Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGO8 na Asus R700t

Zde řešíme všechny modely navigací ASUS - např. R600/R300/R700/R700T...

iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod Lavic v 06 srp 2008 11:22

Ještě nikde jsem nenašel postup, jak na nahrání plnohodnotné verze iGO8 v této kvalitní navigaci, takže jsem trochu zaexperimentoval a dal dohromady různé věci od mnohem chytřejších autorů. V R700 u iGO8 nefunguje po nahrání posledního upradu 4.9.5 3D terénu, což považuji od firmy za podraz a sprosťárnu; hlášení o překročení rychlosti nešla pořádně nikdy. K přechodu na plnou verzi mne inspiroval Riks se svým unlockem. To je naprostá paráda a základ celého dalšího postupu.

Takže jak na to:
Do R700 dáme novou 2GB kartu a na ní nahrajeme unlock od Rikse: http://www.riks.iamze.info/english.htm s názvem ASUS_UserFlashCopy.dll. Stáhneme si iGO8 pro navigaci Mio (MioGo8 - iGO8 se nahrává na kartu) a nahrajeme stažený adresář iGO8 na kartu. Přejmenujeme application.dat v adresáři iGO8 na igo8.exe. Pak přepíšeme sys.txt nějak takhle:

[interface]
vga=0
skin="ui_igo8"
resolution_dir="480_272"

[folders]
app="SDMMC/iGO8"
;secondary_root="AsusGo"

[rawdisplay]
class="landscape"
screen_x=480
screen_y=272
highres=0

[driver]
rawdisplay=GDI

[gps]
port=2
baud=57600

[tmc]
source="gns"
port=3
baud=38400

[loading]
text_w=470

Důležité jsou řádky ve [folders]. Po rozchození programu je dobré nahrát sys.txt ze zdejšího vlákna "Úpravy SYS.TX" a provést v něm příslušnou opravu ve folders.

R700 vypneme a znovu zapneme. Naběhnou WinCE 5.0, spustíme přes ikonku vlevo úplně dole settings a odškrtneme v taskbaru "always on top", vrátíme se do win.Ťukneme na ikonu MyDevice a pak jdeme do SDMMC/iGO8/iGO8.exe. Toť vše :D .

Ještě by to chtělo upravit, aby se nemusel pokaždé odškrtávat taskbar a igo naběhlo hned po spuštění aplikace, třeba i s nabídkou dalších programů, jako to má Mio, ale na to už mé vědomosti nestačí. Třeba budete někdo zdárně pokračovat.

U tohoto Iga pro Mio jsou všechny problémy z původní verze pro R700 pryč a navíc máte možnost hodně dalších voleb v programu a další profily barev pro den i noc.... Srdeční díky všem, kteří MioGo8 takto sympaticky upravili.

P.S. Pro ty, co se nebojí experimentovat přímo na paměti v PND zde řešení je. Soubory (16ks) z adresáře Igo8 z MioGo8 nahrajeme do adresáře navi (nejříve si ho celý zazálohujeme do PC) a nahradíme jimi původní soubory. Soubor iGO8.exe pak přejmenujeme na navigation.exe. Do tohoto adresáře nezapomeneme také z MioGo8 nahrát adresář licence. Na kartě vytvoříme adresář AsusGo a do něj zkopírujeme všechny adresáře ( content, custom atd.) z MioGo8. No a do těchto příslušných adresářů pošleme všechny potřebné soubory, včetně velkých souborů map, takže vyšetříme spoustu místa v paměti navigace.
V sys.txt smažeme ve [folders] středník u druhého řádku a napíšeme ho k řádku prvnímu. Nakonec umažeme u souboru unlocku jedno písmenko, čímž ho vyřadíme ze hry. Po vypnutí a zapnutí navigace nám naběhne známá nabídka a vše jede jak má, s tím rozdílem, že nyní nabíhá plnohodnotné a ne zmrzačené iGO8 :) . Jenom musíme vždy na konci navigaci vypínat tím spodním tlačítkem, ale to kvůli úspoře spotřeby děláte asi taky.

Pokračování na str. č.21 dole a č.22.
Naposledy upravil Lavic dne 27 dub 2009 15:50, celkově upraveno 1
Lavic
 
Příspěvky: 38
Registrován: 03 srp 2008 16:40

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod polez v 14 srp 2008 17:47

Návod je to dobrý.Ještě mě napadá,zda by do navigace nešel nainstalovat TomTom,když už se dostaneš do systému.
polez
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2008 17:36

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod vovi v 14 srp 2008 18:12

Teoreticky by to s tím TT jít mělo - na webu už jsem viděl i "upravenou" verzi TomToma 7, která běhá pod Windows Mobile a údajně ji testovali i na PNA s WinCE 5.0 (ale na CE 4.2 zatím nechodí).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod Tomáš Kubec v 14 srp 2008 18:25

Ano TomTom chodí, ale bohužel jen stará verze 6, to znamená staré mapové podklady.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod vovi v 14 srp 2008 18:27

vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod amatér v 14 srp 2008 18:49

Myslíš, že je to, to co myslím?

Edit:
Vovi ty jsi ďábel. :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod vovi v 14 srp 2008 19:03

Ďábel je Jasper, já jsem jen takovej vopičák :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod Tomáš Kubec v 14 srp 2008 19:26

Tak to je fajn. TT jsem ale dlouho používal na PDA, a když si člověk zvykne na možnosti iGO, tak už se mu vracet nechce. Tedy v případě pokud nechce kvalitní, ale jednoduchou navigaci.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod polez v 16 srp 2008 10:13

A jakou instalačku TomToma použít?
polez
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14 srp 2008 17:36

Re: iGO8 na Asus R700t

Příspěvekod skiew v 29 srp 2008 08:00

Celej den jsem si hral, abych dostal neosekanej iGO 8 do R300 nez mi dosla batery.
Kazdopadne mi to facha tak jak je v podpisu az na:

indigator baterie ukazuje porad full
nefacha nastaveni jasu v iGO (v zakladnim menu ano)

V origos sys.txt z osekaneho iGO je [device] nastaveno na "YORK" ale v data.zip config/devices YORK neni ani v osekanym ani ve full.
V data.zip /project_config je igo8.ini ve full a v osekanym navic asus_york.ini ten jsem pridal do full a v sys.txt nechal [device] nastaveno na "YORK".

Dal jsem nic nezkousel, pac betery v pr...

Budu vdecny za kazdy napad jak na to...
skiew
 

Další

Zpět na ASUS - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron