Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod alb208 v 18 čer 2013 14:46

velsak, škoda, ale chápu...
Ivo K..
Jenže, když se tak dívám na ten skin, je potřeba taky např.posunout text v některých ikonách, aby se to nějak nepřekrývalo, takže to asi vzdám, to už nezvládnu.... :sad:
Škoda, ten skin se mě fakt líbí.....
alb208
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 črc 2011 06:24

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod Ivo K v 18 čer 2013 15:08

Nezahazuj flintu do žita. ;-) Posunutí souřadnic taky zvládneš (máš-li čas). Zjistíš si název ikonky a pak vyhledáš zápis (nebo zápisy), kde se ikonka "používá".
Když máš stroj, na kterém se to dá testovat, tak máš už dobře nakročeno. Pro začátek si uprav jedno tlačítko či ikonku.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod alb208 v 18 čer 2013 17:41

Ivo K
Moc děkuji za podporu, já to tedy zkusím, času mám dost, ale potřebuji nakopnout ze začátku kde vlastně ty ikony které potřebuji upravit jsou? Například ikona "nastavení" kladivo s tím šroubovákem, nikde ji nemůžu najít :? A potom kde najdu, ve které složce, např. to kolo s rychlostním limitem. Až to budu vědět, tak se pustím do úprav, se Zonerem si např. velmi dobře rozumím.....
Takže bych tě poprosil, kde jsou ty systémové ikony. Poi najdu hned, ale systémovou jsem nenašel ani jednu.... :?
alb208
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 črc 2011 06:24

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod amatér v 18 čer 2013 18:02

Všechny ikony jsou ve složce rozlišení a jsou pojmenovány ico_xxxxx.bmp
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod alb208 v 18 čer 2013 20:25

amatér, aha,díky, ale složku s rozlišením 800_480 mám v data.zip, branding.zip a ui_android..už je v total comanderu vidím, ale zobrazí se mě u každé jenom milion číslic nebo znaků, zoner mě je neotevře i když příponu bmp mám asociovanou v nastavení zoneru. Čím je teda otevíráte.....nebo furt něco dělám blbě...
alb208
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 črc 2011 06:24

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod amatér v 18 čer 2013 21:11

Zde ti běžné prohlížeče obrázků nepomohou, k prohlížení a dekomprimaci musíš použít speciální program
Kód: Vybrat vše
http://www.rc-dev.com/?s=software

Odkaz ke stažení najdeš na konci stránky.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod alb208 v 19 čer 2013 08:53

amatér, díky za odkaz..Takže první pokus o úpravu vybrané ikony. Program nevidí zip soubory, tak jsem složku 800_480 z data zipu nakopčil do ui_android. Už je vidím, vyberu ikonu kterou chci upravit a uložím jako jpeg. V Zoneru zmenším na zhruba poloviční velikost a uložím do bmp. Potom vložím zpět do data.zip i ui.android, origoše mám zazálohovaný. Nechám restart celé šochtle a niiiiiiic....Furt je ikona stejně velká jak kráva :sad: Tak, co dělám blbě, nebo ten postup při úpravě je jiný??
alb208
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 črc 2011 06:24

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod Ivo K v 19 čer 2013 09:37

Postup s úpravou (zmenšením ikony) je v zásadě správný.
Pokud zmenšuješ ikony ve skinu, musíš upravit ikonu ve skinu, ne v data.zip. Skin má přednost před data.zip a ikony si Primo "bere" z něj.
Já to dělám tak, že ikonu, kterou chci upravit si ze skinu (skin nerozbaluji!) nakopíruji do jiného adresáře (např. Úpravy), pomocí iPAQ dekomprimuji, upravím (např. ACDSee), potom zase komprimuji a pomocí TC(Total Commander) nakopíruji (přepíši původní) zpět do skinu (který je stále nerozbalen).
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod amatér v 19 čer 2013 13:45

alb208 píše: vyberu ikonu kterou chci upravit a uložím jako jpeg. V Zoneru zmenším na zhruba poloviční velikost a uložím do bmp.

Ještě k doplnění toho, co píše Ivo K, pokud dekomprimuješ do .jpg/.jpeg, ztrácíš možnost zachování alfa kanálu, dekomprimovat je nutno do .png, v nějakém editoru (já používám GIMP) provedeš požadovanou úpravu (změna velikosti) a do .bmp převedeš opět v editoru iPAQ 31x, tlačítkem iPAQ 31x/iGO.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin Dimka v úpravě velsak - PRIMO pro ANDROID

Příspěvekod alb208 v 19 čer 2013 14:34

Chlapi, díky moc za podporu a rady, až se k tomu zase dostanu, udělám to tak jak radíte a dám vědět...
alb208
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 črc 2011 06:24

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků