Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

colormap

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 24 pro 2008 12:52

Když už jsi u toho, je nějakej rozumnej důvod, proč je to tam 2x ? Jednou jako color.ini a podruhé jako color3d.ini?
Stejně můžeš color.ini naklonovat a přejmenovat na color3d.ini, takže nechápu, k čemu je color3d.ini dobrý, když může být vše v jednom soboru color.ini, ve kterém jsou beztak i řádky pro 3D.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 24 pro 2008 12:58

To je právě jádro pudla, já už to porovnávám dlouho, hledám rozdíly, a zatím jsem se k ničemu podstatnému nedobral. Jediné co jsem zatím zjistil je to, že potom můžeš editovat jiné zobrazení ve 3D a ve 2D, nechci se ale smířit s tím, že to tak je, chci to pochopit, zatím se tak nestalo :oops: , tak jsem raději zticha :roll: .
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 24 pro 2008 13:01

2D a 3D se dá configurovat přímo v color.ini, jelikož jsou tam řádky specielně pro 3D - jinak by se přece v 3D zobrazoval default, když by chybělo color3D.ini :?:

A aby toho nebylo málo, tak v data.zip jsou ještě soubory
day2dcolor.ini
day3dcolor.ini
night2dcolor.ini
night3dcolor.ini

Jelikož se jmenují jinak, je otázka, jestli je scheme nahrazuje, koriguje nebo jen doplňuje.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 24 pro 2008 13:07

Doplňuje, a právě když zadáš konfiguraci, která nemá návaznost do data.zip, pak se barvy nějakým způsobem pomíchají a výsledkem je černá. Opravdu to ale nechci dál rozvádět, jsou to jen mé nepotvrzené, dosavadní poznatky, pokud na to příjdu dám to dohromady.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: colormap

Příspěvekod vovi v 24 pro 2008 13:57

Já jsem se vždycky domníval (ale nezkoušel jsem si to), že těch INI souborů je tam víc proto, aby se dalo nastavit jiné zobrazení pro 2D a 3D. Už dlouho si pohrávám s myšlenkou udělat si schéma, které by ve 3D mělo barvy co "nejrealističtější" a při plánování ve 2D mapě bych viděl něco mezi autoatlasem a turistickou mapou.

Však on se ten čas na to jednou najde ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 24 pro 2008 14:03

To by se mi taky moc líbilo.
Pro 3D se mi líbí http://www.i-go8.com/2008/07/igo-2006-k ... emasi.html
karl.jpg

který je opravdu hodně přizpůsoben ve 2D autoatlasu, ale ve 3D se mi vůbec nelíbí.

EDIT: anebo toto - stará dobrá mapa s plánovačem trasy viamichelin - http://artwork-igo8.blogspot.com/2008/0 ... cheme.html
img-140732mvdfm.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil SvoDa dne 24 pro 2008 14:06, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod humbuk v 24 pro 2008 14:05

Tak jsem zdibec poupravil schematko dle meho zalibeni. Vysel jsem z dayheightcolormap Gujona, ktery sice nema tak krasne barvy hor a tak vubec, ale pro autonavigaci mi prijde nejprehlednejsi. Upravil jsem barvu dalnice a dal standartni cervenou barvu pro naplanovanou trasu. Take pridavam to same schema jen pro pouziti s nocni oblohou (radsi pouzivam denni schema se stazenym kontrastem).
display_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: colormap

Příspěvekod expertdb v 17 úno 2009 12:48

Tak jsem zkoušel pozměnit barvičky v dayheightcolormap. Upravoval jsem hnědé barvy hor. Problém nastává pokud najedu např. Tatry v 2D pohledu. Pokud oddálím mapu je vše dle mých představ,ale od určitého přiblížení zůstává barva jen na polské straně (mapu Polska nemám instalovanou) a na straně Slovenska se změní na původní jakoby před úpravou. Nemá tušení v čem je problém?
Je nějaký rozdíl v šířce toho dayheightcolormap? Někde je 3pixely,někde jen1 pixel. Díky
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 17 úno 2009 13:06

Terén upravuje soubor .dem (ve většině případů dnes každý používá teré NASA,to je celá Evropa), takže mapa konkrétního státu se pouze přizpůsobí terénu. Soubor xxxxcolormap se váže právě k souboru .dem, nikoli věk k souborům .fbl.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: colormap

Příspěvekod mkb v 17 úno 2009 13:18

expertdb:

Na výšce obrazu nezáleží. Co jsem zkoušel, bere si to tu vrchní řadu pixelů.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků