Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Co by bylo kdyby........

Tady většinou popíjíme, zapíjíme a slavíme :lol:

Moderátor: deusexx

Co by bylo kdyby........

Příspěvekod Jasper v 18 kvě 2010 07:48

Tak jsem se včera prohrábaval papírama ve snaze něco najít. ;) Jak už to tak bývá člověk najden něco jiného. :o Já objevil fakturu z Alzy ze 14.7.2007. Asi tušíte co na ní bylo. Ano Mio C520. V podstatě to je jenom kus papíru ale já si nad ním najednou uvědomil co vše se od té doby stalo a taky že to mohlo být úplně jinak.
Ten den jsem se definitivně rozhodl že navigace je něco co nutně potřebuju k životu. :roll: :lol: Přemýšlel a rozhodoval se týden a najednou vyrazil do Alzy. Jenže já tam původně jel pro Tomtom. Už ani nevím pro který model. Než jsem se pro něj rozhodl tak jsem porovnával právě s C520 a rozhodlo v podstatě to že jsme ho mněli v práci a trochu jsem s ním uměl. Líbilo se mi doplňování POI včetně ikon, radarů a spoustu dalších věcí. Jenže cestou do Alzy mi pořád to Mio vrtalo v hlavě. Když jsem tam přijel už jsem zase rozhodnutý nebyl a dobře půl hodiny stál u terminálu a porovnával. Ani nevím proč jsem nakonec rozhodnutí změnil a odkliknul C520 za 11.899,- Kč.
První dny soužití byly trochu rozporuplné neboť jsem se vše musel učit a navíc mi vadilo že to neumí některé věci co Tomtom a něco je i složitější. Prostě jsem chvilkama pochyboval o správnosti mého rozhodnutí.
Jenže pak jsem objevil naše bývalé fórum a spousti lidí kteří dokázali poradit. No a najednou to všecho šlo a brzy jsem začal přetvářet Mio dle svých představ. Navíc jsem si začal uvědomovat že na fóru je spousta lidí podobně postižených jako já. :lol: Ale to hlavní teprve mělo přijít. Ano první sraz v Kosticích. A najednou bylo spoustu věcí jinak. Noví skvělí přátelé, parta lidí se kterými je zábava a je pro mě vždy radost setkat se s nimi. :P A věřím že to tak bude i nadále. :P

A tak jsem si položil otázku. :roll: Co by bylo kdyby na té faktuře nebylo Mio C520 ale Tomtom :?: :roll: Nevím. :idea: Ale to podstatné z toho co jsem psal výše těch posledních pár vět by nebylo pravdou a to by dnes z mého pohledu byla velká škoda. :shock: :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod xroman v 18 kvě 2010 08:27

Tome,
prosím Tě, proč píšeš můj příběh? :lol: :lol: :lol:

Můj je totiž podobný. V březnu 2007 jsem se po dlouhém hledání a procházení obchodů a internetu rozhodl, že si koupím navigaci. V Octavii, kterou jsem tenkrát měl, jsem měl vestavěnou DX navigaci a chtěl jsem něco přenosného, s lepší grafikou. Pro novou navigaci jsem se vypravil k firmě Navisat Stadler do Horních Počernic. U nás, kolem Pardubic, totiž tenkrát nikdo nic takového neprodával. Jel jsem také pro TomTom.
Čekal jsem, že v prodejně bude nějaký zkušený človíček, který mě poradí. Přišla holčina, které nemohlo být víc jak 20 roků a pomalinku mě začala lámat na C520 až mě nakonec nalomila. Tenkrát to byla novinka a ta dívčina na ní pěla úplné ódy. Nechtěl jsem ale vše uspěchat, tak jsem se vrátil domů a pro navigaci si zajel až další den - bylo to v pátek dopoledne.
S krásnou, novou, úžasnou a naprosto nevyzkoušenou navigací Mio C520 jsem se ten samý den vypravil na prodloužený víkend do Jeseníků. Cesta tam proběhla relativně v pohodě, bál jsem se na něco šáhnou, ale navigace mě dovedla úspěšně do cíle. Večer jsem se rozhodl, že si trošku pohraji, přehraji si kontakty z telefonu do navigace. Byl jsem ale netrpělivý a tak jsem po 1.5 hod. synchronizaci přerušil a navigace totálně přestala funglovat. Celou noc jsem nespal a ráno přesvědčil manželku, že takhle to nejde, že jestli chce, tak ji s našim psem dovezu domů, že tam bude našemu yorkšírkovi líp adt. Manželka se mnou souhlasila a tak jsem se vypravil domů - cca 150 km. Doma jsem z CD přiloženého k navigaci vše obnovovil a stejně "to" nefunglovalo. Tak jsem začal na internetu hledat, našel "naše" bývalé fórum, našel jsem radu, vše dal do pořádku a zase jsem se vrátil 150 km do Jeseníků pro děti. Tak takhle jsem začínal já....... A od té doby se scházím a píši s tou perfektní partičkou lidí. Jsem rád, že jsem jedním z vás, že vás znám. Také si kolikrát říkám co by se stalo, kdyby mě ta holčina nepřesvědčila a já si koupil TomTom.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod vovi v 18 kvě 2010 08:42

No, člověče, to to letí, co? Tak jsem si nad tím taky trochu zavzpomínal...

U mě to bylo trochu jinak - taky jsem se rozhodl, že bez navigace už to dál nepůjde ;) Ale nejdřív jsem začal šťárat na webu a šel jsem hlavně po tom (k nedůvěřivosti mě nutily občasné stížnosti prvních uživatelů), jaká je podpora. Ta oficiální tehdy nestála skoro nikde skoro za nic, a tak zbývala fóra. A tam drtivě vyhrálo MIO - nejen fóra v angličtině, ale dokonce i Drobečkovo v češtině. A tam odkaz na http://www.tomasii.cdc.cz :idea:
A měl jsem jasno - jen jsem váhal mezi C720 a C520. Nakonec absurdně rozhodla věc, kterou jsem později použil asi dvakrát - foťák. Tehdy jsem ještě neměl představu, co může znamenat rozdíl 1 GB ve velikosti RAM :lol: :lol: A taky to, že Addam už tehdy poskytoval za registraci u Drobečka slevu - takže mě "vytuněná" 720 ve verzi GOLD vyšla zhruba na ty samý peníze, co Jaspera 520 od Alzy. A pak už to frčelo rychle - oficiální fórum, první sraz v Kosticích, kam jsem přijel s pokusným iGo8, spouštěným ještě z MioMapu, Ihned po srazu definitivní výměna softu v šochtli a registrace na zbrusu novém fóru (tomhle)...

Trochu mě v tom letu života uklidňuje, že to ještě nejsou ani celé tři roky, a že "se" toho za tu dobu událo tolik. A tolik nových přátel za tak krátkou dobu se rozhodně nezískává běžně. Díky vám všem...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod amatér v 18 kvě 2010 09:20

U mne to bylo trošičku jinak, původně jsem sháněl nějaké BT k telefonu, ale takové, co ukáže údaje o volajícím, a umožní i ovládání telefonu. Dlouho jsem brouzdal po netu, porovnával kvalitu, recenze a cenu, až jsem docela náhodou narazil na MIO C510, bylo v té době zhruba o 2.000,-Kč dražší než BT, pro které jsem byl skoro rozhodnutý. Co je navigace jsem v té době moc nevěděl, ale proč to nevyužít, když je to skvělý doplněk k tomu, co jsem si přál, tedy BT :lol: . C510 jsem zakoupil v mall.cz cestou na služební cestu do Hradce Králové. Sloužilo asi rok, sloužilo dobře. Po čase jsem si přečetl dokonce i návod k použití, a zjistil, že je tam jakási kalibrace obrazovky. Začal jsem tedy kalibrovat, a ten křížek ne a ne zmizet, tak jsem ho zmáčkl trochu víc, a bylo to. Promáčkl jsem displej :( Za opravu jsem vysolil asi 2.000,-Kč :) . Po půl roce odešel zvuk a navigace byla němá. Reklamace u mall.cz se protáhla a po pěti týdnech, kdy mě ujišťovali, že příští týden by mohla být oprava provedena, jsem požádal o vrácení kupní ceny, bylo mi vyhověno, a já si pořídil MIO C720. To bylo někdy v únoru 2008. Jediný web který jsem k této problematice našel byl Tomášův, a já začal polehounku získávat informace co a jak. Za nějaký čas jsem našel první iGO8. Měl jsem ho ale nebylo jak odzkoušet (já nevěděl jak na to), jak jsem tenkrát zajásal nad skinem J&t, který spuštění iGO8 umožnil. Jenže to moje iGO8 bylo jen pro rozlišení 320x240, a na 480x272 to vypadalo dost nešťastně. Začal jsem tedy pátrat dál, a našel bývalé fórum. Co všechno ti lidé uměli a znali, tak to mi přecházel zrak. Dle návodů, které jsem tam našel, jsem igo8 rozchodil i na celou obrazovku své C720 :D .
Když se objevilo první pozvání na sraz do Kostic, velice jsem o tom přemýšlel, jenže já měl strach, že mezi tolika borci budu vypadat jako naprostý amatér :lol: , a už vůbec jsem si nedokázal představit, že jen jedem z nich by mohl být starší než já :lol: . A poslouchat hlášky "Vrať se do hrobu" se mi nechtělo :lol: :lol: :lol:
Sotva jsem se na bývalém fóru osmělil a přispěl pár poznatky, přišlo pozvání od Vojty, že bylo založeno nové fórum, a že mě tedy zve. No tak jsem tu, a jsem tu rád. ;)
Naposledy upravil amatér dne 18 kvě 2010 21:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod SvoDa v 18 kvě 2010 09:54

U mne to bylo ještě úplně jinak.
Já totiž nejdříve vůbec nevěděl, co za přístroj koupím a původně jsem si myslel, že je to celkem jedno, že je ve všech stejný SW i mapy a hlavně že se dostanu z bodu A do bodu B.
Záhy jsem pochopil, že to není tak jednoduché a proto jsem dlouhé týdny před vánoci 2007 brouzdal po netu a porovnával v recenzích různé typy navigací a byl jsem původně jako Jasper rozhodnut pro TT, než jsem objevil miofórum a zaměřil jsem se na MIO Cx20, protže J&T skin byla úplná bomba. Nakonec jsem koupil MIO C520 v Elektrowordu v únoru 2008 v povánoční slevě z 9500 na 6500 (pokukoval jsem i po C720 za 8000, ale ten foťák a 1GB navíc mi nestál za 1500 :( ).
Pak jsem dlouho a dlouho četl a studoval miofórum a tomasii web a nechápal jsem, jak to všechno zvládáte a co s tím děláte za kouzla a stálým studováním a četbou jsem se nakonec odhodlal použít J&T skin a následně jsem začal experimentovat a teprve pak jsem (svými slohovkami :lol: ) vstoupil do diskuse mezi vámi (konkrétně to bylo 26.4.2008 a můj první příspěvěk na fóru byl http://forum.mio4u.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=484 ) a na kostický sraz už jsem jel ale s iGO8 :D
Tam jsem dost zíral, jaká skvělá parta se kolem Cx20 vytvořila a dodnes jsem moc rád, že s vámi mohu být a děkuji vám za vše.
Jak psal Tom, nebýt mého rozhodnutí o Cx20, nikdy bych vás nepoznal a to by byla pro mne velká škoda :!:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod Ivo K v 18 kvě 2010 10:59

U mne to bylo také jinak. Hlavně seznámení se s navigací.

Abych pravdu řekl, za to, že jsem se seznámil s takovou výbornou partou jako jste Vy, musí poděkovat svojí lepší polovičce, která mi Mio koupila na Vánoce 2007. :D

Když jsem dárek pod stromečkem rozbalil(bylo to Mio C320), vůbec jsem netušil, k čemu taková navigace je. Začal jsem tedy hledat na internetu a hlavně se zajímat o aktuálnosti a možné aktualizaci map.
Našel jsem na internetu fóra Drobečka a Mio4u a také Tomášův skvělý web a začal jsem číst a hltat stránky, abych se o navigacích něco dozvěděl. Zajímal jsem se o různé typy navigací, porovnával je mezi sebou a po cca třech týdnech a po dohodě s mojí lepší polovičkou jsem zašel do OK elektro a vyměnil C320 za C720+TMC držák a doplatil rozdíl. Rozhodujícím parametrem byla větší paměť u 720.
Dále to bylo podobné jako u většiny z vás -> první sraz v Kosticích, přechod z MioMapu na iGO a nové fórum.

Podstatné je, že jsem měl to štěstí :D , že jsem se seznámil s touto výbornou partou kamarádů a bezva lidiček. Díky přátelé, díky kamarádi :!:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod Jarouš v 18 kvě 2010 20:14

Já jsme si svoji první navigaci C 520 koupil v Makru za obdobné peníze jako Tomáš a po navigaci už jsem pokukoval delší dobu,protože se mi nechtělo jezdit po zákaznicích s mapami měst a ulic v nich na kolenou,což jsem do té doby dělal poměrně často.Jednoho dne přišel z makra obrovský leták s touto navigací (že prý ve slevě),tak jsem ji jel koupit a do té doby,než mi ji v Praze ukradli,tak navigovala k plné spokojenosti a když mi v Praze vykradli auto,musím se přiznat,že mě nejvíce mrzela ztráta navigace a nejsem si jist,ale myslím si,že před tím,než jsem volal Policii,tak jsem volal Adamovi,aby mi poslal novou :!: :lol: :lol:
Jako většina "délesloužících" jsem začínal na vedlejším fóru a poté mi Vojta "hodil lano" na tohle fórum.No a protože jsem chtěl nějaké lidi poznat osobně,tak jsem vymyslel první sraz na Moravě (i když ještě před tím jsem měl tu čest poznat Jaspera,který za mnou,když jsem byl v Praze přijel),potom mě napadlo,že by si někteří uživatelé zasloužili "vypíchnout" nad ostatní a tak jsem vymyslel "Síň Slávy",která myslím splňuje svůj účel a ti,kdo jsou v ní jmenováni si tam po právu zaslouží být.No a do třetice jsem si vymyslel Klub,kde se podle původního záměru měli sdružovat lidé stejně poblázněni jako já.Což svůj účel také beze zbytku splnilo :!: :lol: :lol:
Neberte toto prosím jako oslavnou ódu na moji osobu,ale já jsme nesmírně rád,že vše to,co jsem vymyslel funguje skvěle a proto jsem to také dělal.Ne proto,aby jste mě oslavovali,i když na prvním srazu,kde kolem mě procházel průvod s oslavnými transparenty mé osoby,jsem si tak připadal.
Myslím si,že se tady sešla opravdu výborná parta nadšených bláznů a je mi ctí,že můžu patřil mezi ně.
Přátelé a kamarádi i já vám děkuji :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod deusexx v 18 kvě 2010 20:52

Já si první navigaci koupil u Bédi Trávníčka :lol: spolu s kolem.Moc se mě líbilo,že mám přímej směr k cíli a čas,kdy tam dojedu.Pak se ukázal kamoš a předvedl mě MIO 250,který mě chytlo.A vyrazil jsem za pakůpkami.Protože se mě to zdálo moc malý,tak jsem sáhl vedle, po něco větší 520ce.A pak jsem začal teprve googlovat,co,jak,kde,proč.Na vedlejším foru.No a pak došlo k osudnýmu nástupu a vypuštění iGO8,mojemu nezdařenýmu testování při cestě na korčule a zanechání GPS v autě, vzhledem k nakrknutí,že to nejde spustit.Došlo ke krádeži,(520ka,držák,nabíječka,doklady)GPS mě mrzela maximálně,víc jak ty doklady.Pak byl dlouhej hovor s Adamem,kterej mě neskutečně pomohl k mojí nové 520ce(Adame ještě jednou díky) a tím i odjezdu na první sraz v Kosticích.Málem jsem sraz kvůli ztrátě zrušil.Nechtěl jsem jet s prázdnýma rukama.Tam jsem poznal spoustu stejně postižených lidiček, jako jsem já a díky za ně.Nebýt tady těch nadšenců,tak možná nevím,jak GPS "spustit" :lol: A to je moje "od začátku k dnešku".Takže všem,kteří mě do dneška pomáhali a pomáhají,ať přímo nebo nepřímo....díky za všechno pánové.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod amatér v 18 kvě 2010 21:26

Jak to tady tak pročítám, tak jsem udělal z vás všech asi nejlepší nákup, pohledal jsem fakturu, a C720 jsem zakoupil 26.7.2007, za částku 12.799,-Kč :o
Jo, také jsem našel účet za opravu C510 a výměna displeje mě tenkrát, 12/2006, přišla na 2.856,-Kč :) A člověk by řekl, jen jedno malé kliknutí :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Co by bylo kdyby........

Příspěvekod mahud v 18 kvě 2010 22:07

Přátelé to jsou tedy dojáčky :D ,
ale je hezké, jak tu naši partu dala vesměs dohromady náhoda.
Já zatoužil po nějaké navigaci, dal si mantinely a nějaký hodný a milý prodavač někde u Plzeňské mi ze všeho co tam měl naštěstí vnutil MIO 520CE s tím, že mi na CD k tomu dal navíc mapku tuším Slovinska a hlavně tvrdil že je super podpora a dal mi adresy na Drobečkovo fórum a hlavně Mio4u. Jen další "náhoda" tomu chtěla abych měl pár měsíců čas se navigaci opravdu věnovat a celé fórum pročítat a následně tam sem tam i něco napsat. Nikdy jsem se nehrabal tam co neumím, něco programovat, ale předělat navigaci, pravda po hodinách strávených na fóru, bylo díky vám hračka. A navigovat nováčky do míst, kde jsme my už našli rady a porady bylo také potom super. Dokonce jsem přesvědčen, že i takovým lidem jako byl ten blb "spacer74d" děkujeme za to, že jsme začali spolu komunikovat více a více a první sraz v Kosticích, co dodat, Jarouši děkujeme :idea: .
První sraz byl prostě první a kdo nebyl, nepochopí, jak jsme o sobě nic netušili a znali jen své nicky. Na parkovišti před ubytovnou jsme zkoumali, většinou podle krabičky za oknem, jestli řidič jede na sraz, nebo je to někdo jiný. Párkrát jsme to netrefili a to byla překvápka, jako ten ukrajinsky mluvící chlapec v českém autě s navigací, který měl podle výrazu určitě pocit že je přepadenej, cestou do své ubytovny na pokoj, kam si jel zdřímnout po ranní šichtě.
No a kdyby ten sraz po pracovno-technické stránce především ze strany výrobce, resp. zastoupení, běžel jinak, taky bychom třeba nebyly na tomhle fóru pod zlatými křídli Adama, ale to by na věci asi nic nezměnilo, jen tady je to opravdu naše. :lol:
Teď pravda opět často zase nestíhám a na fóru pročítám především tuto spodní část, ale o to více se těším na další sraz a děsím se vždy, že mi do toho něco nezrušitelného vleze, snad ne. :(

Nuž co dodat, přátelé a všichni další zůčastnění díky :!: :!: :!:

... a až to bude číst někdo nový-neznámý, alespoň vidí a čte jak jsme se my dali dohromady a je jen na něm jak to pojme... 8-)
MIO C520FT R02+3+9911+1018... iGo8 8.3.2.93112
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mahud
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 02 črc 2008 14:46
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Vítejte přátelé ;-)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron