Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod Joska v 03 črc 2011 20:10

Pokud jsem vyměnil jen exe tak jsem nějaký zásadní rozdíl v rychlosti nepozoroval, až po výměně komplet exe i data zipu. Skin mám Dimka 1.3.3 a ten funguje. Nevím, jak se to chová na jiných PNA, ale na mém Navonu se výrazně zrychlilo překreslování. Nejsem odborník, jen uživatel, tak nevím zda může mít takový velký vliv ten DZ.
Navon N670 plus Primo 2.0.1, skin fmilan & amatér
Freelander 7" PD10 3G Pro Android
Sony NV-U93TC
Huawey P9 Lite
Joska
 
Příspěvky: 260
Registrován: 17 říj 2009 13:27

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod Harmasan v 04 črc 2011 01:17

Je to vsechno otazka volne RAM a vykonu HW, zadna novina, ja jsem vypozoroval, ze pokud mam originalni skin a zapnuté TMC, potom automaticke skenovani frekvence, respektive provoz "tuneru" natolik zatezuje vykon procesoru, ze se navigace zasekne a obraz se prestane prekreslovat, po par vterinach, az minutach ;), tuner dokonci sken, vse opet funguje.
U skinu Dimka tento problem neni, zde se projevuje upravene menu ovladani TMC tuneru, vcetne moznosti ukladani frekvenci do seznamu.
Jak problem vyresit presne nevim, testoval jsem moznosti uvolnit RAM, nastaveni v sys.txt [debug] velikost rezervovane pameti a cache, ale vidim urcitou moznost reseni problemu, spravnou konfiguraci tuneru TMC, tak aby nedochazelo pretezovani systemu. Prohledavam vsechny fora na netu a hledam, vhodne konfiguracni zapisy pro nastaveni TMC. Nejde mi o klasicky zapis pro zprovozneni tuneru, ktery se zde objevuje ve vsech sys.txt, ale o zapis samotneho rizeni paketu, prenove rychlosti a casovani komunikace. Na foru
Kód: Vybrat vše
http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-512630-p-9.html
jsem objevil náslující zápis:
[tmc]
port_read_timeout=8000
tuner_alg_search_force_on=1
tuner_alg_search_timeout=10000
tuner_alg_rds_packet_timeout=1500
tuner_alg_8a_packet_timeout=3500
tuner_alg_3a_packet_timeout=5000
tuner_alg_last_8a_packet_timeout=60000
ignore_suspend=1
ignore_resume=0
A jako autor puvodniho clanku se ptam, je to zapis z iGO :?: Mel nekdo pri hledani steti a nasel neco pouzitelneho:?:
Harmasan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2011 20:25

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod fluke v 07 bře 2016 20:24

Zdar chlapííí :)

Používám skin fmilan & amatér pro Primo 2.4 už delší dobu v Navon 760 a i v pár Čínách co máme v rodině a vše funguje na 1. Teď jsem koupil další Čínu kde za jízdy ať s trasou nebo bez ní se mapa seká - pomalé (trhavé) překreslování. Obraz poskakuje po 5 mm skocích. Po nekonečném zkoušení a pátrání jsem zjistil že když odstraním v PRIMU soubor NNGHAL.DLL tak překreslování už funguje plynule jak má ale přestalo mě fungovat ovládání jasu obrazovky :sad: Musím vždy primo vypnout jas upravit a primo zase zapnout. Dalo by se to nějak vyřešit abych mohl ovládat jas přímo v primu? Možná toho bude ještě víc na co má soubor NNGHAL.DLL vliv ale zatím jsem přišel jen na toto :) Ví někdo k čemu přesně tento soubor slouží? Výkonem krabičky to taky asi nebude - RAM 256 + 800MHz.

aaa.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fluke
 
Příspěvky: 25
Registrován: 26 led 2010 00:31
Bydliště: Medlovice

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod kubanec86 v 17 kvě 2017 19:16

Dost staré vlákno ale zkusím to..
Na androidu, když zapnu dopravní info a načte si z netu data, začne se sekat obraz. Dalo by se vymyslet jak to udělat aby se obraz nesekal a dopravní info zůstalo zaplé?
Igo Primo pro android 9.6.29.625822
Běží na Sony Xperia Z Ultra, android 5.1.1
kubanec86
 
Příspěvky: 14
Registrován: 01 dub 2017 22:05

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod peter63 v 18 kvě 2017 06:04

prezradis mi prosim ako vies na androide nacitat dopravne info do stareho Prima? dik
Xiaomi Mi2S
peter63
 
Příspěvky: 107
Registrován: 25 bře 2009 10:03

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod kubanec86 v 18 kvě 2017 08:32

Asi tak..
[tmc-http]
enabled=1
start=1
profile_version=2
udp.enabled=0
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-igoworld/0/"
profile_name="nng-igo-tmc-igoworld"

A zapnout si ho v menu..
Igo Primo pro android 9.6.29.625822
Běží na Sony Xperia Z Ultra, android 5.1.1
kubanec86
 
Příspěvky: 14
Registrován: 01 dub 2017 22:05

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod peter63 v 18 kvě 2017 11:22

Pridal som do sys.txt, povolil v menu. Akurat nenacita ziadne udalosti. Samozrejme som online.
Xiaomi Mi2S
peter63
 
Příspěvky: 107
Registrován: 25 bře 2009 10:03

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod oltcit v 18 kvě 2017 12:30

zalezi od verzie PRIMA... dost som sa s tým natrapil, niekedy pomohol niekolkonasobny restart aplikacie, teraz ked pouzivam Nextgen, tak ziaden problem s TMC.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod peter63 v 18 kvě 2017 13:05

Asi som mal zacat otazkou, ci to vobec podporuje Cesko a Slovensko. Kazdopadne nemam potrebne TMC subory.
Xiaomi Mi2S
peter63
 
Příspěvky: 107
Registrován: 25 bře 2009 10:03

Re: Pomalé (trhavé) překreslování Prima za jízdy

Příspěvekod amatér v 18 kvě 2017 20:48

Pro Slovensko už TMC funguje?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Windows Mobile a CE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků