Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod brosl v 05 čer 2010 20:57

Stále se mi nedařilo objevit jednoduchý spouštěč, který nezatěžuje miliónem dalších funkcí, které jenom zvyšují datovou a paměťovou náročnost. Chtěl jsem jen obyčejný rozcestník na nejpoužívajšní navigační programy + nějaké základní nastavení. A to celé v nějakém líbivém kabátku. Přeci jen, držím to v ruce snad častěji, než mobil :-)

Hledal jsem dlouho, pár toho i vyzkoušel. Až jsem tady ve fóru našel jeden, který se tu objevil z ničeho nic (viewtopic.php?f=55&t=1142&start=0).

Zdál se být jednoduchým, což se nakonec i potvrdilo. Tak jsem si potřebné naeditovat a nasadil na to vlastní grafický layout a spokojenost.

Jako spouštěč už to funguje skvěle + nějaké drobné základní nastavení (jas, zvuk, kalibarace...). Dokončené to však není, hlavně po grafické stránce. Je také potřeba přeložit stringy do češtiny a asi celkově odladit kód. Možná, že půjdou aktivovat i nějaké další funkce - je tam nyní prohlížeč fotek, přehrávač videa a hudby + kalkulačka. Dovoluje přepnout i jazyky, kde čeština chybí. Zdá se však, že by šla dotvořit.

Proto, pokud by se to mělo setkat se zájmem u více lidí, strašně rád bych požádal někoho zkušenějšího, zda by to vzal pod svoje křídla. Vím, že tu současně vzniká domácí spouštěč a tak nechci nikomu lézt do zelí. Jen jsem měl trochu jinou představu o vzhledu takové aplikace.

Níže pár screenů.

díky, bo

UPOZORNĚNÍ: NEJSEM TVŮRCEM UNLOCKU, POUZE JSEM DODĚLAL GRAFICKOU ÚPRAVU. TECHNICKÉ DOTAZY SMĚŘUJTE NA TVŮRCE A NEBO PROSTĚ NEBUĎTE LÍNÍ A ČTĚTE A VYHLEDÁVEJTE INFORMACE. NA DOTAZY OHLEDNĚ TECHNICKÉHO FUNGOVÁNÍ UNLOCKU NEBUDU REAGOVAT.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil brosl dne 08 črc 2011 02:09, celkově upraveno 1
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod TerrySK v 06 čer 2010 10:48

Škoda že to to asi nefacha na C520, hned by som to nahodil, v klasike je sila, pači sa mi to
Uživatelský avatar
TerrySK
 
Příspěvky: 167
Registrován: 24 kvě 2010 19:39
Bydliště: Hamburg - Trenčin

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod Fitor v 23 čer 2010 11:26

To brosl,
prosím mohl bys někam uploadnout Tvoji verzi, nebo mi poslat ikonky pro navigační programy?
A ještě neskromné přání nemáš ikonku pro Garmina?
Dík
Fitor
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17 srp 2009 12:25

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod brosl v 23 čer 2010 11:54

Vkládám jen to potřebné, které si nakopírujte na stejné místo do původní struktury. V těch adresářích byla spousta ještě jiných souborů (obrázků), které nejsou v mé verzi potřeba. Proto by bylo asi nejlepší nahradit ty dva adresáře celé mou verzí.

Omlouvám se za nesouvislý postup, ale nejsem programátor a sám jsem si to editovat postupně a rozhodně ne koncepčně :-) Proto jsem to chtěl předat nějakému vývojáři, který tomu dá formu, odstraní nepotřebné a doladí programové drobnosti. Možná i vylepší. Já bych do toho pak dodělal grafiku. Aby vznikla jen jedna, ale dokonalá verze.

Osobně to používám už měsíc a jsem maximálně spokojený s jednoduchostí a rychlostí.

Info:
Nyní je to nastavené tak, že máte MioMap na MFD ve stadardní cestě a zbývající SW na SD kartě. Pokud není vložená karta a na ní není iGO Primo v cestě "\Storage Card\Primo\primo.exe", tak se po kliku na tlačítko NAVIGACE na úvodní straně spustí MioMap z MFD.

Pokud je vložená karta s iGO Primo v cestě "\Storage Card\Primo\primo.exe", tak se po kliku na tlačítko NAVIGACE na úvodní straně spustí druhá stránka s výběrem navigačních programů, které máte na SD + také odkaz na MioMap.

Bohužel nic z toho se neděje automaticky a musíte si vše nastavit v souboru "MainShell_INI.XML" v adresáři "Mainshell". Nastavujete tam nejenom tu podmínku, který SW se má na kartě hlídat a v jaké cestě, ale také, které všechny navigační programy uvidíte na obrazovce. Stejně tak si k nim přiřazujete ikony, které však musíte mít připravené. Díky novému kabátku by měly být ve stejném duchu.

Stávající nastavení:
MFD - MioMap - "\My Flash Disk\Program Files\MioMap\MioMap.exe"
SD - iGO Primo - "\Storage Card\Primo\primo.exe"
SD - iGO Amigo - "\Storage Card\Amigo\amigo.exe"
SD - iGO8 - "\Storage Card\iGO8\iGO8.exe"
SD - Navigon - "\Storage Card\Navigon\NAVIGON\navigon.exe"
SD - TomTom - "\Storage Card\Navigator\tomtom.exe"
SD - Sygic - "\Storage Card\Sygic\Drive\WindowsCE\drive.exe"
SD - NDrive - "\Storage Card\NDrive\NDrive.exe"

ať slouží, bo

UPOZORNĚNÍ: NEJSEM TVŮRCEM UNLOCKU, POUZE JSEM DODĚLAL GRAFICKOU ÚPRAVU. TECHNICKÉ DOTAZY SMĚŘUJTE NA TVŮRCE A NEBO PROSTĚ NEBUĎTE LÍNÍ A ČTĚTE A VYHLEDÁVEJTE INFORMACE. NA DOTAZY OHLEDNĚ TECHNICKÉHO FUNGOVÁNÍ UNLOCKU NEBUDU REAGOVAT.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil brosl dne 08 črc 2011 02:09, celkově upraveno 1
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod vovi v 23 čer 2010 13:28

Paráda, díky. Zkusíme to dál rozvíjet a učesávat.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod sneznik v 24 čer 2010 03:50

Výborně, když stáhnu soubor " D3ffect – BO skin.rar " rozbalím a překopíruji v miu S555 soubory " MainShell " a " Setingss " vzniknou nové a hezčí ikony pouze když tuknu na navigaci neotevře se nabídka navigací, což v původním skinu funguje. Ostatní ikony fungují .Asi dělám někde chybu. Prosím o radu.
Děkuji Fofo
sneznik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2009 16:54

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod brosl v 24 čer 2010 14:27

Zřejmě jsi nečetl dostatečně pozorně můj předchozí příspěvek. Poradit ti mohu jedině tak, že ti jej doporučím přečíst znovu a s větší pečlivostí. Jinak bych se totiž jenom opakoval.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod sneznik v 26 čer 2010 11:31

Pořád mě tu zlobí MioMov alis Spirit - vlastním MIO S555. Jak to správně nastavit v tom souboru " MainShell_INI.XML ".
FF
sneznik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2009 16:54

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod vovi v 11 črc 2010 15:30

Tak už mám tenhle spouštěč na MOOV 330 a vše šlape k mé plné spokojenosti. A koncepce umožňuje ještě jednu věc, která mě dřív nenapadla: pokud chci spouštět jen jediný navigační soft, stačí přejmenovat jeho EXE na MioMap.exe a celý jej nakopírovat do MFD\Program Files\Miomap. A je z toho dokonalá šochtle pro ženu, která se nechce nechat otravovat výběrem z více softíků. Pokud na kartě nebude ten "hlídaný" program, může na ní být cokoli a v menu zůstane jen jediná základní obrazovka. Když si pak se šochtlí budu chtít hrát já, stačí zasunout jinou kartu s patřičným obsahem. :D
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Spouštěč pro MIO MOOV 360 a jemu podobné...

Příspěvekod brosl v 11 črc 2010 16:48

To je šikovné. Ale jakmile se mi vyřešilo bezproblémové uspávání (respektive probouzení)
http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=76&t=1116&start=200#p51863
Prima na MIO MOOV 360, tak už nic takového řešit nemusím :-) Mám sice na kartě spoustu navigačních SW, ale stejě funguji jen s jedním, který není ani potřeba vypínat. Dobrá vlastnost tohoto spouštěče je také to, že si pamatuje poslední obrazovku. Tedy se mi záhy stala hlavní obrazovkou ta s výběrem navigačních SW a nikoliv ta systémová. Ale to už je, jak říkám, také minulost :-)

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron