Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Hlas Oto a Olina

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod Mike_wdf v 27 říj 2009 01:07

diky, oltcite, za pripominky.
asi jsi necetl tohle vlakno od zacatku, tak jen pro informaci: to audio je vypujcene z jine navigace, ktera ma jen podobnou strukturu hlasovych povelu, takze ne vsechno i pres mou snahu uplne sedi a napr. dopravni hlaseni tam uplne chybi.
navic je tu spousta protichudnych pozadavku, napr. aby to nebylo moc ukecane.
ta zverejnena verze je vicemene kompromis, na zaklade toho, jak se mi zda, ze to vetsina uzivatelu preferuje.
pokud tam neni neco vylozene spatne, nechystam se to zmenit.

neni problem udelat si tam zmeny tak, aby ti lip vyhovovalo.
treba ten kruhovy objezd se ted hlasi pri 500 a 100,5 metru, zhruba. :-)
pokud chces 800, 400 a 100 (ale 3x hlaseni je podle me zbytecne moc), nebo spis 800 a 200:
1. otevri ten zip
2. otevri v notepadu soubor commands.csv (pozor, ne v excelu, ale v notepadu)
3. najdi radek "template roundabout",,,
4. pod tim v radku ,"900[more]","do_not_say_anything", zmen cislo 900 na 1200
5. pod tim v radku ,"400[more,set_1]","%dist roundabout2", zmen cislo 400 na 600
6. pod tim v radku ,"200[more,set_1]","prepare_roundabout", zmen cislo 200 na 300
7. pod tim v radku "500[equal,minsilence=12,if_not_1]","%dist prepare_roundabout", zmen cilo 500 na 800
8. pod tim v radcich, co zacinaji cislem 100, zmen to 100 na 200.
9. uloz soubor zpatky do zip a hotovo.

vseobecne plati, ze pro presnou navigaci hlavne v neznamem terenu je lepsi pouzivat "vazne hlasy", ty "srandovni" pro situace, kdy cestu vicemen znas a chces pobavit spolucestujici.

PS: Kdyz toho s Otou a s Olinou ujedes vic, mozna objevis i nejake ty "nahodne hlasky", je jich sice jen par, ale jsou tam. :-)
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod Ivo K v 27 říj 2009 09:33

Naprosto souhlasím s Michalem(Mike_wdf), že pro přesnou navigaci v neznámém terénu je lepši použít "vážné hlasy", ty "srandovní" pro situace, kdy cestu víceméně znám a chci se pobavit já anebo spolucestující.

Hlas Oto a Olina je velice pěkně zpracován. Výborná práce!

Hláška "objeďte kruhový objezd", který říká s jednoznačnou nadsázkou Olina, je prostě k pobavení, a nikdo nemůže být na pochybách, že je to jen sranda.
Mně jedině trochu vadí to Otovo zvolání "HA" skoro před každým navigačním hlášením. Myslím si, že jeho "HA" je používno zbytečně mnohokrát.

Hlavně Vám pánové (mirek22 a Mike_wdf) patří veké poděkování za výborně provedenou práci! Děkuji.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod amatér v 27 říj 2009 15:36

Dle mého názoru je tam to HA schválně, hlas Oto je Oto Ševčík, spousta lidí ho zná z pohádky Princezna ze mlejna, a to HA v jeho roli lorda tam přeci je také častokrát.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod Mike_wdf v 27 říj 2009 19:46

"Ha!" znamena "ted", nechtelo se mi to slovo zase vyrabet.
Smaz nebo prejmenuj si soubor now.ogg a uz to hahat nebude.
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod w32honza v 29 říj 2009 14:02

Tak to je šlupa. Prej věřte mi, radím dobře :lol: To je vybornej hlas
Obrázek
Evolve Colltrax 3D 2GB + 8GB SDHC Kingston
IGO 8.3.4.102680
IGO 8.5.9.142948 - testing
diMkaspecter v 1.1.24
Uživatelský avatar
w32honza
 
Příspěvky: 120
Registrován: 07 kvě 2009 07:38
Bydliště: Loc: 50°7'48.942"N, 16°12'51.892"E

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod dalanik v 30 říj 2009 08:23

Vcera jsem prepnul na O&O a spolu s kamosem v aute jsme umirali smichem! Moc povedeny hlas, jen bych se bal ho pouzivat na delsi cestu do neznama ;-)
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod agilka v 15 lis 2009 12:15

...Otík a Olina je skvělá hlasová kompilace, již 3 týdny s ničím jiným nejezdím a stále jsem v údivu a dobré náladě.
Výkřik "Ha, nudíte se..." je fascinující a vždy odhaduji, když už se zase objeví...

Měl bych snad jen jednu praktickou připomínku a to k průjezdním bodům, které na některých expedičních trasách opravdu hojně používám.
Bohužel se zde nějak nerozlišuje rozdíl mezí průjezďákem a cílem, takže se pro oba případy objevuje zcela identická hláška.
Např. Liška tohle umí solidně odlišit, průjezďák je hned zcela jasný, s nikým se stále dokola neloučí....
Když pak slyším to poměrně dlouhé povídání na jedné štrece už třeba popáté, tak to začíná být velmi otravné, navíc někdy to doslova mate.
A občas to vzhledem k délce hlášky dokonce "převálcuje" i jiný důležitý navigační povel před křižovatkou.
Samozřejmě ty pointy které mi jen směrují trasu jsem se proto již naučil vkládat na danou silnici daleko od křižovatek.
Pokud mám ale ten průjezďák vytažen z databáze, tak jej v podstatě jinam nedám.
Tak jen, zda by se tohle mohlo nějak upravit, případně zda již není nějaké aktualizovaná verze, kde by i toto bylo vylepšeno.

Jinak díky, fakt skvělé dílo :) ......
agilka
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 zář 2008 15:08
Bydliště: Tanvald

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod Mike_wdf v 16 lis 2009 00:21

Diky, diky.
S tema prujezdnima bodama mas pravdu. Ale nebylo kde brat, tak jsem dal prujezdnakovou hlasku stejnou jako do cile.
Pomoc je jednoducha:
Otevri ten zip, najdi soubor commands.csv a otevri ho v notepadu.
Potom najdi radek "via","call gen_goal arrive","20",
a v nem nahrad slovo arrive treba slovem clever.
potom to bude v prujezdnim bodu hlasit "Ach so! To je rafinovane."
Nebo tam misto arrive napis treba arrive2. Takovej soubor neni, takze to nic nerekne, coz je asi v tvem pripade nejslepsi volba, kdyz tam mas tech prujezdnaku tolik.

Zdravi
Mike
Mike, The Lord of the Voices
Mio C710
Uživatelský avatar
Mike_wdf
 
Příspěvky: 72
Registrován: 22 zář 2008 15:18
Bydliště: Heidelberg

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod agilka v 21 lis 2009 19:09

...díky za odpověď, dnes jsem tu průjezdovou hlášku zkoušel změnit, ale nějak se pak nedaří, zvuk nikde.
Otevřu to TC nebo WRaru, pak to přepíšu tam jak píšeš, uložím vše zpět nakopíruji do Iga, ale tam už se pak nozve vůbec nic - je total ticho. Pokud vložím původní soubor, tak je to zase ok.
Tak si říkám zda to nemůže souviset s tím, že ty píšeš otevřít a upravit v NotePadu a mě se to pokaždé otevírá jenom v Exellu .....
Zkoušel jsem jak to donutit otevřít jakkoliv jinak, ale zde se kontextová podnabídka "Otevřít v..." nezobrazuje.
Tak netuším kde dělám chybu.....podobně si upravuji např. i skiny a nikdy se nestalo, že by pak měl být problém....
Tak prosím ještě jednou o radu... :oops: .
agilka
 
Příspěvky: 12
Registrován: 25 zář 2008 15:08
Bydliště: Tanvald

Re: Hlas Oto a Olina

Příspěvekod jjjlll v 21 lis 2009 20:26

Ten postup funguje, mám to podle Mike_wdf přepsané. Když tedy nemáš kontextovou nabídku, co to dočasně přejmenovet na txt?
ALCATEL OT908 (320x240), Android 2.3.4, PRIMO 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
jjjlll
 
Příspěvky: 38
Registrován: 06 dub 2009 12:35
Bydliště: Nerátky

PředchozíDalší

Zpět na Navigační hlasy pro iGO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků