Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 13 srp 2012 20:14

Nikdy jsem iGO My Way nezkoušel, bohatě stačilo Amigio :roll: . Pokud jsem dobře pochopil luboz hlas pro My Way upravil z hlasu Zuzana, který jsem dělal já pro PRIMO, takže úpravy by měly být analogické.
Co se hlasu pro SVOX týče v současné době mám rozdělanou novou verzi hlasu, kde zatím stále testuji hlášky (engine SVOX má trochu jiné skloňování číslovek než engine Nuance). Nový hlas pro SVOX snad zvládnu do konce příštího týdne.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod Jasper v 14 srp 2012 08:26

vovi píše:Tak to TTS_RATE to opravdu není - a navíc, když na něj sáhnu, tak čertvíproč přestanou mluvit všechny hlasy (i namluvené).
To, co jsem viděl, byl nějaký koeficient mezi 0,5 a 2 a jestli se pamatuju dobře, tak v podstatě měl fungovat jako to TTS_RATE, jen se vyjadřoval jinak... Budu pátrat dál.


Pokud se dopátráš tak budu rád když dáš vědět. Já si na to matně pamtuju taky ale moje hledání bylo neúspěšné. Akorát nevím proč ale mám pocit že to bylo něco jako "speech rate". :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 14 srp 2012 08:57

amatér píše:Nikdy jsem iGO My Way nezkoušel, bohatě stačilo Amigio :roll: . Pokud jsem dobře pochopil luboz hlas pro My Way upravil z hlasu Zuzana, který jsem dělal já pro PRIMO, takže úpravy by měly být analogické.
Co se hlasu pro SVOX týče v současné době mám rozdělanou novou verzi hlasu, kde zatím stále testuji hlášky (engine SVOX má trochu jiné skloňování číslovek než engine Nuance). Nový hlas pro SVOX snad zvládnu do konce příštího týdne.


Amigo pro android nebylo (byl to jen skin), ano, ale byla to nějaká raná verze dělaná ještě v csv (řešili jsme to spolu před pár měsící - jestli si pamatuješ). Tohle je mnohem lepší - ten hlas je přirozenější a říkal si mi že tohle má mnohem více možností..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 14 srp 2012 10:00

Jak jsem psal, potřebuji dořešit pár drobností, nový hlas bude během týdne.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 14 srp 2012 10:02

A to co je teď, to je co? Jaký je rozdíl mezi tím co je a tím co bude?
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 14 srp 2012 10:44

Co je to teď?
Narychlo udělaná předělávka z hlasu pro WinCE, bez řádného otestování (píši o své verzi hlasu odsud: viewtopic.php?f=74&t=2684#p86193)
Jaký je rozdíl mezi tím co je a tím co bude?
- oprava skloňování vzdáleností
- oprava hlášení rychlostních limitů
- při použití jednoho hlasu možnost volby hlášení vzdáleností (desetiny, bez desetin)
- výhledově přidání slovenských fonémů pro správné čtení slovenské gramatiky při použití cz langu a hlasu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod x46x v 14 srp 2012 10:48

Ten hlas používám a mám ho rád :lol: Bude lepší, těším se :) Trochu problém je při použití TTS hlasu nejde zvuk pokud se nepřipojí sluchátka/handsfree - nevím ale zda je to problém hlasu, nebo aplikace jako takové..
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 14 srp 2012 10:52

To nebude problém hlasu, ani aplikace, ale hw., nebo sw. možností přístroje. Na mém zařízení funguje bez sluchátek.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod vu5936 v 14 srp 2012 14:09

@amatér
tím, že se se dosud phoneme s Nuance enginem nepoužívaly, mohl bys nám více napovědět, jaké je použití phoneme? Je to "slovník" pro syntakticky nedefinovatelné výrazy v jazyce daného hlasu enginu (česká výslovnost pro český SVOX hlas) a nebo je to slovníček cizích výrazů pro použití s českým jazykem (např. správné čtení bulharských slov v Bulharsku při použití s českým SVOXem)?
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 14 srp 2012 17:25

Phoneme = foném, výklad pojmu dle slovníku:
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fon%C3%A9m

To ne proto, že bych chtěl poučovat, ale možná to někomu problém objasní více.

K věci použití phoneme pro konkrétní zemi pomůže českému hlasu s výslovností názvů ulic/měst/míst/vesnic při navigování v cizině. Jak jsem psal výše zkoušel jsem Německo, Francii, Švýcarsko, ono to není úplně dokonalé, ale opravdu je to lepší na poslech, můžete odzkoušet v simulaci. Např. simulace po Paříži - jedna z ulic se jmenuje Avenue Jean Jaures Zkuste tuto ulici nechat přeříkat Zuzanou, bude to strohé přeříkání textu, ten kdo má možnost porovnat s Ivetou + fr. phonéme místo Avenue uslyší Aveňjú, místo Boulevard Bulvár ..., ve Švýcarsku třeba Geneve, Iveta přečte Genvé (zda je to správně nevím, ale Zuzana čte Geneve), ne všechny fonémy budou znít správně, ale pokrok to je.

Ještě jedna věc, phoneme fungují pouze s mapou Navteq.

Co mě mrzí nejvíc, kdysi jsem míval phoneme i pro hlavní města Evropy, ale mezitím zmizely v propadlišti dějin, nyní by byla možnost je odzkoušet, ale...
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků