Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGO Navigation

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: iGO Navigation

Příspěvekod SvoDa v 22 črc 2016 11:48

To je sice jasná grafická informace o "průjeznosti", ale změnou času to ti nepřepočítá trasu, jen změní barvičky "průjezdnosti" :!: Jde o přepočet trasy s ohledem na den a čas a to lze jen nastavením času startu mimo aktuální čas.

Hledal jsem řetězec route.histspeed.timeslice v nexgenu, pod kterým ta funkce změny počátku trasy byla v Primu a našel jsem v \save\profiles\01\system_A (i B).ini
Kód: Vybrat vše
[route.histspeed.timeslice]
day="6"
hour="20"
což pravděpodobně odpovídá času startu sobota 20.00 hodin. Možná by stálo za pokus vypnout v zařízení GPS, změnit si v tomto souboru stávající hodnoty na jiné - ty, co odpovídají reálnému startu, popř. si to dopsat do sys.txt, jestli výpočet po novém naplánování bude vypadat jinak :?:

Pro informaci uvádím, že v Primu se dal čas startu změnit upravou route.ui
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

;SET ROUTE START TIME **************************************************************************************
<layer ui_SetStartTime z=30>
<DIV class="main">
<SPRITE class="panel">
</DIV>
<DIV class="panel">
<SLIDER sld_SetStartDay class="btn_main topleft 100_33 value" left=0 top=0 value="Sunday|0|Saturday|6|Friday|5|Thursday|4|Wednesday|3|Tuesday|2|Monday|1" valuemodel="route.histspeed.timeslice.day">
<TEXT class="name" text="Day">
</SLIDER>

<TEXT class="font_double color_inf_main" left=25% top=33% w=21% h=66% align="RIGHT" valign="CENTER" text=%route.histspeed.timeslice.hour>
<TEXT class="font_double color_inf_main" left=47% top=33% w=10% h=66% align="CENTER" valign="CENTER" text=":">
<TEXT class="font_double color_inf_main" left=58% top=33% w=17% h=66% align="LEFT" valign="CENTER" text=%route.histspeed.timeslice.minute>
<BUTTON class="btn_main 25_33" left=0 top=33% iconspr="ico_browsemap_zoomout.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick=sc_dec_startime_hour enable=%route.histspeed.timeslice.hour>
<BUTTON class="btn_main 25_33" left=0 top=66% iconspr="ico_browsemap_zoomin.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick=sc_inc_startime_hour enable=(%route.histspeed.timeslice.hour < 23) >
<BUTTON class="btn_main 25_33" left=75% top=33% iconspr="ico_browsemap_zoomout.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick=sc_dec_startime_min enable=%route.histspeed.timeslice.minute>
<BUTTON class="btn_main bottomright 25_33" left=75% top=66% iconspr="ico_browsemap_zoomin.bmp#3" iconalign="CENTER" iconvalign="CENTER" repeat_delay=250 repeat_interval=100 onclick=sc_inc_startime_min enable=(%route.histspeed.timeslice.minute < 59)>
</DIV>
</layer>
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO Navigation

Příspěvekod amatér v 22 črc 2016 11:55

Já jsem se ani náznakem nezmínil o tom, že by to ovlivňovalo výpočet trasy do budoucna. Bylo to jen na podporu toho, co jsi napsal výše. Ono to totiž opravdu ovlivňuje výpočet v reálném čase.

=======================================================================================================================================
EDIT:
tento zápis:
Kód: Vybrat vše
[route.histspeed.timeslice]
day="xy"
hour="yx"

Je poslední zaznamenaná pozice, těch šoupátek, v historii provozu. Takže pokud máš pravdu, stačí při plánování nastavit den a hodinu počátku plánované trasy, a je vystaráno.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Navigation

Příspěvekod Jasper v 22 črc 2016 16:41

Děkuji za rady a tipy. Právě teď mi to nabídne jako první cestu přes Linz což jsem měl v plánu. Jenže jsem se dozvěděl že je zavřený obchvat Benešova a prý je to tam masakr. Běžně dvě hodiny. Tak asi risknu ten Mnichov. :-(

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: iGO Navigation

Příspěvekod SvoDa v 22 črc 2016 17:04

Pokud by někdo chtěl ten zápis měnit, tak pondělí - sobota = 1 - 6, ale neděle by měla být 0 (alespoň dle úpravy route.ui pro Primo viz výše).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO Navigation

Příspěvekod amatér v 22 črc 2016 22:17

Jak to mám vysvětlit. Ten zápis je opravdu poslední zaznamenaný čas, kdy jste se do historie provozu podívali, nebo jste v něm provedli změnu šoupátek. V tom případě není potřeba nic nikde runě přepisovat, ale před plánováním trasy by stačilo pouze v historii provozu nastavit počáteční čas plánované trasy.
Jinými slovy, mám za to, že je to hodnota informační, nikoli systémová.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Navigation

Příspěvekod SvoDa v 23 črc 2016 08:53

Já m,slím, že si rozumíme, jen si nejsem jist, jestli stačí před plánováním trasy POUZE v historii provozu nastavit počáteční čas plánované trasy. Vypočítaná trasa vychází z aktuál. času v naviprogramu. Myslím, že bude nutno vypnout i GPS a synch. času v navigaci. Na tomto principu a ze těchto podmínek fungoaly ty úpravy pro Primo.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO Navigation

Příspěvekod tenenet v 24 črc 2016 15:49

ahojte.... chcem si pridať controll radary pre Nemecko, ale v ponuke navi jednoducho nie je... je nejaká alternatíva, ako ich tam dostať? samozrejme, že všetko mám zaplatené
tenenet
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2014 15:25

Re: iGO Navigation

Příspěvekod amatér v 24 črc 2016 16:08

Ne, v Německu, stejně tak, jako ve Švýcarsku jsou takové databáze zakázané. Takže v oficiální nabídce "Europe Safety Camera Database" takové soubory nejsou. A soubory *.txt to ignoruje.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Navigation

Příspěvekod milan3h3 v 25 črc 2016 14:58

Výše jsem našel utilitu pro stále zobrazení druhého manévru, prosím o radu co s ní udělat aby mi to fungovalo? Cestu kam ji nakopírovat? Nevyznám se v tom, hlava mi to nebere :zed: Díky Zatím jediný co se mi podařilo vytvořit ve složce MOUT složku USERDATA a přidat si do ní vlastní POI u kterých bych potřeboval změnit ikony, ať to tady čtu jak chci tak to nějak nepobírám :sad: Takže asi tak. Za každou radu a pomoc předem děkuju.
milan3h3
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19 črc 2016 14:57

Re: iGO Navigation

Příspěvekod amatér v 25 črc 2016 17:11

milan3h3 píše:Výše jsem našel utilitu pro stále zobrazení druhého manévru, prosím o radu co s ní udělat aby mi to fungovalo? Cestu kam ji nakopírovat?

Kam vkládat ux utility je popsáno>>> zde <<<
milan3h3 píše:Zatím jediný co se mi podařilo vytvořit ve složce MOUT složku USERDATA a přidat si do ní vlastní POI u kterých bych potřeboval změnit ikony,

To je popsáno >>> zde <<<
>>> zde <<<
a
>>> zde <<
(za těch 5 let se nic nezměnilo).
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron