Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nuance + hlas Zuzana pro Android

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod Mirus v 26 dub 2014 13:28

A co zápis o neplacení při tankování . To by nešlo ? :) :) :)
GoClever 4384FMBT
Prestigio GeoVision 7777
Xiaomi Redmi 3S 3GB/32GB , CZ LTE - Android 6.0.1
Uživatelský avatar
Mirus
 
Příspěvky: 533
Registrován: 12 lis 2009 06:40
Bydliště: Pardubice

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod amatér v 26 dub 2014 16:27

Pánové, budu :evil:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod jaryn.1 v 26 dub 2014 16:42

Tak jo...je to samozřejmě velká legrace...Nicméně, když něco nevím (co se týče navi), resp. neovládám, prohledám toto fórum, popřípadě další dvě o kterých vím, poté zkusím zadat dotaz do google a když vyčerpám všechny tyto možnosti, zeptám se tady...A ptám se protože předpokládám fundovanou odpověď od lidí, u kterých je znát větší fundovanost, než mám já....To jen navysvětlenou, když jsme se tak pěkně pobavili :) Příště bude lépe napsat nevím...Žádnej učenej z nebe nespadl, i když si to někteří o sobě myslí...A k problému, utilitu vinman mám pochopitelně nastavenu, ale ta problém neřeší.Mohl by někdo tedy poradit, jak "donutit" Zuzanu aby četla i další řádek ? (viz screen v přdchozím postu).
Samsung Galaxi Trend - Igo Primo 2.4 - 9.6.29.331894
Samsung Galaxy Tab 3 - Igo Primo 2.4 - 9.6.29.365016 skin_GjAk_v2.1_AriNe_35F_Megris
Uživatelský avatar
jaryn.1
 
Příspěvky: 40
Registrován: 30 dub 2009 15:59

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod amatér v 26 dub 2014 18:01

Psal jsem:
amatér píše:To co popisuješ nastavuje utilita wiman. Nic víc, nic míň.

Tak znovu, vše co jsi popsal, je správně. Tedy ohleně hlášení. Jen nečte nic z "prvního řádku", ale pouze první část řádku aktuální pozice. To co proklamuješ jako "první řádek" je nadstavba skinu GjA, a z toho to opravdu nic nečte.
Hlášení aktuální ulice v módu navigování? Co je důležitější? Hlášení o tom, že mám odbočit do konkrétní ulice, nebo přerušené, nedokončené hlášení všeho?
Dotýká se tě, že někteří reagují na tvé požadavky ohledně nastavení pomocí sys.txt? Přečti si své minulé příspěvky, možná sám budeš překvapen, co vše jsi již chtěl nastavovat přes sys.txt. Nediv se jim tedy.

Malý příklad na závěr.
Originální utilita wiman, nerozlišuje hlášení okolí obce a obec. Pro tyto situace má pouze jedno, stejné hlášení. Aby bylo možné tato hlášení oddělit, bylo potřeba utilitu upravit (ne zápisem v sys.txt). Upravenou utilitu pak autor úpravy dá k dispozici ostatním. Záleží jen na nich zda takovou úpravu chtějí, nebo nechtějí používat.
Chybí ti něco v nastavení? Máš stejnou možnost. Uprav utilitu, skin, ... dle svých představ, a pokud chceš dej k dispozici ostatním.

Jak již bylo napsáno sys.txt není všelék.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod jaryn.1 v 26 dub 2014 18:30

Dík za vyčerpávající info...Pravda je, že jsem skutečně sys. považoval za "všemocný" soubor - i když jsem si zde přečetl, že je to pouze doplňující soubor upravující některá nastavení...Co se týče hlášení ulic s trasou, je mi jasné, že přednost mají informace o směru, pak teprve ostatní, jen sem myslel, že by to třeba šlo právě tím zápisem upravit. Nevím a neznám jakým způsobem navi čerpá info a ani od kud, proto jsem se ptal...Mám několik nápadů na utilitu ux, nicméně - nemám absolutně povědomost v čem a jakým způsobem jí vytvořit, pokud existuje nějaký soft, popropsil bych o navedení, zkusím to, buď to půjde, nebo ne, ale za pokus nic nedám...Ještě jednou dík za info :)
Samsung Galaxi Trend - Igo Primo 2.4 - 9.6.29.331894
Samsung Galaxy Tab 3 - Igo Primo 2.4 - 9.6.29.365016 skin_GjAk_v2.1_AriNe_35F_Megris
Uživatelský avatar
jaryn.1
 
Příspěvky: 40
Registrován: 30 dub 2009 15:59

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod amatér v 26 dub 2014 18:41

Nějaký soft? Takový, do kterého zadám, chci to a to, a on vytvoří utilitu? Tak, takový neexistuje.
Existují soubory .ui, .lua a css v data.zip, a ty je potřeba upravit. Tzn. dopsat do nich (ručně pomocí klávesnice) požadovanou úpravu.
No, a když už to napíšeš, můžeš to vylepšit, přidáním zápisu, pomocí kterého bude možné nastavení měnit zápisem v sys.txt, nebo to vyšperkovat tím, že přidáš zápisy pro tlačítka v nastavení, pak nebude potřeba regulace pomocí sys.txt, ale vše se zapíše do souborů v save. Celkem jednoduché, trochu náročné na čas, ale výsledek většinou stojí za to. :ano:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod net.mefisto v 08 čer 2014 11:56

PROSÍM O RADU ( nebijte mě, nesuďte mě jsem LAMA ;-) )
můj dotaz, na který jsem nikde nenašel odpověď a pokud někde je, tak jsem jej v tom množství přehlédl,se týká tohoto problému.

mám nainstalováno:
- iGO Primo 2.4 v9.6.29.390522
- Vocalizer_e.tts_1.0.2.3f
- hlas Zuzana "Voice_TTSpro-Nua-Czech_v.8.0"
- mapy R3 Navteq Europe 2013.Q4 které obsahují soubory (fbl, fda, ftr, fsp, fjw, fpa )

nastaveny TTS hlasy pro čtení přímo v nastavení androidu na Vocalizer, vše funguje jak má.Problém je v navigaci při zatržení volby "čtení DA značek" při instalaci čistého iGO Primo 2.4 v9.6.29.390522 po zatržení této volby, po znovu spuštění navigace tato volba zůstává i nadále zatržena

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek Obrázek Obrázek


při použití skinu "GjAk v2.2 AriNe-22" nebo "Skin fmilan & amatér v.2.3a" po znovu spuštění navigace, volba zatržena nezůstane... jen jsem si všiml, že "čtení DA značek" je tam 2x, při zatržení jedné se zatrhne i druhá, ale zatrženy nezůstanou...tak jestli to třeba není ten zakopaný pes ?

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek


.. má prosím někdo radu, jak na to ??? nakopněte mě správným směrem.
Naposledy upravil Mio-Treo.info dne 08 čer 2014 12:42, celkově upraveno 1
Důvod: Oprava BBCode
net.mefisto
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 kvě 2009 08:34
Bydliště: Usa

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod amatér v 08 čer 2014 13:00

To vypadá, že používáš nějaký upravený data.zip, do kterého někdo zakomponoval čtení DA, nebo používáš utilitu a ještě skin.
Pokud chceš používat skiny, musíš odstranit utilitu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod net.mefisto v 09 čer 2014 07:38

.. jj. použil jsem skin fmilan & amatér v.2.3a a nebo GjAk v2.2 AriNe-22, které to mají pravděpodobně již zakomponovány v sobě.
Takže pochopil jsem dobře, že pokud tuto vlastnost bych chtěl použít, nelze to použít s modifikovaným (vytvořeným) skinem, ale jen s čistou instalací iGO :?:
Nedá se to nějak upravit v SYS.TXT, projížděl jsem skoro celé toto fórum a v nějakém vlákně někdo psal, že má problém s nastavením označení "Km", že při znovu spuštění se mu to vždy vrátí do nastavení na "%". Někdo mu tam poradil, že je chyba v nastavení v SYS.TXT. Zde v tomto případě však žádný pomocný soubor SYS.TXT jsem nepoužil. Tak pokud by naopak nepomohlo tento soubor vytvořit a daným zápisem věc vyřešit, je mi jasné že SYS.TXT není všelék, ale kdo se nezeptá, tak se nedozví :oops:
net.mefisto
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 kvě 2009 08:34
Bydliště: Usa

Re: Nuance + hlas Zuzana pro Android

Příspěvekod amatér v 09 čer 2014 08:20

net.mefisto píše:Takže pochopil jsem dobře, že pokud tuto vlastnost bych chtěl použít, nelze to použít s modifikovaným (vytvořeným) skinem, ale jen s čistou instalací iGO :?:

Ne, pochopil jsi to špatně.
Pokud chceš používat skin, odstraň raději celou složku UX. Pravděpodobně tam máš i utility, které obsahuje skin.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků