Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Trhání obrazu na výkonném mobilu

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Luke v 26 pro 2015 18:58

Zdravím.
Doufám, že nezakládám zbytečně nové vlákno a že mi za to nikdo nevynadá, ale v poslední době řeším jeden problém. :-(
Vlastním mobil ASUS ZenFone 2 ZE551ML - 4GB RAMka, 4Core CPU, prostě dost výkonný a rychlý strojek -, jenže jsem zjistil, že i když si otáčím obraz a krajinu kolem sebe dokola, tak se mi trhá vykreslování 3D krajiny nebo se jen část vykreslí, pak zase zmizí, aniž bych se poté nadále hýbal, tj. i když stojím na místě. :-(
Při navigaci to je pak dost znát, že vidím jen zelený nebo skoro až bílý povrch, ale zastavěná plocha se skoro vůbec nevykreslí nebo jen velmi částečně.
Přitom 3D grafika je dost výkonná, uhraji na to tom a dost svižně např. závody Need for Speed a celkově mobil by se neměl nijak zadýchat.
Je zajímavé, že na obyč navigaci NavOn nebo GoClever Primo mi běhá svižně a to jsou o dost méně výkonné a slabé mašinky než tenhle mobil.
Jedná se o Primo 9.6.29.6xxxx Israel, prostě ta poslední verze do Androidu.
OS je 5.0.
Volné paměti je také někde kolem 2,5GB RAMky, takže tím to také nemůže být.
Původně jsem měl mapy a vše k nim na SD kartě, ale pak jsem si je dal přímo na IntDisk a pořád se mi obraz při navigaci trhá, tak už nevím, co by to ještě mohlo zpomalovat. :-(
Používám ještě skin Dimka 1.33 a asi 8 souborů UX, ale tím to snad není.
Může mi tedy, prosím, někdo poradit, co dělám špatně nebo kde by mohl být "zpomalovač"?
Na pozadí mám ještě AntiVir ESET, ale při tak velké paměti nic z toho nemůže být irelevantní a nemůže mít vliv, ne?
Děkuji všem za rady a za tipy.
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Mio-Treo.info v 26 pro 2015 19:19

2 Luke:

To, že máš nadupaný mobil, neznamená, že Primo bude umět tento potenciál využít - doporučil bych vyzkoušet jinou verzi aplikace :nevim:
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Luke v 26 pro 2015 19:27

Tatko, díky za radu, zkusím nějakou starší verzi, snad to pak už půjde. :-)
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Mio-Treo.info v 26 pro 2015 19:42

2 Luke:

Chyba by mohla být i v sys.txt v sekci rawdisplay v zadání ovladače grafiky

Kód: Vybrat vše
[rawdisplay]
driver=engine


Zkus změnit hodotu na gdi, případně celý údaj zakomentuj (dej středník před driver) nebo smaž :nevim:
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Luke v 26 pro 2015 19:59

Dobře, zkusím to.

P.S. Tak jsem zjistil, že jsem měl v SYS.TXT oba zápisy.
Tak jsem nejdříve zastředníkoval jeden, pustil Primo a provedl test a pořád se to sekalo.
Tak jsem ; dal pryč a přidal ho do druhého řádku, zase spustil Primo a ten samý problém. :-(
Tak asi zkusím nějakou starší verzi anebo od BaraSoftu; s tím jsem nikdy tak nějak potíže neměl jako s Israel verzí.
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod oltcit v 29 pro 2015 03:53

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

tmp_21856-Screenshot_2015-12-28-17-15-08-1575713148.jpg
ahoj, mam rovnaky strojek, v sys mam
Kód: Vybrat vše
[rawdisplay]
highres=1
driver="gdi"
force_renderer="RENDER_MOYA"
screen_xy="auto"

pouzival som aj tu izraelsku verziu, teraz skusam 583617,ta je o nieco stabilnejsia, ale obcas sa mi stane, ze po prijatom hovore ostane zmrzla obrazovka, pomoze az restart. Niekedy trebars po hodine samo spadne, pri to je zaujimave, ze v lete pocas dovolenky navigavalo bez problemov(izrael vers.) pricitam to ciastocne prijmu dopravnych info a obcas to zalaguje, ale to bude v oper. systeme. Vo vseobecnosti to Primo pre Android pri pride nedotiahnute, na WinCe makalo lepsie. Ale na druhej strane aj ked spadne, za 10 sekund nastartuje do plneho rezimu. Ktozvie ako si v tomto vedie Nextgen, ale ten som este neskusal. Davam prednost odskusanej klasike.V tom Adroide moze byt vselico, tazko sa tam hladaju chyby a clovek potom nevie, ci je problem v konfigurácii Prima, alebo v systeme. Inac pouzivam iba 2D mod, ale kedysi to islo normalne aj v 3D so zapnutymi rastrovymi mapami v simulacii cez 1000 km/h a stihalo, tak ne im, pre istotu mi bezi subezne aj WinCe masinka s 2.4 a DimKa 1.33 a Waze. Na WinCe mam vypnuty zvuk, Waze ma povolene iba vystrahy a navigujem z Androidneho Prima. Vsetko ide v pohode, az na to obcasne spadnutie, uplne nevypocitalne, niekedy vydrzi cely den, niekedy spadne uz po hodinke, tak uz to neriešim, hlavne ze mam dopravne info cez web
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Luke v 29 pro 2015 06:45

oltcit>
Ty také máš ASUS ZenFone 2? ;-)
Já mám také ZE551ML, ale jen 32GB verzi.
Právě na něm se mi to trhá. :-(
Waze bych si vyzkoušel, ale nelíbí se mi u něj, že nemá Off-Line mapy. :-(
Ten tvůj zápis do SYS.TXT určitě vyzkouším. :bravo:
Jinak při přijatém hovoru mi snad pokaždé zamrzla/zčernala (až na stavový řádek) obrazovka a pomohl až tvrdý ShutDown a opětovné zapnutí. :-(
I u poslední verze 9.6.29.6xxxxx.
Jen je škoda, že i pro CZ není DoprInfo přes Net jako to mají jiné navigace. :-(
Na pozadí mi při jízdě ještě běží AutoGuard BlackBox, ale to trhání se mi děje aj na stole v simulaci a bez té "AutoKamery". :-(

P.S. Tak mi ten zápis force_render vůbec nepomohl, obraz se mi pořád trhá a nestíhá se překreslovat při jízdě. :-(
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod oltcit v 29 pro 2015 12:29

luke:jo mam, ako som pisal, okrem nie uplnej optimalizacii Prima pre Android dost zalezi od konkretneho fonu, OS a spuste inych veci, zacal by som tym, ze zalohuj system, obnov tovarne nastavenie, nainstaluj len PRIMO a skusaj, event. sa hod do SAFE modu a cez file manazar spusti iGo. Boli casy, ked to islo super, boli take, ze sekalo vsetko, teraz som po navrate fonu z opravy(zadny reprak) nanovo nahodene apky a ide to az na to neidentifikovatelne nahodne spadnutie v poriadku. Dopravne info pouzivam iba tu v UK, doma to nepotrebujem, jazdim malo :lol:
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod amatér v 29 pro 2015 16:30

Já bych začal od píky
Luke píše:Používám ještě skin Dimka 1.33 a asi 8 souborů UX,

Odstranit skin, a těch asi 8 souborů UX, odstranit celý sys.txt, odstranit složku save. Odstranit = předtím vše zazálohovat !
Potom znovu spustit, provést základní nastavení, a teprve poté, kdy to bude fungovat, vše přidávat postupně.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Trhání obrazu na výkonném mobilu

Příspěvekod Luke v 29 pro 2015 19:13

Amatér>
UX složku jsem si samozřejmě dal dočasně pryč a stejně to zlobí.
Navíc bych čekal, že při 4GB RAMky by to bylo irelevantní, ale se staršími verzemi 9.6.29.4xxxxx od BaraSoftu jsem s tím potíže neměl, až s tou nejnovější šestkovou.
Luke
 
Příspěvky: 237
Registrován: 04 říj 2011 07:56
Bydliště: Trutnov

Další

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků