Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod rvyskovsky v 09 bře 2018 01:55

Nazdar lidi!

Můj dotaz by možná patřil spíš do kategorie "pro tupouny", ale takovou jsem tu nikde nenašel ... Vím, že se to tady řešilo už mockrát, protože dneska jsem nad tím proseděl celý den, ale prostě se mi to nedaří uchodit. Je tady X nejrůznějších návodů a postupů a já vyzkoušel snad úplně všechny, ale absolutně bez úspěchu ... Asi prostě dělám někde něco blbě, ale já už fakt nevím co ...
Ale možná je to tím, že můj dotaz by měl spíš patřit do kategorie "retro", kdyby tu nějaká taková byla, což hned pochopíte, jakmile napíšu, na čem se to snažím zprovoznit ...

Tak že - mám stařičkou Mio C720 s iGO8 ve verzi 8.3.4.102680 a se skinem "igo8.3_plus2_0.8-UNIbc_(Rev.163)_da_100519-tS+". Celou krabičku jsem si kdysi celkem dobře vymazlil včetně mnoha doplňkových funkcí podle nejrůznějších návodů zde a hlavně na webu "tn.cdc.cz" (tenkrát se asi ještě jmenoval jinak ...). S tím skinem i navigací jako takovou jsem byl maximálně spokojený a všechno vždycky fungovalo perfektně. Teď jsem ale pár let nikde moc nejezdil, a tak ji ani nepotřeboval (do práce, domů a na chatu zatím trefím i bez navigace ...). No a letos se chystám zase trochu vyrazit po Evropě, a tak jsem si řekl, že by asi bylo dobré se podívat, jak si na tom na moje "navi" stojí. No - mapy mám sice už starší od "TeleAtlasu" (jak jsem zjistil, tak dneska už je to vlastně "TomTom") a k nim odpovídající soubory POI, ale vzhledem k tomu, kam se chystám a kudy budu jezdit, mi až tolik nevadí, že ty mapy nejsou zrovna nejnovější. Ale abych byl alespoň trochu "v obraze", postahoval jsem si z POI.cz (kromě radarů) i nějaké podstatnější POI (pumpy, parkoviště apod.), které jsem chtěl v navigaci zviditelnit a hlavně zvýraznit (odlišit) od těch starých POI k mapám, protože některé tam pak určitě budou duplicitně, a jiné zase ne, tak abych se v tom vyznal. No a tak mi přišlo nejzajímavější použít pro ty stažené "kml POI" nějaké vlastní barevné ikonky a pro ty standardní "mapové" nechat ty jejich původní. No a právě tady jsem totálně narazil! Prostě vůbec netuším, jak do té navigace korektně dostat nějaké vlastní (resp. stažené) ikony tak, aby se mi v ní pak zobrazovali v nabídce ikonek (a samozřejmě i v mapách) a já je mohl jednotlivě nastavit pro konkrétní ty stažené "kml" soubory (případně složky, tj. sloučené kategorie).

Je mi jasné, jak si k těm "kml" přiřadit libovolnou z těch ikonek ze základní nabídky (ale to právě nesplní to, co od toho očekávám), případně jak jim všem automaticky nechat přiřadit ikonu výchozí, tj. tu zeměkouli (což už vůbec tak nechci ...). Ale jak dostat nějaké ty nové (stažené) ikony právě do té nabídky, na to prostě přijít nemůžu ... Tak že pokud by se tady našel někdo ochotný mi s tímhle mým "retro" problémem trochu fundovaně poradit, budu moc rád! A pokud se mu případně budu moc nějak "revanžovat", rád to udělám ...

Všem předem díky moc,
Richard.

PS: Jak jsem zkoušel, tak by šlo asi použít nějaké POI z "POIplazza", resp. dnes z aplikace "POIbase", ale jednak mi to od nich ty ikonky a soubory k nim patřící vždycky nasype jinam, než co by se mi líbilo, ale hlavně abych získal ty POI, co by se mi hodily, musím si stáhnout i spopustu dalších, čímž se pak dostanu na takový balík dat, že si s tím už zase neporadí chatrná paměť té mé navigace ...

PS2: Jo a ještě prosím - o rady typu "pořiď si novou navigaci" nebo "kup si telefon s navigací" opravdu nestojím. Vím, že by to bylo určitě jednodušší a s ohledem na čas tomu věnovaný i výrazně levnější, ale já mám tuhle starou krabičku prostě rád ... A ani svoji Nokii 5110 nechci měnit za nějaký "chytrý" telefon ...
rvyskovsky
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2010 17:24

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod Jarouš v 14 bře 2018 16:25

Myslím, že ti tady už nikdo moc neporadí.Většinou už nikdo MIO nemá (i kdyz jsme s nim všichni začinali ) a tudíž si ani nepamatuje, jak se tam co upravuje.Ale třeba se najde nějaky nadšenec, který stejně jako ty vlastní prastarou navigaci s prastarym programem a poradi ti, ale fakt o tom pochybuji.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod Mio-Treo.info v 14 bře 2018 23:29

Já se tedy přiznám - jsem stále vlastníkem Mia C720 a dokonce ho i používám, například ještě minulý rok nás bez problémů provedlo trasou Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko - Bosna a Hercegovina - Černá Hora - Srbsko - Maďarsko. Ale mám v něm IGO Primo a nepoužívám vlastní ikony, takže poradit nemohu.

_______________________
Odesláno z "founa"
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod agent007 v 15 bře 2018 14:18

Také vlastním Mio 520 a používám ji stále s Primo. Ikony jsem si vytvořil dle rady postupu tady na fóru,ale teď nemám představu kde hledat? Mám někde i postup jak na to,v podstatě jde o to si stáhnutý obrázek upravit a musí se vytvořit k němu další podpora.Myslím,že to jsou BMP,SPR a ICON,ty se pak nakopírují do navigace do ui_igo8 nebo do content,ale teď přesně nevím do jaké složky.Mio mám v autě.Už jsem to s lenosti léta netvořil! Mám ji hlavně pro manželku,poněvadž se stále vyptávala a nakláněla na mou "Čínu" a vyptávala při cestách na dovolenou,kdy už tam budeme a pd. Vyhodit ji mi bylo líto,tak aspoň plní svůj účel.
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod amatér v 17 bře 2018 21:38

:lol: Manželka, nebo pětsetdvacítka?

Jak na ikonky? »» viewtopic.php?f=89&t=1127#p42815
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod agent007 v 18 bře 2018 12:25

I ty jeden srandisto :evil: samozřejmě navigaci :lol: ta je nenahraditelná
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod tomasii v 18 bře 2018 13:23

Jj. chápu, že je 520 nenahraditelná... :)
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod Jarouš v 20 bře 2018 06:01

Já už dávno C520 nemám, dokonce už nemám ani Prestigio Geovision 7777, protože v něm odešla baterie a nechtěl jsem být stále připojen na elektřinu a tak jsem tablet "opravil" kladivem :) a hodil do popelnice.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Vlastní ikony pro KML POI v iGo8

Příspěvekod agent007 v 20 bře 2018 10:17

jj vše "stárne" a nikdo čas nezastaví :roll: Osobně se mi ale více líbí navigace s Primo (Igo) než ty novější programy. Primo bylo hodně rozpracované a díky zdejším nadčencům bylo vytvořeno mnoho skinů a doplňků. A ačkoliv mám navigaci (tablet) na Androidu,tak přesto tam mám obě verze,tedy Primo i NextGen. Stařičká 520 šlape do dnešního dne jak hodinky (Primo) a celou dovolenou po Balkáně ani jednou nezklamala. Samozřejmě již mne přestalo bavit v ní něco upravovat a kromě nových map a k nim doplňkům tam nic necpu. Slabší baterka se dá nahradit power bankou za pár korun a v autě je připojena do zapalovače a v kolíbce je i přijímač TMC.
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron