Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Instalace skinu

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Instalace skinu

Příspěvekod Filip.Kolin v 10 lis 2014 18:45

Ahoj, přátelé navigace Primo.

Už to (nejen) tady pročítám několik dní.
Stahuji, instaluji, upravuji, kopíruji, mažu a to vše stále do kola...

Vůbec nikde jsem ale nenašel nějaký popis, jak se instalují skiny, nebo jak fungují jednotlivé složky.
Především souvislost a nějakou ne-návaznost mezi adresáři "ui_android" v 1) rootu iGO, 2) branding.zip a 3) data.zip.
Musí být jejich obsahy totožné? Myslím především adresáře např. 800_400.
Který z archivů tedy obsahuje vlastní skin? Kde tento adresář musí být a kde naopak ne?
Je to vůbec u jednotlivých verzí totožné, nebo to může být jinak?
Uživatelský avatar
Filip.Kolin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 18:59


Re: Instalace skinu

Příspěvekod Filip.Kolin v 11 lis 2014 19:19

Díky za odpověď, ale nějak jsem tam nenašel informace k mému dotazu.

Jde mi konkrétně o to, když mám fungující iGO Primo a chci nainstalovat jiný skin. KAM jej umístit?
Předpokládám, že skiny se nachází v adresářích, které mají název jako rozlišení, čili např."1024_768", atp.
OK, ale když mám tyto adresáře umístěny v *\branding.zip\ui_android\, *\data.zip\ui_android\ a "ui_android" se nachází i v rootu?
Vidím, že adresář ui_android neobsahuje zmiňoivané adresáře, ale jaký je tedy vztah adresáře 1024_768 z branding.zip a data.zip?
Když jejich obsah porovnám, není stejný. Co z toho je tedy vlastní skin?
Dále jsou (mohou být) skiny i v *\content\skin\skin.zip? Kam si Primo tedy "sahá" pro skiny? Kam je umístit?
Uživatelský avatar
Filip.Kolin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 18:59

Re: Instalace skinu

Příspěvekod vovi v 11 lis 2014 21:02

Ono záleží na tom, jak je ten který skin udělaný, a podle toho se "instalace" mohou lišit. Některé skiny jsou ve formě brandingu - pak nahradí originální branding.ini; jiné nahrazují jiné složky a soubory, ...
Obvykle je ale způsob instalace popsaný tam, kde autor skin uveřejnil. Takže buď hledej tam, nebo uveď, o jaký skin a v jaké verzi ti konkrétně jde.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Instalace skinu

Příspěvekod Filip.Kolin v 11 lis 2014 21:34

Bezva, díky.
Jde mi spíše o obecný princip.
Takže obsah složky XX_XX v data.zip se při změně skinu nemění? U některých návodů
k změně skinu se právě uvádí, že se má daná složka jen přejmenovat.
Uživatelský avatar
Filip.Kolin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 18:59

Re: Instalace skinu

Příspěvekod amatér v 12 lis 2014 00:03

Ježkovi voči :roll: , Vykašli se na to, pokud chceš funkční navigaci. Skin je jen nadstavba, nic víc.
Nejprve se seznam jak co funguje, pak teprve přidávej zbytečnosti.

Skin se neinstaluje, pouze kopíruje do správného umístění, a to v žádném případě, NE do data.zip!!!
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Instalace skinu

Příspěvekod Filip.Kolin v 12 lis 2014 19:00

Ježkovy voči, navigaci Primo jako takovou znám a užívám již od dob HTC Touch HD, čili na Win Mobile.
Tam jsem nainstaloval (respektive přepnul) např. skin DiMka a fungovalo to parádně.
Po poruše Touch HD už přišlo další zařízení s Androidem, kde ještě iGO nefungovalo.
Následně jsem jej měl v klasickém navigačním přístroji na Win.
Nyní si chci navigaci opět rozchodit na tabletu a rád bych věděl tyto pro jiné tak prosté věci.
Měl jsem za to, že k tomu toto fórum slouží. Otázku jsem nekladl ihned, ale až po X dnech pátrání a zkoušení.
Nijak nemachruju, jen se ptám. Tak prosím u korektní odpověď.
Díky.
Naposledy upravil Filip.Kolin dne 12 lis 2014 20:24, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Filip.Kolin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 18:59

Re: Instalace skinu

Příspěvekod Filip.Kolin v 12 lis 2014 19:03

Vím, co je skin, a že je to jen nadstavba. Ale třeba právě DiMka bylo super, variabilní na přesná uživatelská nastavení
Naposledy upravil Filip.Kolin dne 12 lis 2014 20:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Filip.Kolin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 18:59

Re: Instalace skinu

Příspěvekod amatér v 12 lis 2014 19:44

vovi psal:
"Obvykle je ale způsob instalace popsaný tam, kde autor skin uveřejnil. Takže buď hledej tam, nebo uveď, o jaký skin a v jaké verzi ti konkrétně jde."

Také bývá dobré uvést pro jaké rozlišení chceš skin používat.
Pokud ti jde o skin DiMka, pro Android, to není až takový problém. Obvykle stačí nakopírovat ho jen do složky skin, a není potřeba dělat nějaké úpravy v rozlišení ...
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Instalace skinu

Příspěvekod Filip.Kolin v 12 lis 2014 20:00

Ano, vovi dobře nasměroval, za což mu ještě jednou děkuji.
Přesně ten způsob, který píšeš se chystám zkusit - čili nakopírovat do \content\skin.
Já právě úmyslně neuváděl rozlišení, protože mne zajímá (i čistě teoreticky) princip, jak funguje vztah jednotlivých složek XXXX_XXXX v data.zip a branding.zip
(někde branding.zip je, někde ne, někde obsahuje skin, někde ne...). Prostě mne tyto věci zajímají a baví, proto jsem chtěl znát odpověď.

Jinak mám Lenovo A5500-H (IdeaTab A8-50 3G) s rozlišením 1280x800 a Acer Ivognia B1-A71 s rozlišením 1024x600: zkouším na obou, ale spíše to chci rozchodit na Lenovu.

Moc díky.
Uživatelský avatar
Filip.Kolin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 úno 2012 18:59

Další

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků