Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Moderátoři: maros888, Dráček

Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod vu5936 v 23 črc 2012 20:25

Pro nedočkavé publikuji první nástřel českého hlasu Iveta pro SVOX engine pro Primo 2 for Android.

Stručná charakterstika
Hlas Iveta je původní verze jazyku Zuzana v.6.3.6 120707 od autorů Amatér + Dráček zveřejněná v postu nový hlas Zuzana pro PRIMO 2. Obsahuje jazykové definice a modely z původní Zuzany. Jsou modifikovány pouze identifikátory hlasu poplatné verzi pro Primo for Android. Také je odstraněný testovací zvuk testsound.wav, protože neodpovídal aktuálnímu projevu Ivety. Z tohoto důvodu je soubor výrazně menší než originál Zuzana. Tato úprava Ivety je na rozdíl od Zuzany bez jakéhokoliv vlivu na kvalitu testovacího zvuku hlasu.

Předpoklady
1. instalovaný SVOX engine pro Android s ověřenou licencí přes Google market
2. instalovaná plná verze interpretru SVOX hlasu Iveta
3. instalované aktuální definice hlasu Iveta - vyžaduje stažení cca 16 MB dat přes síť na závěr instalace Ivety
4. přesměrovaný Převod výstupu hlasu na řeč na modul SVOX Classic TTS (Nastavení > Jazyk a vstup > Výstup převodu textu na řeč)
5. umístění souborů TTS hlasu Iveta do klasické cesty /mnt/sdcard/iGO/content/voice
6. pro základní zprovoznění hlasu není potřeba přidávat jakékoliv další zápisy do sys.txt.
7. pro nastavení vlastností hlášení v různých situacích použijte podle libosti zápisy uvedené ve vlákně u původní Zuzany

Download

Upozornění
SVOX engine a SVOX hlas Iveta jsou oficiální aplikace pod ochranou autorského zákona, dostupné Google marketu za lidovou cenu. Proto v souladu s pravidly fóra zde nebudou podporovány žádné dotazy, kde a jak je nelegálně stáhnout.

etc...
Hlasy jsem testoval na verzi Android ICS 4.0.3. s Ivetou 3.0. Vzhledem k omezeným zkušenostem s touto novou technologií žádám směrovat případné dotazy sem do fóra. Po vzniku oficiální verze Ivety prosím Amatéra, aby tento můj úvodní post smazal, aby se uvolnil pro jeho oficiální releasy.

Poděkování
Amatér, Dráček, WertVRV a testeři Zuzany z tohoto fóra.

--- EDIT ---
Tento hlas jsem vydal jako rychlou edici "alespoň něčeho" těsně po vydání Prima pro Android a než další vývoj převezmu profíci Amatér, Dráček a další, kteří tomu opravdu rozumí a jsou garantem kvality. V jeho vývoji dále nepokračuji. Abych dále nemátl veřejnost, příslušné soubory jsem smazal.

Aktuální hlas Iveta od autora Amatér naleznete ke stažení ve vlákně TTS hlas pro Android.
Naposledy upravil vu5936 dne 16 srp 2012 20:25, celkově upraveno 2
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod Mikele v 09 srp 2012 20:05

Dobrý večer, nedaří se mi mít správnou výslovnost. Respektive můj problém je v tom že mi hlásí zuzana cestu takto "za čtyřista metrů odbočte vpravo na ulici svislá čára svislá čára procento svislá čára" apod. Už si nevím rady jak to rozchodit. Prosím o radu. Jedná se o iGo Primo 2 ver.9.6.7.235654 May 16 2012, mapy Navteq 2012Q1 a zařízení Samsung Galaxy S2 pokud to k něčemu pomůže. Děkuji

EDIT dopsána verze androidu do podpisu
Naposledy upravil Mikele dne 10 srp 2012 08:12, celkově upraveno 1
HTC HD2-ICS 4.0.4 & Samsung Galaxy S II 4.0.3
Mikele
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 zář 2010 20:58

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod vovi v 09 srp 2012 21:08

Už to tu amatér psal několikrát - jde o odlišný engine a dosavadní hlasy jsou jen prvním pokusem o převedení z jedné platformy na druhou. Bez pořádného otestování ve skutečném provozu a následného ladění to se jen tak samo od sebe nevylepší ;) Navíc je Android v mnoha různých verzích a přes proklamovanou kompatibilitu zdaleka všechno vždycky nemusí stoprocentně fungovat.
Podobné zoufalé výlevy rozhodně vývoj neurychlí - pokud se chceš zapojit, piš sem postřehy z testování. Pokud objevíš podobné chyby, pak je popiš co nejpřesněji (co a kde říká špatně ... přesné znění hlášky, použitou mapu, místo/manévr/situaci, ...). Bude-li (a ono bude) toho víc, sepisuj chyby a pak to najednou vyvěš nebo alespoň pošli amatérovi přes SZ.
Oficiální český TTS hlas výrobce nenabízí a Iveta je dítě zdejších tvůrců - jde o původní Zuzanu z Windows a android hlasový engine evidentně vyžaduje odlišnou syntaxi pokynů. Pokud se v tom nebudeme vrtat sami, nezbude než vyčkat.

EDIT: problém "svislá čára" tu popisuje i další uživatel; možná to bude záviset právě na verzi Androidu - v tom Samsuňku máš co? Není to 2.3.7? V podpisu to chybí...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 11 srp 2012 10:52

Pánové mám jednu veselou zprávu

Svox stejně jako Loquendo reaguje na phoneme. Proto ty popisované problémy od vu5936 a Mikele. Všichni, kdo jste se setkali s podobným chováním, odstraňte ze složky phoneme soubor CzechRep.ph (může se jmenovat i jinak), phoneme pro ostatní státy můžete ponechat.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 11 srp 2012 17:28

zkouším simulaci, francie, švýcarsko, funguje.
:-)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod 1nio1 v 12 srp 2012 12:39

Ahojte, mam jiny problem, vse nainstalovano dle navodu, v primo se mi hlasy v nabidce objevi, alepokud vyberu jakykoliv s TTS tak mi zmizi v Hlasitosti posuvnik Navigace a nejde zvuk.Jakmile vyberu v jazyku prirozeny hlas posuvnik se objevi a hlas funguje.
Kde muze byt chyba ? dik.

Samsung Galaxy S II verze 4.0.3
1nio1
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 říj 2009 19:35

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 12 srp 2012 15:09

Co znamená verze 4.0.3, Androidu? Tenhle přístroj má ale Operační systém Android 2.3 (Gingerbread), a na tom běží vše v pohodě.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod nalim66 v 12 srp 2012 18:02

Prosim mate nekdo vylečený hlas Iveta na android ic4.Já už si stím zase hraji 2 den a stale nejde.TTS.Dekuji
nalim66
 
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2010 18:47

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod Cinda v 12 srp 2012 18:04

Dokonce O2 již poskytlo oficielní ICS pro tento SGSII. Takže se s verzí 4.0.3 prodává normálně. Je pravdou, že Iveta na tom moc neběží.
Čína 5'', Win CE6, 800x480, 128MB RAM, 4GB ROM, Primo 2.0, DIMKA - TomSoft
Samsung Galaxy S2 ICS testuji iGO Primo
Uživatelský avatar
Cinda
 
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2010 16:37

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod vovi v 12 srp 2012 20:48

Já mám ICS 4.0.4 a Iveta běží bez problémů. SVOX i samotný hlas (za pár šupů v akci koupený) mám průběžně aktualizovaný a vše funguje, jak má.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků