Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod vu5936 v 17 srp 2012 22:02

Při zkušení hlasu jsem zatím narazil na dvě chyby ve skloňování číslovek při souhrnu trasy u obou verzí. Ulice "První máje" a do cíle dojedete v "jedna hodina padesát jedna"
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 20 srp 2012 09:16

Chtěl jsem si trochu upravit několik příkazů které mi nevyhovovali tak jsem hlas otevřel ve WinRaru x64 3.90 otevřel jsem dictionary.voice normálně v notepadu (nevím jestli to není kámen úrazu - dřív jsem s tím ale neměl problém), upravil příkazy, uložil, aktualizoval archiv, když jsem ale poté pustil navigaci, tak mi nehlásila radary (pouze pípala) a příkazy napříkrad o překročení rychlosti už brala z info.ini. Co jsem udělal špatně?

PS.: Z toho plyne že hlášení rychlosti funguje správně..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 20 srp 2012 10:44

Nic, jen si do toho neodborně zasáhl a porušil kódování souborů.
Jak pracovat se soubory si nechám pro sebe, tím však nebráním nikomu, kdo ví jak na to, aby si hlas upravil dle svého. Potom ale prosím o jedno, označte takto vytvořený syntax tak, aby nebylo možné ho zaměnit se syntax vytvořený mnou. Primárně mi nyní jde o to vychytat mouchy a zdokonalit hlas.

Pokud má někdo nějaké nápady, podněty ke konkrétní hlášce, napište. Netvrdím, že to jak jsem to sestavil, je jediné dokonalé.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 20 srp 2012 10:52

To je divné, například hlášení dopravních značek mi v testu TTS pro hlásí správně a zcela v pořádku, při navigaci pak ale nehlásí vůbec.. U staršího hlasu, když jsem porušil integritu dat, tak hlas prostě nefungoval. V této verzi hlasu pouze přestanou fungovat rozšířená hlášení - nemyslím si tedy že by to mělo co dočinění s integritou dat

Nehodlám to nijak šířit, je to čistě pro mojí potřebu, chtěl jsem si udělat takového "TTS Lišku" což právě ve starší verzi šlo bez problémů, tu při stejném postopu je problém..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 20 srp 2012 11:00

Pro takové změny musíš udělat zásah do souboru dictionary.voice, a to neznalému nedoporučuji vůbec. Jedna malá chyba, zapomenuté interpunkční znaménko, vynechaný řádek, a TTS Pro jsou ztracena.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 20 srp 2012 11:05

Já vím, neměnil jsem žádné systémové příkazy, pouze a jen věty příkazů(text v uvozovkách), ale stejnak to vždy prestalo fungovat, hrál jsem si s tím o víkendu. Změnil jsem pouze několik vět (asi 2 radary a 2 značky) pro test.

EDIT: je nějaká možnost, aby k jedné situaci náleželo více příkazů které by se náhodně vybírali? Jako to je u hlasu "Liška" (například při dojezdu do cíle)?
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 25 srp 2012 16:46

vu5936 píše:... a do cíle dojedete v "jedna hodina padesát jedna"

Do postu TTS hlas pro Android jsem přidal opravu hlasu (v.1.1), tohoto problému. Pro správnou funkci je potřeba, ze stejného postu, stáhnout i opravený branding.zip

EDIT:
Omlouvám se těm, kteří si stáhli dnes upravený branding.zip. Vloudila se mi tam chyba. Za upozornění děkuji vu5936. V příšlušném postu již opravený branding.zip s funkčním hlášením o dojezdu do cíle.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 26 srp 2012 11:00

Jasper píše:
vovi píše:Tak to TTS_RATE to opravdu není - a navíc, když na něj sáhnu, tak čertvíproč přestanou mluvit všechny hlasy (i namluvené).
To, co jsem viděl, byl nějaký koeficient mezi 0,5 a 2 a jestli se pamatuju dobře, tak v podstatě měl fungovat jako to TTS_RATE, jen se vyjadřoval jinak... Budu pátrat dál.


Pokud se dopátráš tak budu rád když dáš vědět. Já si na to matně pamtuju taky ale moje hledání bylo neúspěšné. Akorát nevím proč ale mám pocit že to bylo něco jako "speech rate". :roll:

Vyřešeno, Iveta reaguje na nastavení rychlosti řeči přímo z nastavení SVOX. Aktualizovaný hlas >>> zde <<<.
To samé jsem udělal i pro slovenskou Elenu, jenže o té nemám dosud jedinou zprávu, zda, popř. jak funguje. :(
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 26 srp 2012 19:59

Může někdo dát vědět, zda funguje nastavení rychlosti řeči?

:D Tome, ty nemusíš, od tebe vím, že ne. :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 27 srp 2012 08:48

Nastavení SVOX ignoruje, mluví stále stejně..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník