Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Plánování trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Plánování trasy

Příspěvekod amatér v 27 zář 2014 11:45

Není to jen pocit?
Přilož, pro představu, obrázek nějaké naplánované trasy a uveď místo startu a cíle.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 27 zář 2014 21:23

Ahojky jsem rád, že se zajímáte. Mě to vždycky naštve a pak na to zapomenu, protože navigačku používám málo. Dneska jsem jel trasu Uherský Brod- Havlíčkův Brod mimo dálnici a všechno v pohodě. Tak nevím.
Jestli to chcete zkusit, tak zadám trasu třeba Budapešt- Skopje. Tato trasa je OK. Přikládám obrázek z map Google, protože mi sice jde fotit trasa, ale když si přiblížím konkrétní místo- Bělehrad, tak nevím, jak to vyfotit, protože ikona foťáku tam není. Takže správná cesta je ta modrá, která ze severu najíždí na obchvat Bělehradu, potom je sjezd u letiště a pohodový průjezd tříproudou silnicí skrz centrum. Jenže když zadám trasu opačnou Skopje- Budapešt, tak trasa uhýbá na mnou vyznačenou červenou trasu, kudy se jezdilo, než byl okruh zprovozněn. Když totéž udělám v mapách Google, tak jsou obě trasy stejné. Jestli to někdo vyzkoušíte, tak bych rád věděl, jestli je to stejně, nebo tam mám nějakou chybičku. Zatím díky a tady je ta mapka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod CadillacCZ v 28 zář 2014 08:41

Hele, tak to je asi normální věc.....každá mapa má v sobě chyby a někdy vypočítá jinou zpět trasu, něž jsi jel tam, protože to vyhodnotí jako nejrychlejší. Může to být dáno tím. že si to při jízdě zpět zkrátí třeba jednosměrnou ulicí, nebo při prvotní cestě nebyl k dané silnici sjezd z dálnice, ale při cestě zpět na tuto dálnici je nájezd právě z tvého směru jízdy. Pokud Ti to nedělá neustále, tak bych to ani neřešil...... já raději neustále kontroluji cestu a taky občas musím dělat korekce.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Plánování trasy

Příspěvekod amatér v 28 zář 2014 10:30

Přikláním se k názoru CadillacCZ.
Odzkoušel jsem, a je to opravdu tak, jak popisuješ. Je to prostě v mapách, ne v navigaci jako takové.
Pro příklad - dva různé sw.:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Screenshot_2014-09-28-10-07-23.png
Screenshot_2014-09-28-09-39-03.png

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Screenshot_2014-09-27-23-25-33.png
Screenshot_2014-09-27-23-33-20.png


Zda je to chyba, nebo záměr (lepší trasa), nedokážu posoudit. Neznám to tam.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 28 zář 2014 10:33

Děkuju pánové, už se s tím nemusím zabývat. Asi je to zpestření při cestě, aby člověk nepřestal myslet. :D
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod oltcit v 28 zář 2014 18:22

Tamten problem s obchvatom Belehradu ma dve roviny,prva je hustota premavky,zavisla aj od dennej doby(niekedy je vhodne ist obchvatom,niekedy centrom) a dalsia vec,Google pouziva mapy od Teleatlasu a tie vacsinou routuju inacako mapy od navtequ ci Topmaps. Chodievam niekolko rokov dolu do Grecka,isiel som aj obchvatom,aj centrom a vsetko zalezi,kedy sa tadial ide. Neries to,nahlad mapy si aj tak treba vzdy pozriet a potom pripadne aj korigovat,ci improvizovat. :ano:
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Plánování trasy

Příspěvekod heroman63 v 29 zář 2014 17:47

Já už to řešit nebudu. Jezdím do Řecka každý rok a vždycky přes centrum. Letos jsem projížděl přesně v poledne a průjezd byl za 15 minut. Tenhle problém si myslím, že loni nebyl. Takže je to asi záležitost nových map.
heroman63
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 kvě 2011 13:02

Re: Plánování trasy

Příspěvekod mischbauer v 05 říj 2014 07:15

Nevím kam to napsat tak třeba sem, v mapách TomTom 2014.03 se mi při vyhledávání nezobrazuje u vesnic se stejným názvem i jejich okres,v mapách 2013.09 to zobrazené bylo,kde je prosím problém?
Samsung i8190 Galaxy S III mini iGo Primo 2.4 9.6.22.297071
mischbauer
 
Příspěvky: 67
Registrován: 19 črc 2008 11:17

Re: Plánování trasy

Příspěvekod ovecka v 21 črc 2015 15:17

Umí Primo při plánování trasy nějak jednoduše vynechat dálnice jenom v jedné zemi? Jedu do Itálie a tamním dálnicím bych se rád vyhnul. V Německu a Rakousku chci ale dálnice nechat. Nenašel jsem žádnou jednodušší možnost, než cpát průjezdní body po celé Itálii na vedlejší silnice.
ovecka
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16 srp 2010 16:50

Re: Plánování trasy

Příspěvekod tomasii v 21 črc 2015 15:53

Rovnou to nejde. Já to dělal tak, že jsem na hranicích vypnul/zapnul dálnice a placené silnice a Mio přepočítalo trasu, nebo si naplánoval trasu na hraniční přechod s dálnicemi a placenými silnicemi a druhou část cesty od hranic bez nich a na hranicích po "dojezdu do cíle" zvolil druhou naplánovanou trasu od hranic. Je to trochu nepohodlné, ale funguje to.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků