Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

colormap

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: colormap

Příspěvekod David75 v 28 lis 2009 14:10

Zdravím všechny a prosím zároveň o pomoc a stručnou radu.Používám program IGO8 a podsvícení denního režimu(jízda ve dne) je velice tvavá.Respektivě mapa by mohla spíše sloužit na jízdu v noci.Mohl by někdo poradit kde seženu něco světlejšího a do jaké složky to nakopírovat.Program a mapy mám jen na SD kartě.Něco jsem zkoušel co tady popisovaly druzí kolegové,ale nic mi nefungovalo.Děkuji za radu a pomoc.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
David75
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 lis 2009 13:29
Bydliště: Jakubčovice n/Odrou

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 28 lis 2009 14:45

Podívej se do nastavení > obrazovka mapy > profily barev. Tam jsou profily pro den i noc, klikni na tlačítko a vyber jiné schéma (profil), pokud se po kliknutí na tlačítko nic neděje, musíš scheme doplnit. Jdi do content, tam by měla být složka scheme, pokud tam není musíš ji vytviřit, a do ní schémata doplnit, něco se dá nalést zde
Kód: Vybrat vše
http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/scheme

co je co ve scheme je rozepsáno zde, nějaké další informaci se dají získat zde
Nebo použij můj odkaz z podpisu Ostatní! a dej heslo scheme iGO8.3
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: colormap

Příspěvekod beendy v 28 lis 2009 16:30

Ten návod na ty barvy je super, doplníš čísla a máš barvu,není ještě nějaký klíč jak pochopit co vlastně v color ini. ty zkratky znamenají? Chtěl bych třeba ještě změnit dálniční pruh vedle kterého jedu na jinou barvu,mám ho bílý a trochu to ruší,myslím,že šedá by byla ideální,jinak smekám klobouk před Vašimi vědomostmi,kde se to dá naučit? Děkuju.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 28 lis 2009 16:44

Ty popisky co která položka znamená jsou na tom odkazu tomasii.cdc.cz
Jen si dovolím doplnit, že v color.ini neovlivníš barvu terénu, a možná že i o to ti jde. Ta je daná souborem day(night)heightcolormap.bmp který obsahuje barevnou škálu terénu dle nadmořské výšky pro den(noc) - více viz viewtopic.php?p=24447#p24447 a search.php?keywords=dayheight*&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod beendy v 28 lis 2009 16:54

Děkuju, včera jsem podle rady mkb. zněnil v color.ini. barvu trasy kterou ,projíždím a funguje to báječně, tak jsem si myslel,že tady změním i barvu pruhu vedle šipky.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 28 lis 2009 17:56

Nevím sice, co myslíš pruhem vedle šipky, ale v color.ini měníš barvu ledasčeho, ale nikoli terénu kolem silnice. Co lze měnit v color.ibi najdeš např. zde http://www.tomasii.cdc.cz/scheme.html jak již psal amatér.
pro barvu terénu jsou soubory dayheightcolormap.bmp pro den a nightheightcolormap.bmp pro noc. Jsou to vlastně proužky s barevnou škálou pro měnící se barvy terénu dle nadm.v.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod beendy v 28 lis 2009 18:21

Tím pruhem vedle šípky jsem myslel dálniční pruh, po kterém jedu má oranžovou barvu a pruh vedle je bílý, většinou ve všech schématech má barvu žlutou,zatím jsem ji ještě nezměnil,tak se snažím najít ten řádek,který to změní.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 28 lis 2009 18:58

Vždyť to tady máš popsané, co je co http://www.tomasii.cdc.cz/scheme.html
; barva dálnic v RGB - class 0 internal color (autopalya)
a = "0_int", 255,255, 0 ; žlutá
; barva krajnic dálnic v RGB - class 0 external color
A = "0_ext", 255, 0, 0 ; červená
.
.
.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod beendy v 28 lis 2009 19:03

Tam jsem to prostudoval, návod je v poho, změnil jsem čísla na žlutou,ale pořád mám bílou,asi něco dělám špatně,já na to přijdu.Jinak návody jsou perfektní.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

Re: colormap

Příspěvekod beendy v 28 lis 2009 19:26

Tak konečně jsem tam tu žlutou dostal, je to super dík.
beendy
 
Příspěvky: 47
Registrován: 03 říj 2009 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků