesty

Příspěvekod procesovit v 24 črc 2008 09:47

Lze u typu C 520 stabilně nastavit šipku, znázorňující směr cesty od spodu-nahoru na displei?Při stávajícím nastavení se mi na displeji nahoře objevuje SEVER.?
Děkuji za odpovědi
Kedul
procesovit
 

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 10:08

Ve 2D je mapy na displayi orientovaná vždy na sever,
ve 3D se mapa na displayi natáčí po směru jízdy a v tomto případě je navišipka vždy odspodu nahoru, čili v ose displaye. K orientaci světových stran v tomto případě pak slouží lineární kompas.
A není to tak jen u 520, ale i všech navigací a nejen u iGO8, ale u všech navigačních programů.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod procesovit v 24 črc 2008 11:35

SvoDa píše:Ve 2D je mapy na displayi orientovaná vždy na sever,
ve 3D se mapa na displayi natáčí po směru jízdy a v tomto případě je navišipka vždy odspodu nahoru, čili v ose displaye. K orientaci světových stran v tomto případě pak slouží lineární kompas.
A není to tak jen u 520, ale i všech navigací a nejen u iGO8, ale u všech navigačních programů.


Díky za radu! Vyzkouším ihned!
procesovit
 

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 11:57

Neznamená to ale, když píšu že ve 2D je mapa na displayi orientovaná vždy na sever, že když budeš mít navigaci v ruce a budeš se otáček dokola na místě, že se takovémuto tvému pohybu bude mapa přizpůsobovat. Neuvídíš v tomto případě ani změnu na kompasu. Je to jak s tištěnou mapou vyždy orientovaná horním okrajem na sever.
Musel bys mít nějaký zřetelný pohyb některým směrem, chůze stačí, aby ten pohyb satelity zaměřily a vyhodnotili, kterým směrem jsi se pohnul.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod procesovit v 01 srp 2008 10:10

Jenže u tohoto typu ( MIO 520 ) dochází k samovolnemu prepnuti s 2D do 3D. Pak mi nezbývá, než to za jízdy přepínat zpět do 2D. Nejde to nastavit tak, aby to bylo "navždy"?
Díky za odpověď
procesovit
 

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod SvoDa v 01 srp 2008 10:13

Menu - nastavení - navigace - režim náhledu mapy (nezaškrtnutý)

Natrvalo si to takto nastavíš v souboru sys.txt, kde v sekci [map] napíšeš overview=0

Již jsme to tu řešili viewtopic.php?f=11&t=9

Tvoje otázka také souvisí s tím, že jsi nejspíš nečetl návod na obsluhu igo8 http://www.navicentrum.cz/db/files/g599 ... ual_CZ.pdf
Tím bys měl začít, ikdyž mnoho z nás, ktří máme iGO8 delší dobu, proklikávalo iGO8 a až pak četlo návod a někteří ho nečetli dodnes :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod dvaadva v 08 říj 2008 07:34

SvoDa píše:Ve 2D je mapy na displayi orientovaná vždy na sever,
ve 3D se mapa na displayi natáčí po směru jízdy a v tomto případě je navišipka vždy odspodu nahoru, čili v ose displaye. K orientaci světových stran v tomto případě pak slouží lineární kompas.
A není to tak jen u 520, ale i všech navigací a nejen u iGO8, ale u všech navigačních programů.

Pěkný den všem uživatelům IGO i jiným GPS-kářům.
Po osmi letech užívání navigace Garmin, jsem se rozhodl, pořídit si navigaci novou a to HP iPAQ 316.

První, co mne velice nemile překvapilo, bylo to, jak šipka nepříjemně přeskakuje z 2D do 3D a naopak. Hlavně, je to zmatečné a když má člověk po osmi letech řídit najednou hlavou dolů, je to maximálně, orientačně nepohodlné. Proto jsem začal intenzivně shánět informace kolem nastavení, včetně zrychleného prostudování 88 A4 stránkového návodu z IGO8 (HP klasicky, opět žádné návody v češtině nevede).

Ale stále jsem se nedočetl, jak nastavit 2D navigování čelem a ne na sever.
Kolega "SvoDa" zde píše, že takto fungují všechny navigace. Tohle tedy chci poopravit a říct, že skutečně všechny nee! A myslím, že Garmin se dá považovat určitě za navigaci. Tohle nastavení vzhůru nohama snad musel vymyslet nějaký šišatý magor, jinak nevím, proč by to nemělo jít nastavit. A nebo to jde a já zatím nepřišel na to jak! Prostě 3D mi moc nevyhovuje a není to pro mne ani nijak praktické.

A další dotaz na zkušené, ohledně nastavení mám, zda-li je možné nastavit zobrazení tak, aby byl automatický zoom od jednoho manévru po druhý (pro 2D-čelem). Zase příklad z G. Je-li příští odbočka 30km (nebo 5km, 300km), nastaví se automaticky měřítko tak, že je vidět vždy oba body manévru v rozsahu displeje, které se automaticky přibližují, až je měřítko třeba jen 20m a je vidět už jen ten úplný detail toho konkrétního (kruháč, křižovatka, nebo odbočka). A potom se to zase opakuje v automatickém zoomu dále.

Možná jsou to jen věci, které mi dřive připadaly úplně automatické a teprve až nyní zjišťuji jak mi chybí a já je teď jen neumím nastavit, nebo najít info. Věřím, že to bude možné i u tohoto softu. Snad se časem prokoušu ke všem potřebným věcem jako vy všichni. Pokud mi někdo poradí s odkazem, budu rád, protože "hledat" mi zatím našlo jen toto vlákno.

Omlouvám se, je to dlouhé, ale jinak to popsat prostě neumím. Také děkuji zakladatelům za takovéto prospěšné forum.

Zatím se mějte všicni moc fajn
Jarda
(tak intenzivně jsem se snažil, až mám z HP cihlu a je už pátý den v sevisu) :x
dvaadva
 

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod vovi v 08 říj 2008 08:01

Pro tu první věc (2d mapu vždy ve směru jízdy) není v iGo8 přímá volba, musí se na to oklikou. Je třeba mít nastavený režim 3d a natvrdo přes SYS.TXT rozsah automatického naklápění mapy 0°- 0°. Pak jedeš sice zdánlivě ve 3d, ale vypadá to jako 2d mapa, která se točí podle směru jízdy ;)
Jsou to ty položky, které obsahují slůvko TILT (komentovaný SYS.TXT najdeš v příslušném vlákně).

Ale s tou druhou fíčurou (automatické zobrazení celé mapy mezi dvěma manévry) asi u iGo8 nepochodíš. Zase by to možná šlo obejít, ale nebude to tentokrát stoprocentní - pomocí těch 3 "vyskakovacích" tlačítek při dolním okraji se dají předvolit různé úrovně zoomu a naklopení - když si na to dáš (s tím nulovým naklopením) detail, rozumný střed a přehlednou mapu, tak to možná aspoň trochu bude připomínat to, co tady popisuješ. Ale samozřejmě to ne vždy pokryje třeba dlouhý úsek bez manévru.

Ještě doplním tu informaci o "všech" navigacích a "všech" softech: Dane, to si už nepamatuješ nic z Miomapu? Vždyť tam přece byly 3 režimy: 3d, 2d navigační (natočená po směru jízdy) a 2d přehledová (natočená k severu). ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod mkb v 08 říj 2008 14:29

Jen trochu doplním. Aby se natáčela mapa dle směru, je možné udělat i přímo v navigaci. Vrežimu navigace - 3d- vybrat jedno výsuvné tl. dole na obrazovce, tačítkama "+" a "-" nastavi zoom, a šipkami naklápění naklonit do 2d. Pak to tlačítko podržet, až se objeví dotaz na save. Takový režim bude k tomu tl. přiřazen.
Pokut to budeš nastavovat v Sys.txt, jak píše Vovi, musíš vymazat (alespoň tyto hodnoty v system.ini v Save), jinak si je Igo načte opět ze system.ini.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Nastavení směru cesty

Příspěvekod dvaadva v 09 říj 2008 12:03

Děkuji všem za reakce a vysvětlení.
Hned, až se mi přístroj z HP vrátí (už je to dost dlouho), tak na to kouknu. Jen nevím, jestli už nebudu mít strach do něčeho vrtat, než si to napřed důkladně ošahám.

Samotná navigace je ve složce ipaq\nav\nav.exe a tady je právě ten sys.txt prázdný. Jinak, mám pocit, že u toho HP je to menu řešeno trochu jinak a jestli pamatuji, tak tam v tom sys.txt nebylo vubec nic jen něco o použití bodu před nějakým datem.
[poi]
enable_pois_before_080217=1

Těžko teď, když ho nemám u ruky hovořit.

Teď jsem stahnul někde z webu IGO pro PC a to zobrazeni je shodne s tím, co je v mém HP. Tedy už né taková ta čtyři výběrová tlačítka, ale to modré menu se skleněným skinem. Když chci na mapě najít takové ty tlačítka pro zoomy a automatická měřítka, tak to tam není. Budu přes víkend študovat dale.

V tom iPAQ 316 se to asi vše nastavuje ve složce iPAQ\os\config\ Upřesníte to někdo?
ipaq\os\config\
system.ini
registry.ini
skins.ini
sys.ini
Jak to vypadá ve složce sys.txt která je v tom os\config\
[system settings]

;hide ui of installer
silentinstall=1

;level of logging, combination of bits: 1|2|4|8... (0 means don't log at all)
loglevel=0x00000

;path of the log file
logpath="\\_mylog.txt"

;should lag file appended or rewritten (appended by default)
logappend=0

;device type overwriting
device_type="HP SAGAN PNA"

;switch of backlight handling for unknown devices
nobacklight=0

; 0 = no cursor, 1 = mouse pointer, 2 = jumping focus
virtualcursor=0

; force exit button on the main/settings screen:
mainexitbutton=0

; keep memory usage under this limit (in MB), 0 = no limit
memmegabyteslimit=10

; show memory usage
showmem=0

;bind the up & down keys to left & right
scroll_wheel_focus=1

; timeout in logic calls to delete the focus (to disable set to -1 or do not define)
focustimeout=200

; debug info icon on the main screen
debuginfo=0

;switch off animations and scrolling lists for slower devices by default
noanim=1

;don't let user change orientation
noorientchange=1

;don't let user change skin
noskinchange=1

;force resolution
forcedwidth=800
forcedheight=480
forcedorient=2

;autostart igo
igoautostart=1

;load all addon dlls at boot time
preloadAddons=1

extradatapath="\\sdmmc\\ipaq\\os\\data.zip"
-------------------------------------------------------------------
Jestli mi někdo poradíte, kam ta nastavení připsat, napište.

Možná se to sem, ani tento přistroj, nehodí. Když tak mě nasměrujte ať tady nekazim lajnu. :oops:
Všem vám děkuji že jste mne nevyhnali :-)
Jarda
dvaadva
 

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků