Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Moderátoři: maros888, Dráček

NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod neuromancer v 09 bře 2017 11:37

Jelikož jsem přešel z iGO Primo, na iGO NextGen (ač nerad, protože skin Doupas jsem měl rád / Primo je pohřbeno :oops: ) a také
jsem byl v podstatě donucen použít "pongo ux", řešil jsem zvuk. Zůstal jsem u Zuzany a dodělal jsem některé překlady do Lang Czech a
také do dictionary.voice. Používám Vocalizer, protože SVOX je zdá se mrtvý. Jedu na Androidu 6.0.2.
Publikuji Lang Vzech, TTS Zuzana + Vocalizer. Není to ale bohužel 100%. Některé skoloňování není dobře, ale v zásadě to jede tak na
94 procent.

Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.cz/stahni/63207/my_voice.rar_528.23mb.html/


Přeji dobré užívání a zároveň uvítám spolpráci. Třeba to dáme dohromady na 100 procent. :D
neuromancer
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2017 22:25

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod amatér v 09 bře 2017 13:24

Mám pár otázek:
1) co nového přináší složka inst apk oproti té zde: viewtopic.php?f=98&t=2937#p92673
2) co nového přináší soubor Voice_TTSpro-Nua-Czech_v.8.0.zip oproti tomu zde: viewtopic.php?f=98&t=2937#p92680
3) a vůbec, co je tam vlastně nového, co zde ještě není? :nevim:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod neuromancer v 09 bře 2017 14:18

- Je tam kompletní Vokalizér (zde stará verze g - u mě novější verze t) hlas Zuzana + Zuzana Premium
- V mém Voice_TTSpro-Nua-Czech_v.8.0.zip je přidáno poměrně dost nových překladů a opravené syntaxe
- V Lang Czech jsou přidány také nové překlady

Zůstal jsem záměrně u této verze souboru a zipu, protože se velmi často stává, že některé soubory
potom v nastavení nejsou vidět a nejdou zvolit. Ověřil jsem si, že nejlepší metoda editace je vzít
nový Total Commander 9a - Zip otevřít a editovat. Když se to rosbalí a sbalí zpět - nefunguje to !
neuromancer
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2017 22:25

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod neuromancer v 09 bře 2017 15:19

Ono totiž - NextGen + Pongo se dost liší od Primo - některe véci nejsou potřeba, ale zároveň je tam mnohem víc věcí navíc.
Původní Lang jsem nechal - doplňuji jen překlady
A co se zuzany týká - pro Pongo je taky spousta věcí navíc.

- Potřebuju poradit, jak se dělaj pauzy, aby některé hlášky nebyly příliš dohromady, až budu mí tohle sto procent -rád bych začal pracovat na skloňování
a opravě názvů některých měst ...
neuromancer
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2017 22:25

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod amatér v 09 bře 2017 15:34

Označení 1.0.2 je nové? Je mi celkem jedno, zda je tam g, nebo t. Proč bych se měl vracet zpět, já používám verzi je 1.0.6., ta je za pár šupů na Googleplay.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Screenshot_2017-03-09-15-10-04[1].jpeg

neuromancer píše:rád bych začal pracovat na skloňování a opravě názvů některých měst ...

Třeba ti to usnadní práci.
Voice_TTS-opennav-cze-f1-lua.zip

Do dictionary.voice stačí doplnit jen fráze pro skiny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod neuromancer v 10 bře 2017 09:24

O.K. tak to vlákno prosímtě zase smaž. Čekal jsem trochu jiný přístup. Stěhuju se opět na zahraniční forum a
tady na to prdím. Tohle byl můj první a poslední příspěvek.
neuromancer
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2017 22:25

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod amatér v 10 bře 2017 10:02

Není proč se urážet.
Asi jsem čekal trochu víc, a to je jen můj problém. Mimo to, dal jsem ti k dispozici syntax, kde je vyřešeno skloňování, opravena výslovnost názvů měst, s domněnkou, že tam třeba objevíš něco nového, co já zatím nevidím.
Ale urážet se, je snadné.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod neuromancer v 13 bře 2017 11:27

Otestoval jsem tvůj Voice_TTS-opennav-cze-f1-lua.zip a má více chyb a funguje hůř, než moje původní
mnou upravená Zuzana, takže jsem zůstal u svého. Aktuální problém, který teď řeším je, jak udělat pauzu
a jak upravit skloňování, při upozornění na překročení rychlosti. Hlásí to například:
Omezení rychlosti je padesáti kilometrů za hodinu. (Je tam navíc to ti)
neuromancer
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2017 22:25

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod amatér v 13 bře 2017 13:17

1) Voice_TTS-opennav-cze-f1-lua.zip není žádný můj voice. Je to originální syntax z navigace Opennav, tak jak je od výrobce. Jediné úpravy, která jsem v něm udělal byla oprava gramatických chyb v souborech config_transforms.lua a config_database.lua, a uzpůsobení souboru info.ini tak aby se zobrazil v nabídce hlasů v programu NextGen.
2) skloňování číslovek je zakomponováno v enginu, ne v syntaxu. Podle mého názoru je to tím, že používáš archaické komponenty.
3) "tvá původní, tebou upravená Zuzana", je syntax, který jsem vytvořil společně s dráčkem koncem roku 2012 !!! V té době ještě pro navigace s winCE a sw. iGO PRIMO. Jediné, co se od té doby změnilo je soubor info.ini a dictionary.voice, což je logické, od doby vzniku tohoto syntaxu se vyvíjely nejen skiny.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Ashampoo_Snap_2017.03.13_12h58m31s_001_.png

Potom se pravděpodobně někdo snažil upravit soubory config_numbers, ale asi vrátil původní zápisy zpět
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Ashampoo_Snap_2017.03.13_13h02m30s_003_.png

(soubory jsou identické, i přes rozdílnost data změny ;-) )

Pokud by někdo měl pocit, že si schválně vymýšlím, není nic jednoduššího, než stáhnout soubory z tvého odkazu, a syntax >>> zde <<<
Já se nechci vracet k 4 - 5 let starým syntaxům, pokud trváš na tom, že je to pro tebe to nejlepší, hlášku "Omezení rychlosti je padesáti kilometrů za hodinu." můžeš opravit v dictionary.voice, zápis:
The speed limit is %s!="Omezení rychlosti je %s "
nahraď:
The speed limit is %s!="Maximální rychlost do %s "

Znovu říkám, a neber to zas jako nějakou urážku, podle toho s jakou pompou jsi oznamoval něco převratného, je to jen doplnění překladů frází ke skinům, za použití starých komponent.
Když nakopíruješ soubor dictionary.voice ze svého souboru Voice_TTSpro-Nua-Czech_v.8.0.zip do Voice_TTS-opennav-cze-f1-lua.zip a místo ukrákané Zuzany nebo erotické Ivety nainstaluješ Acapelu a hlas Eliška, nebo SpechTech a hlas Jan, budeš vidět jakého pokroku jsi dosáhl během pár minut času.

A nebo se můžeš podívat >>> sem: <<<
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NextGen (Android) & TTS & Vocalizer

Příspěvekod neuromancer v 15 bře 2017 12:03

Ahoj - Moc tě prosím, co je tedy novější ?

Mám k dispozici Voice Pack v.9.361, kde je Voice_TTS-Pro-Android-Next-Koba-Czech-zervdim-v.9.361.Ph.zip a pak mám
Voice_TTS-nua-cze-zuzana-lua-dri80-1175mrf22.zip - nezobrazuje se v NextGen a pak mám Voice_TTS-opennav-cze-f1-lua.zip
od tebe. Mám zpracované překlady pro Lang_Czech a Dictionary_Voice. Rád bych s tebou nějak spolupracoval, protože jsi
evidentně dál než já.
neuromancer
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2017 22:25

Další

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků