Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Plánování trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 26 zář 2014 00:17

Ahojky doufám, že píšu do správného vlákna. Mám problém s plánováním trasy. Když zadám, řekněme v Brně adresu, tak najde nesmyslnou trasu. Najel bych minimálně jednou tolik. To samé při cestě na dovolenou při zadání dálnice a placené úseky. Při jízdě po dálnici směr Bratislava, mě nutí sjet z ní a uhnout na okresky. Chce abych jel na Komárno a tam se opět dostal na dálnici směr Budapešt. Je to otrava stále kontrolovat itinerář a zadávat průjezdní body. Mapy mám nové. Může mě někdo nakopnout? Díky.
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod SvoDa v 26 zář 2014 05:42

Nemáš něco špatně (zbytečná omezení) v nastavení trasy nebo vozidla ?
Máš to blbě od začátku, nebo jenom teď (např. s novými mapami) ?

Pokud si nejsi jist, zazálohuj si složku SAVE, pak ji smaž, spusť Primo, nastav znovu jen to nejnutnější (jazyk, hlas, jednotky) a naplánuj tu problematickou trasu znovu, jestli to bude furt stejně blbě.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 26 zář 2014 13:37

Ahojky tak tenhle problém u mě přetrvává už dlouho. Měl jsem to samé i na staré navigačce. Mám to i na tabletu i na telefonu. Mapy mám nové, takže nevím. Zkoušel jsem už asi všechno. Je zajímavé, že někdy naviguje perfektně. Například přes Bělehrad tam, mě to v pohodě protáhlo centrem okolo letiště. To je ideální trasa. A když jsem jel zpátky tak mě to táhlo starou trasou, než byl zprovozněný okruh. Samozřejmě jsem neposlechl, tak to mrcha přepočítala správně. Jak kdyby si ze mě dělala srandu. :zed:
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod SvoDa v 26 zář 2014 13:59

Jen jednou se mi stalo, že tam, kde jsem to znal, mne navigace táhla cestou, kudy bych v životě nejel a z části oné trasy i tam, kde se to jevilo nelogicky. Pak jsem si všiml, že jsem měl nastaven režim trasy "Krátká".
Ignorovala dálnice i placené úseky, ikdyž jsem je měl oboje zaplé, jelikož vypočtená nejkratší trasa dálnice opravdu nepotřebovala. Po přepnutí na "Rychlá" bylo vše OK. Od té doby režim trasy "krátká" nepoužívám.

U režimu Rychlá nebo Ekonomická problém nemám, až na trasu Olomouc-Brno viz problém popisovaný zde, ale to se týkalo režimu se zakázanými placenými úseky. Na tomto úseku to místo jízdy po okreskách souběžně s dálnicí tahalo v režimu "Rychlá" jakousi oklikou. Teprve 3.varianta (alternativa) krátké trasy si vybrala tu nejoptimálnější = nejkratší, logickou i nejrychlejší, čili tu přes Vyškov. Zde se tedy zase kupodivu režim trasy "Krátká" jeví jako nejlepší, nejlogičtější a dokonce i nejrychlejší zároveň. Proč ovšem tuto trasu nevybere žádná z variant nejrychlejších je zvláštní, jelikož běžný uživatel nejrychlejší trasu obvykle nehledá mezi různými variantami krátkých v módu krátká, ale mezi variantami nejrychlejších v módu rychlá.

Zkus tedy na těch tvých "problematických" trasách ještě varianty toho či onoho režimu - Trasa -> alternativní trasy.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 26 zář 2014 14:56

Tak jsem zkusil ten Tvůj recept. Mám zadanou rychlou trasu. Zadal jsem konkrétně ten Bělehrad a i alternativní trasy ignorovaly tu nejlepší trasu a vedly mě po "staré". Stejně tak v opačném směru naviguje po okruhu-správně! Stejně tak naviguje i tablet, ale to je asi logické, použil jsem to, co bylo na telefonu. Tak nevím....
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod CadillacCZ v 26 zář 2014 16:42

Jde také o to jaké používáš mapy. Jestli jezdiš kamionem ( což předpokládám) tak je lepší použít mapy Here ( dříve Navteq ). Já zkusil TA mapy i s FTR soubory a byl jsem z nich tak trochu na prášky. Taky mě vodily dost nepřesvědčivě a někdy zbytečně oklikou. Jak jsem začal používat NQ mapy s FTR soubory hned to bylo o poznání lepší, ale nesmíš usnout na vavřínech.....párkrát se mnou taky vyběhla :lol: hold se musí používat i zdravý rozum a koukat na značky ;-)
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Plánování trasy

Příspěvekod somik v 26 zář 2014 17:48

mi se jednou povedlo přepnout navigaci na pěší režim, trasa 30 km měla trvat 6 hodin, máš tam auto ?, nemáš zaškrtnuté nezpevněné cesty ? nemáš -jak píše níže nastavené nějaké vysoké auto ??
Máš povolené dálnice ?, při rychlé to většinou tahá přes ně.
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 26 zář 2014 22:40

Pánové nejsem kamioňák, to jsem valil na dovču. Všechno mám už překontrolováno, nejsem pěší, ani vysoké auto. Dálnice a zpoplatněné úseky mám zaškrtlé. Mapy mám HERE. Tak nevím. I šedou kůru se snažím aktivovat, ale někdy mě ta potvora dostane. Ještě mě napadlo, že tam mám jen mapy, a tedy země kam jezdím a zbytek ne, jestli by tohle vadilo... Konkrétně samozřejmě nás, SK, Maďary, Srbsko, Makedonie a Řecko. Nechtěl jsem tam cpát celou Evropu.
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod vu5936 v 26 zář 2014 22:42

A já ještě doplním, pozor na zrádné hnr a fsp soubory, které mohou měnit navrženou cestu v čase.

Oblíbený vtípek mé navigace je cesta z Mnichovského letiště počítaná nikoliv nejrychlejší cestou přes dálnice, ale po okreskách, s napojením na dálnici až v ČR kousek před Plzní.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 26 zář 2014 23:16

Tak soubory hnr a fsp jsem smazal a výsledek nula. Pořád si mele svoji. :zed:
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron