Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 16 bře 2013 14:18

O JB bylo také hodně diskutováno. V tom ti neporadím, jen bych citoval již dříve popsané někým jiným. Zkus ještě tts aplikaci od Acapela, je podstatně lepší než SVOX.
Ještě jedna věc, pokud dostáváš chybovou hlášku při startu, v případě že ve složce voice je pouze jeden tts hlas, může to způsobovat zápis v sys.txt
Kód: Vybrat vše
[sound]
csv_voice_enabled=1

Pokud tam je odstraň ho. Ono používat *.csv hlasy na novějších verzích PRIMO je tak trochu divné.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod xsub v 16 bře 2013 19:58

Tím to není, nehledě k tomu, že verze 1.4 z Tvého postu není CSV. Nicméně ten zápis tam nemám, protože staré hlasy už nepoužívám.
Acapelu jsem ještě nezkoušel, ale zkusím - díky za tip.
xsub
 
Příspěvky: 18
Registrován: 07 srp 2012 18:55

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 17 bře 2013 21:57

Co máš ohledně tts v sys.txt?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod xsub v 18 bře 2013 08:42

Kód: Vybrat vše
numbers_mode=3

jinak nic
xsub
 
Příspěvky: 18
Registrován: 07 srp 2012 18:55

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod xsub v 22 bře 2013 09:20

Taxem s tím vyeebal tak nějak počesku 8-)

Chovalo se to tak, že když jsem měl ve Voice víc hlasů a jeden z nich byl TTS a byl v aplikaci nastavený, tak se občas při startu Prima nenačetl a automaticky se vybral jiný hlas. Bylo to bez chybové hlášky a nelíbilo se mi to, protože když si nastavím hlas TST, tak ho chci a chci a chci ...
Když jsem ve Voice nechal jenom ten TTS a ostatní vymazal (k čemu je mít, když je nechci používat), tak se občas při spuštění Prima objevila hláška, že nebyl nalezen žádný hlasový soubor a Primo se restartovalo a už se načetl. Občas se stalo, že se restartovalo i několikrát po sobě, tak dlouho, až to ten soubor načetlo.
Nakonec jsem si do Voice nakopíroval ten hlas ještě jednou, stejný soubor jen přejmenovaný a lehce upravený v infu, aby byly od sebe odlišené a teď to funguje tak, že Primo občas načte oba, občas jeden nenajde, ale v takovém případě najde ten druhý a použije ho.
V syst.txt nemám povolení použití CSV hlasů a jinak tam v TTS nemám nic. Ale řekl bych podle výše popsaného "řešení", že to bude nějaký problém s rozeznáním souboru, ne s nastavením TTS nebo zvuku obecně. Když to TTS hlas najde, tak funguje bez problémů. Až budu mít víc času, zkusím si pohrát s různým přejmenováním, případně mrknu do infa, jestli to nedělá některý ze zápisů. Možná by o tom mohl pouvažovat některý zdejší guru přes TTS hlasy.
xsub
 
Příspěvky: 18
Registrován: 07 srp 2012 18:55

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 22 bře 2013 09:36

Když potíž je v tom, že jsi s takovým problémem jediný. Psal jsem, že jsem se s tím setkal také, ale opravdu jen u prvních verzí. Dnes mám ve voice přirozené hlasy (pouze v *.lua, ne *.csv!) i hlasy TTS a bez problémů.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod xsub v 22 bře 2013 10:40

Ale to já taky. CSV jsem používal předtím, než jsem přešel na TTS. Od té doby je nemám, ale mezi přirozenými hlasy je Číča bezkonkurenční 8-)
A opravdu tam CSV nemám, ani jako soubor, ani v sys.txt, když jsi ho tak hezky červěně zvýraznil. Psal jsem to jenom proto, že ani dřív, když jsem v Primo 2 CSV používal, to nikdy tento problém neudělalo.
Ta zmínka o zamyšlení byla míněná tak, že pokud se někdo tím TTS zabývá víc, jako například Ty, tak by ho z popisu mohlo napadnout, v čem může být problém. Když se tím nikdo zabývat nebude, taky se nic nestane. Jen je prostě divné, že potíž je jenom s TTS hlasy. Ostatní hlasy, stejně jako všechny jiné typy souborů tímto problémem netrpí. V jiných aplikacích mi jede SVOX bezvadně, jenom Primo občas prostě jakoby nenajde soubor a nenačte ho. Na problém s kartou to taky nevidím, protože se mi nikdy nestalo, že bych s tím souborem nemohl z karty pracovat mimo Primo.
Našel jsem pár zmínek o tomto problému přes Google, ale vždycky jen popis problému, nikdy řešení.
xsub
 
Příspěvky: 18
Registrován: 07 srp 2012 18:55

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 22 bře 2013 10:48

Pokud píšu o hlasech *.csv myslím tím všechny hlasy i přirozené, a hlas Číča je v *.csv!
A ten SVOX máš jaký? Originál z marketu, nebo nějakou zadáčo verzi z netu?

Vyzkoušej jednu věc, v system.ini v save si najdi sekci [regional], pod tím jsou různé zápisy. Do sys.txt doplň:
[regional]
language_lcid="1029"
voice_key="tts_acapela_czech_amater_121113"
voice_path_hint="voice/Voice_TTSpro-Acapela-Czech_v.1.3.zip"


Červeně označené zápisy přepiš podle svého system.ini.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod amatér v 23 bře 2013 20:31

Dnes na 4pda zveřejnil Lucca zápis do sys.txt, který údajně řeší problémy se zvukem u Jelly Bean 4.х.х
Kód: Vybrat vše
[sound]
android_muting_device=0

testovat už musí uživatel JB sám.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Iveta pro PRIMO for Android

Příspěvekod xsub v 25 bře 2013 20:56

Zatím nic nepomohlo, ale budu zkoumat dál. Zatím to řeším těma dvěma stejnýma hlasama.
Chtěl bych se ale zeptat ještě na něco.
Používám utilitu RoutePlanningMethod, která, mimo jiné, zobrazuje a hlásí nízkoemisní zóny. Původně mi TTS hlásilo "Po osm set metrů environmental zone". Heslo "environmental zone" už jsem si přidal do dictionary.voice. Pořád to ale hlásí "Po osm set metrů nízkoemisní zóna". V příslušném lua je k tomu zápis
Kód: Vybrat vše
return translated_voice_format(m_i18n_voice("After %s"), sc_wVoiceFormat_search_distance(dist)) .. L" " .. translate_voice("Environmental Zone")

Protože jsem se formátováním příkazů pro TTS zatím nezabýval, chtěl bych se zeptat, jestli tomu správně rozumím, že tento zápis se musí upravit tak, aby hlásil správně formátovanou vzdálenost. A pokud ano, jestli bys mi poradil jak :-)
To sc_wVoiceFormat_search_distance je definováno takto:
Kód: Vybrat vše
sc_wVoiceFormat_search_distance = function(inputdistance)
   local unit_names = {"yards","meters","feet"}
   local voicetable_name = type(VOICE.distances["ttspro_"..unit_names[MODEL.regional.units() + 1]]) == "table" and "ttspro_" or ""
   local dist_table = VOICE.distances[voicetable_name..unit_names[MODEL.regional.units() + 1]]
   local _,_,outputdistance = VOICE.distance_formatter(inputdistance)
   if #dist_table == 0 or inputdistance > dist_table[#dist_table-1] then
      return builtin.format(L"%{distance:3}",outputdistance)
   end
   local ind = sc_wVoiceFormat_search_index(outputdistance,dist_table)
   if outputdistance ~= dist_table[ind] then
      ind = sc_wVoiceFormat_search_index(inputdistance,dist_table)
   end
   return VOICE.decode_string(dist_table[ind + 1], 1)
end
xsub
 
Příspěvky: 18
Registrován: 07 srp 2012 18:55

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron