Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mapové schema Jasper

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod vuvu v 18 črc 2008 23:05

Jasper píše:@deusexx Tak to mě taky hlava nebere. Mě to chodí fakt normálně nebo jsem alespoň nic odlišného nezaznamenal. Divné je i to jak se to chová dusnovi137d. Přemýšlím v čem by mohl být problém a jediné co mě zatím napadá je zkusit vymazat obsah adresáře save. Přijde mi to jako když se některé věci míchají dohromady.

@all V prvním příspěvku jsou nové varianty se změněnou barvou naplánované trasy. Připravil jsem dvě varianty a to oranžovou a zelenou. Ta modrá se opravdu příliš podobala vodě.

Stále mi nikdo nedal konkrétní příklad té nezpevněné cesty v modré barvě. Prosím prosím. Já dnes najel 250 km a nic takového jsem neviděl. Tak dejte mi vědět ať se na to můžu podívat. Jinak nezpevněná cesta by měla být hnědá a takto se mi zobrazuje až na vyjímky kdy je zobrazena jako "obytná zóna" a tady by měla být fialová.


Stahnul jsem - Jasper day orange - a nespevněná vozovka se změnila na žlutou.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Jasper v 19 črc 2008 07:30

Tak jsem tu chybu našel. Nezpevněné a nekvalitní silnice jsou hnědé. Celý problém vznik při přepisu. Abych nemusel tvořit celý soubor color.ini tak jsem použil jeden ze stávajících doplnil české komentáře a změnil barvy. Jenže jsem si nevšiml že tam jsou některé položky prohozené. Trochu jsem vám rozšířil výběr barvy plánované trasy. Jednak jsem pozměnil tu původní modrou aby se nepletla s vodou a do nočního jsem přidal žlutou. Takže na výběr jseou tři schema pro den (modrá, zelená a oranžová) a čtyři pro noc (původní fialová, žlutá, zelená a oranžová). Další případné náměty a připomínky uvítám. :P

Akorát by mě zajímalo proč při změně scheme v aplikaci je nutný její restart. Bez restartu jsou nezastavěné plochy úplně jinak zelené než mají být. :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Jarouš v 20 črc 2008 08:21

Tak jsem Tome nahrál všechny tvé "dny a noci" a celý týden je budu testovat,abych ti na konci zdělil,který se ti podle mého vkusu,povedl nejvíce.Sice budu jezdit relativně málo (asi 70 km denně),ale na test to snad bude stačit.V každém případě je to noc dobrá a pěkná práce :!: :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Jasper v 20 črc 2008 08:23

Mě osobně se zatím nejvíc líbí zelená. Ale přemýšlím jestli ji trochu nezvýraznit. V některých chvílích se mi zdá že splývá s okolím. :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Jarouš v 20 črc 2008 08:25

No tak do toho :!: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Jasper v 20 črc 2008 08:39

Jo a ještě přijímám názory na barvu šipky pozice. Včera při testech jsem ji měnil a celkem se mi líbily jiné barvy než ta modrá. Ale nevím proč to jde změnit pouze v 3d zobrazení. Ve 2d je stále modrá.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod sstopar v 22 črc 2008 11:26

Mel bych jenom pripominku: neslo by ty schemata cislovat, aby se uprava dala zjistit ? treba xxxx.1.1, nebo xxx.22072008 ...
Pak je v tom zmatek ...
Jinak tu modrou v parku jsem mel jeste v te prvni verzi orange day. Tak stahnu tuhle a uvidime ...
iPhone 4S 32G+iPad 64G a koupené iGO Primo CZ+SK :-)
Mio C 520, iGO PRIMO 1.1 na MDF doma v šuplíku...
Nově pokuřující modifikované eGo-C s echomizérem, nebo tanky :-)
Uživatelský avatar
sstopar
 
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2008 08:21
Bydliště: Praha 10

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Rnoel v 23 črc 2008 18:45

Tak nevím, stáhl jsem si nová schémata, zkoušel jsem green day a ty nezpevněné cesty mám stále modré.
Mio C520, 8GB SDHC, iGO8 v. 8.3.1.53228 (Sep 3 2008),
spouštěno kompletně z My Flash disk, Unlock MioPocket 2.0 (Release 46)
Uživatelský avatar
Rnoel
 
Příspěvky: 75
Registrován: 16 črc 2008 19:09

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Jasper v 23 črc 2008 19:36

Už jsi několikátý který mi dává tuhle informaci. Ale nikdo mi zatím neřekl kde konkrétně se mu to takto zobrazuje. Můžeš mi poslat nějaké bližší údaje kde to je :?: Já mám s tímto schematem barvu nezpevněné cesty hnědou. Navíc jsem se díval do souboru color.ini a u položek "U" a "V" což jsou "nezpevněné cesty" a "špatné, nekvalitní silnice" je hodnota 200,120,30 tady hnědá. Takže buď je chyba v mapových podkladech nebo někde jinde. Navíc modrá není zadaná u žádné komunikace.

A ještě něco zjistil jsem příčinu proč se pozadí mimo zastavěnou oblast zobrazuje v úplně jinak zelené než je nastaveno. Příčinou je soubor dayheightcolormap.bmp. Navíc je to závislé na tom kde je umístěn a zda je v nastavení "zaškrtnuto" zobrazení 2d terénu.
Jasper day green.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Mapové schema Jasper

Příspěvekod Rnoel v 23 črc 2008 20:33

Zkus najít souřadnice S 50.04935 x V 16.11803 st. je to za Horním Jelení směrem na Újezd u Chocně - v lese nezpevněné cesty.
Mio C520, 8GB SDHC, iGO8 v. 8.3.1.53228 (Sep 3 2008),
spouštěno kompletně z My Flash disk, Unlock MioPocket 2.0 (Release 46)
Uživatelský avatar
Rnoel
 
Příspěvky: 75
Registrován: 16 črc 2008 19:09

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron