Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Plánování trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Plánování trasy

Příspěvekod amatér v 18 úno 2014 09:59

JohnB204 píše: Třeba mojí myšlenku někdy někdo uvede formou nějaké utility...a nebo ne, uvidíme...

Proč vymýšlet vymyšlené, taková utilita existuje (už jsem to psal gpsandmore_route_summary_android_2.4. Tak o co pořád jde?
Máš několik možností:
- užívat PRIMO tak jak je a alternativní trasy si vyvolat z nabídky
- užívat PRIMO s utilitou gpsandmore_route_summary_android_2.4 a nemít možnost vyvolat další alternativní trasy
- užívat jiný navigační sw.
- vytvořit si úpravu dle svého přání a pak ji dát k dispozici ostatním (ostatně to je řešení, které je u spousty uživatelů běžné)
- upravit si zápisy v templates_landscape.css a templates_portrait.css, tam stačí najít zápis:
Kód: Vybrat vše
SPRITE.mapheader.overview{
   bmp:(%lua.mainMenuMode ? "panel_map.bmp" : "overview_header_skincol.bmp");

a ty změnit na:
Kód: Vybrat vše
SPRITE.mapheader.overview{
   bmp:(%lua.mainMenuMode ? "panel_map.bmp" : "overview_header_skincol.bmp");
   onrelease:sc_MRMAlternativesRoute_OnRelease;
}

Po takové upravě si můžeš vyvolat nabídku alternativních tras přimo z obrazovky, kliknutím na políčko s cílem/PB.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Snap_2014.02.17_22h14m52s_004_.png

JohnB204 píše:... když jsou alespoň tři varianty cest automaticky nabízené řadou jiných "navigací", tak jestli by to šlo nějak i v případě Prima

Já to otočím, kolik z té řady navigací, které automaticky nabízejí tři varianty, nabízejí alespoň polovinu řešení, která jsem popsal výše?

Jinak plně souhlasím s názorem Ivo K, Je to nesmysl. Proč myslíš, že se ta utilita objevuje pouze u verzí pro Izrael? Proč ji NNG nedává k ostatním verzím?
Je to jednoduché, verze pro Izrael, je pouze pro Izrael, nefunguje s mapou jiného státu (a teď slyším ty chytré řeči, že v této verzi někdo používá mapy celé Evropy, a bez problémů, to pominu). No, a jestliže má Izrael na výšku cca 400 km a na šířku cca 100km, pak to řešení s výpočtem alternativních tras chápu. Pro plánování delších tras je opravdu nevyhovující !
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Plánování trasy

Příspěvekod JohnB204 v 18 úno 2014 23:00

Tak přesně o tohle mne celou dobu šlo, DÍKY :D

A tím bych tuto rozsáhlou diskusi s dovolením uzavřel, neb máme různé pohledy a názory...což je samozřejmě v pořádku. Ještě jednou díky. :)

nebo chcete-li

Also genau das, um mich die ganze Zeit ging. DANK :D
Und damit meine ich ausführliche Gespräche mit Erlaubnis geschlossen, denn wir haben unterschiedliche Ansichten und Meinungen ... was natürlich falsch ist. Nochmals vielen Dank. :)
Uživatelský avatar
JohnB204
 
Příspěvky: 133
Registrován: 23 srp 2012 23:34

Re: Plánování trasy

Příspěvekod tomasii v 19 úno 2014 08:41

Nějak tý němčině nerozumím, možná, že to má být nějaký hodně speciální dialekt... ;-)
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Plánování trasy

Příspěvekod Ivo K v 19 úno 2014 09:06

Mimochodem, nabídku alternativních tras můžeš i bez úpravy(v default) vyvolat z menu "Více".

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

obr_17.jpg
Když ti vyhovuje úprava dle návrhu amatéra, tak proč ne. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Plánování trasy

Příspěvekod amatér v 19 úno 2014 10:11

tomasii píše:Nějak tý němčině nerozumím, možná, že to má být nějaký hodně speciální dialekt... ;-)

Vídeňský hantec.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Plánování trasy

Příspěvekod romandown v 28 dub 2014 08:16

Omlouvám se, že nezakládám nové vlákno, ale přidávám dotaz sem - do již existujícího vlákna. Název tohoto vlákna se mi zdá nejblíž mému dotazu. Bohužel nový dotaz mi to nedovolí zadat, zřejmě nemám dostatečné oprávnění pro zadávání nového dotazu. Takže pokud je fórum jen pro "vyvolené" omlouvám se.
Chtěl bych se zeptat na problém ohledně vyhledání trasy. Chtěl jsem využít své iGO Primo pro cestu z Olomouce - Darvinova ulice do Brna s vynecháním dálnic. Jako "rychlou trasu" mi to našlo naprosto nesmyslně kdesi směrem na Blansko, celkový čas cesty víc jak dvě hodiny. Přitom klasická navigace TomTom mě vedla kolem Olomouce a Prostějova za 1:40 minut. Je možné, že mám něco špatně nastaveno, nebo si to prostě neumělo poradit s "vynecháním" dálnice? Může někdo, prosím, tuto trasu nasimulovat pro porovnání?
Podotýkám, že mám iGO Primo2_Android - 9.6.22.316005.
Ještě jednou se omlouvám pokud sem můj dotaz nepatří nebo někomu přijde můj problém banální.
romandown
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013 08:40

Re: Plánování trasy

Příspěvekod SvoDa v 28 dub 2014 08:29

a) nechápu důvod, proč by ti nemělo fungovat vyhledávání zde
b) problematiku trasy Olomouc-Brno, kdy to nesmyslně míjí Vyškov či Rousínov jsme řešili již zde a jak jsem psal na závěr diskuze, 3.varianta krátké trasy si vybrala tu nejoptimálnější = nejkratší, logickou i nejrychlejší, čili tu přes Vyškov. Proč ovšem tuto trasu nevybere žádná z variant nerychlejších je zvláštní, jelikož bežný uživatel nerychlejší trasu obvykle nehledá mezi různými variantami krátkých v módu krátká, ale mezi variantami nejrychlejších v módu rychlá.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Plánování trasy

Příspěvekod romandown v 28 dub 2014 08:43

Hledání mi samozřejmě funguje, ale nezkoušel jsem hledat konkrétně "olomouc", nenapadlo mě, že už se tu řešila přímo tato trasa. A hledat obecně "plánování" "trasy" apod. výrazy nemá smysl, to jistě uznáš.
To, že mi nejde zadat dotaz, tím jsem myslel, že mi nejde zadat nové vlákno. K tomu nemám zřejmě patřičná práva.
Každopádně díky za tip na diskusi, kde se OL-BM už řešilo.
romandown
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013 08:40

Re: Plánování trasy

Příspěvekod SvoDa v 28 dub 2014 09:55

romandown píše:..., že mi nejde zadat nové vlákno. K tomu nemám zřejmě patřičná práva.
Pokud stále platí to omezení, které je posáno zde tak je to tím, že nemáš min. 5 příspěvků.
Toto omezení má nově registrované, nebo nepřispívající uživatele právě přinutit dřív než zakládat nová témata, prohledat ta stávající ;-)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Plánování trasy

Příspěvekod romandown v 28 dub 2014 10:04

OK, tomu rozumím a respektuju. Díky za vysvětlení.
romandown
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013 08:40

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků