Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO, TV

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod mirek1011 v 24 kvě 2013 07:36

A ja v tom mam 4.0.4, koupene tento tyden v CR. Maji v tom odstranene veskere bugy z drivejska pred temi oopravami s Google play. Jenze tato nova verze nema toto nastaveni.
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod mkb v 24 kvě 2013 08:31

SVOX nemám, ale uvedené nastavení se mi objevilo až po instalaci Elišky. Jinak řečeno toto nastavení je zpřístupněno právě v té Elišce (Acapela). Ale mám 4.0.3.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod mirek1011 v 24 kvě 2013 08:41

Skutecne tam je 4.0.4 a koupil jsem na Makru v akci.
Vyřešil jsem to nákupem Elišky, ta má skutečně v nastavení možnost TTS modulaci navolit. Škoda, že se při tom výběru neobjeví i ten Svox, pouze Pico. Ale ani ten v základním nastavení normálně vidět není. Dodnes nechápu, proč to někdo blokuje v nových verzích , když to pak omezuje přístroj jako takový. Jako výrobce bych měl zájem, aby se prodávalo co nejvíce a snažil bych se naopak vypíchnout co nejvíc funkcí jako to kdysi bývalo na trhu s elektronikou zvykem.
P.S. - po instalaci Elišky už jde navolit v Primu - volba hlasu - i Iveta, ta ale mluví Eliščiným hlasem :P
U Elišky jsem po první jízdě narazil na spoustu "nepřesností" výslovnosti, přestože je povyšována nad Ivetu, která je již v současné době dobře vyladěná v tomto směru. Při instalaci Elišky jsem doplnil i ty věci v "Upozornění!" A přesto - rychlostní limit ... ká em há ... :oops:

Tak mi přišla odpověď z podpory Prestigio, otázka zněla - Proč chybí u tohoto modelu běžná věc - nastavení "převodu textu na řeč" ?
odpověď -
Musite si nastaveni aktivovat a definovat :
Nastaveni-Jazyk a vstup-Vystup prevodu textu na rec
S pratelskym pozdravem
Prestigio Team

Tak nevím, zda jít s dotazem na lampárnu, možná tam budou vědět více ...
Jim vůbec nedochází, že tam to nastavení prostě není :zed:


[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

IMG_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod amatér v 26 kvě 2013 07:42

Pokud v prostředí Android navolím nějaký engine, musím zároveň v prostředí PRIMO navolit ještě správný syntax!
mirek1011 píše:Vyřešil jsem to nákupem Elišky, ta má skutečně v nastavení možnost TTS modulaci navolit. Škoda, že se při tom výběru neobjeví i ten Svox, pouze Pico.

To je proto, protože SVOX nemáš nainstalovaný. Pokud bys ho nainstalovaný měl, není důvod ho v nastavení nevidět, viz obrázek.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek

mirek1011 píše:U Elišky jsem po první jízdě narazil na spoustu "nepřesností" výslovnosti, přestože je povyšována nad Ivetu, která je již v současné době dobře vyladěná v tomto směru.

To je definice, která opravdu pomůže při odstranění "nepřesností" výslovnosti :roll:
mirek1011 píše:Při instalaci Elišky jsem doplnil i ty věci v "Upozornění!" A přesto - rychlostní limit ... ká em há ... :oops:

Opravné soubory řeší opravu výslovnosti při hlášení překročení rychlosti (default bez skinu). Pokud používáš skin, který umožňuje i upozornění na možné zvýšení rychlosti (např. skin Dimka), je nutné upravit takové nastavení, ještě ve skinu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod mirek1011 v 27 kvě 2013 22:29

Add 1:
Samozřejmě chápu, že k fungování tts hlasu (Iveta, Eliška) je potřeba engin (Svox, Acapela). Když ale v tbt. chybí volba "Převod textu na řeč", jak jsem doložil screenem výše, těžko mohu engin spustit.

Add 2:
Samozřejmě, že mám Svox nainstalovaný, dokonce při jeho spuštění Iveta "správně mluví", ale samotný Svox mne v nastavení do volby enginu nepustí - nevidí ho.
To co máš na obrázku tam právě nemám a nejen já, to se právě rozebíralo i jinde na fórech (jak jsem zde i citoval).

Add 3:
Ty nepřesnosti zkusím zmapovat, při prvních testech jsem si nedělal poznámky a zapoměl, co to bylo. Tuším něco kolem výslovnosti í vs ý

Add 4:
V podpisu mám, že na Androidu jedu na skinu fmilan&amater 2.3, tedy i přes opravné soubory vylovuje "limit rychlosti je .. kilometru há

Acapela má v sobě narozdíl od Svoxu přístup k nastavení enginu, čili v nastavení tabl. tam ta volba není, ale přes Acapelu se ta volba zviditelní a je možné ten TTS Acapela zakliknout. Svox v tu chvíli ale stále není vidět, přestože je nainstalován a ve volbě "listen to a sample" se korektně hlas Ivety přehraje.
V Primu - dokud nebyla Acapela instalovaná, se však při volbě jazyka - Iveta - ozvala anglo zkomolenina (logicky bez zakliknutého enginu Svox).
Víc to popsat neumím, s Acapelou jde TTS engin navolit, jde v Primu vybrat jak Ivetu, tak Elišku - obě však mluví (díky Acapele) hlasem Elišky.
Chtěl jsem spíše tu Ivetu, bo jak jsem zmínil, zdá se mi v těch nepřesnostech více vyladěná. Na druhou stranu je hlas Elišky intonačně lepší, tam jsou lepší přechody mezi slovy - správné pauzy atd.
Ale díky za reakci, pomoc vždy vítám, ať je výsledek jakýkoliv.
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod amatér v 27 kvě 2013 22:49

To co popisuji, je instalace a zprovoznění hlasů SVOX i Acapela na PRESTIGIO GV 7777, z tohoto zařízení jsou i přiložené obrázky, opravdu nemám proč fabulovat.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod hladik2 v 28 kvě 2013 07:47

Mám to přesně tak jak to má mirek1011,ale mě to mluví,(antelli)nastavení bylo vidět při instalaci acapelly stihl jsem nastavit svox a vše okolo,pak nastavení zas zmizlo.Tablet mám s Root
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod mirek1011 v 28 kvě 2013 17:37

V pořádku, aktivaci či nastavení TTS hlasů má asi každý "androiďák" v krvi. Tu šlo skutečně o to, že GV7777 je na trhu v různých verzích roomu, a tím vznikl problém, že někdo to nastavení má přímo v zařízení a někdo to tam nemá. Pak - jak potvrdil i Hladik2 - to jde jedině přes Acapelu (má přístup do té modulace). Dnes již spouštím touto cestou i Svox - původně nebyl po instalaci vidět, ale odinstalací a instalací jiné (starší) verze jsou již oba enginy přes Acapelu přístupné a volitelné.
Podle mého úsudku nastavení nechybělo v původní verzi prodávané na Enter. v lednu (4.0.3), pak ještě v prvních 4.0.4, ale po vydaných opravách (Google Play a mail) pak zřejmě vypustili tento řádek v nastavení převodu textu na řeč.
Důležité je, že už se bude vědět, jak (kudy) se do nastavení dostat, budiž to přínosem i ostatním. :ano:

P.S. - Primo bez TTS by bylo jako iGO8
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod amatér v 28 kvě 2013 17:49

Tablet s ROOT, SVOX pravděpodobně z netu zadáčo. Já jsem u hlasu psal, že zadáčo verzí SVOX se zabývat nechci. Ale vycházejme z toho, že máte originál SVOX (pokud ne, musíte si to nastavit po svém).

Jak se dostat k nastavení TTS u GV 7777:

1) klikněte na ikonku Acapela TTS > zobrazí se vám Acapela Voices Manager
2) v pravé, spodní části tohoto náhledu je modrá ikona s nápisem Reader > klikněte
3) Otevře se vám náhled Acapela Voices Reader (možná vám ještě naskočí klávesnice, tu zrušte !)
4) v tomto náhledu klikněte na ikonu zkříženého šroubováku a klíče
5) toť vše, jste v nastavení TTS :ano:

Chtělo by se dodat: Neučte starého vola tahat. :D

mirek1011 píše:Podle mého úsudku nastavení nechybělo v původní verzi prodávané na Enter. v lednu (4.0.3), pak ještě v prvních 4.0.4, ale po vydaných opravách (Google Play a mail) pak zřejmě vypustili tento řádek v nastavení převodu textu na řeč.

Žádný tablet GV 7777, s tou či onou verzí Androidu, toto nastavení v zákadu nemá!
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRESTIGIO Geovision 7777 - tablet, navigace, iGo PRIMO,

Příspěvekod mirek1011 v 28 kvě 2013 18:05

Na Rootu nezáleží, já ho nemám, Hladik2 zase ano. Nicméně - a sám to nyní detailně popisuješ - se v GV7777 musí přes Acapelu - tvrdím to od začátku.
Svox zadáčo - tak tomu trochu nerozumím, ten je přece stále zadáčo. Kupoval jsem zpoplatněné hlasy Iveta a Eliška. Svox se válí všude po netu v odkazech, nevzpomínám si který od kud byl a který je přímo z Marketu, ale řekl bych, že ten co byl z Marketu mi nešel na GV7777.

:sad:
Xiaomi Mi Max3, Nextgen 9.35.2.223260 s UX bez skinu
Prestigio GV7777, Primo 2.4 s UX bez skinu
Když budu vědět, rád poradím, když se sám zeptám (byť hloupě), tak mě nemlaťte ...
Uživatelský avatar
mirek1011
 
Příspěvky: 249
Registrován: 11 bře 2009 01:28

PředchozíDalší

Zpět na PRESTIGIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků