Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 22 čer 2009 07:25

Ahoj, jak se dají udělat ty trasy na Google maps??? Pořád na to nemůžu přijít. Jedu do HR a rád bych si vše udělal podle navi. I objížďky přes Slovinsko atd. Zkrátka, abych si udělal vše podle svého a pak to hodil do Iga 8.3. Díky za případné rady
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod deusexx v 22 čer 2009 07:35

Jak to sleduju na mapy cz tak si naplánuješ trasu,dáš průjezdní body a až ti to vyhovuje,tak klik na
Export trasy do GPS.Vyber GPX,ulož a softem o kterém píše SvoDa na první stránce to převeď do formátu pro GPS a ulož.Nikdy jsem to nedělal,nepotřeboval,ale myslím si,že to tak funguje.Pak už jenom mít ty správný mapy pro každej stát a vyrazit.Teď jsem testnul trasu Olomouc-Zagreb a vypsalo to.Takže by neměl být problém.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 22 čer 2009 13:48

Chtěl jsem spíše trasy Google. Na mapy.cz mají dost chyb. Neříkám, že trasy, ale pokud člověk něco hledá podle GPS, dost často to chybuje. Po Praze jsme hledali asi 130 bankomatů celkem a tak 15 až 20 podle souřadnic z mapy.cz jich na uvedené GPS souřadnici vůbec nebylo. Ale zkusím to:)) Díky
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vovi v 22 čer 2009 14:04

Pro práci s Google Maps se hodí spíš prográmek Route Converter.

Už jsme o tom tady diskutovali, Mikels poskytl odkaz na slovenskou stránku, kde jsou možnosti pěkně přehledně popsaný:
viewtopic.php?p=22734#p22734
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 23 čer 2009 13:33

TAk jsem udělal cestu v tom ITN Converteru a uložil pro sichr jak v souboru *.dat tak i v *.kml. Ani jeden se mi v navigaci nehlásí. Samozřejmě soubory s dat jsem dal do save/tracks a kml jsem dal do content/userdata/route. Včera se mi to povedlo udělat pomocí Route manageru, ale nějak si to celé upravilo samo trasu a vedlo mě to místy, které jsem chtěl objet:(
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vovi v 23 čer 2009 13:56

V tom Route Manageru je potřeba dávat hodně průjezdních bodů (a velmi přesně je usadit) a pak to naviguje celkem podle představ.

Ale našel jsem v něm další špek - je tam funkce pro výpočet zpáteční trasy, která ale použije stejné průjezdní body; když jsou na dálnici, tak jsou najednou v protisměru a vede vás to na další křižovatku-obrat-projet bod-obrat a zase do původního směru. Takže je potřeba jít na hodně velké přiblížení a kontrolovat důsledně polohu všech průjezdních bodů (a to platí i pro původní trasu - stačí bod kousek mimo silnici a dělá to neskutečné věci ;) ).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 23 čer 2009 14:32

to mám i vyzkoušené. To ten ITN při použití funkce Reverse i docela přemýšlí, akorát některé body zájmu se musí pošoupnout, aby to ukazovalo zpět, protože bod je původně třeba v protisměru a dělá to neplechu, ale jinak spokojenost, ale navi mi to teď prostě nechce vzít. Nějak začla haprovat. Když něco kopíruju, píše to, že ze zdrojového disku nejde číst, ukazuje to prázdnou paměťovku nebo že jsou na ní soubory se 40 GB dat a takové voloviny, tak nevím, co se děje:(
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vovi v 23 čer 2009 15:44

Pusť si na kartu kontrolu disku se zapnutými automatickými opravami. Podobné chování se většinou objeví při nějakém chybném sektoru apod.
Neuvádíš, co máš za stroj - pokud má interní paměť a připojuje se k USB jako Mass Storage, tak bych stejnou kontrolu provedl i pro vnitřní paměť.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 23 čer 2009 16:49

Vovi, mám Mio C520. Igo 8.3.2.64873 . Všechny věci ohledně Iga mám na paměťovce. Včera mi to soubory *.kml vzalo, dnes prostě ne. Zkoušel jsem všelijaké přípony map a nic. Prostě to potřebuju rozchodit do 14 dnů, pak jedu na dovču.
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 23 čer 2009 16:56

kontrola hotova a pořád nic:(
Losky
 

PředchozíDalší

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron