Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Plánování trasy

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Plánování trasy

Příspěvekod ovecka v 21 črc 2015 16:16

To jsem nechtěl slyšet, ale přesto dík za odpověď. :) Je celkem zvláštní, že tak žádoucí vlastnost chybí.
Každopádně, s Itálií to jde řešit ještě tak, že se vypnou silnice s "mýtným za použití", což jsou v Itálii všechny. Sice se tím připravíme i o Brennerskou nebo Tauernskou dálnici v Rakousku, ale kdo by tam zabloudil...
ovecka
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16 srp 2010 16:50

Re: Plánování trasy

Příspěvekod SvoDa v 21 črc 2015 21:22

V nastavení trasy je přece položka "Vynechat speciální úseky" a tam si v seznamu najdeš ty placené úseky, které chceš objet a potvrdíš navrhovanou objíždku a trasa se ti přepočítá a na onu placenou část trasy už tě tahat nebude. Stejně tak můžeš vynechat/objet konktrétní hraniční přechody (program najde jiné a nabidne ti je) nebo průjezdy přes nechtěné státy, atp.

Alternativou je použít funkci blokováni silnice.


Odesláno z mobilu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Plánování trasy

Příspěvekod tomasii v 21 črc 2015 22:35

Tohle je asi nejčistší řešení, ale blíží se už jeho řešení s průjezdními body. Já navrhoval co nejjednodušší řešení. Když jsem jezdil často do Německa a z něho přejížděl do Rakouska, tak jsem to řešil tak, že jsem si naplánoval trasu Německem a při přejezdu do Rakouska jsem vyměnil Mia a v tom druhém jsem měl zakázané dálnice a placené silnice. :lol:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Plánování trasy

Příspěvekod ovecka v 26 črc 2015 06:22

SvoDa píše:V nastavení trasy je přece položka "Vynechat speciální úseky" a tam si v seznamu najdeš ty placené úseky, které chceš objet a potvrdíš navrhovanou objíždku a trasa se ti přepočítá a na onu placenou část trasy už tě tahat nebude. Stejně tak můžeš vynechat/objet konktrétní hraniční přechody (program najde jiné a nabidne ti je) nebo průjezdy přes nechtěné státy, atp.

Alternativou je použít funkci blokováni silnice.


Odesláno z mobilu.


Potíž je v tom, že to nefunguje úplně tak, jak by si člověk přál. Např. když vynecháš dálnici Brenner > Padova, začne ti to rovnou nabízet cestu na východní cíp Itálie přeš Villach a Udine po jiné dálnici. Nejlepší řešení je asi opravdu připravit zvlášť cestu po Rakousko a pak samotnou Itálii.
ovecka
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16 srp 2010 16:50

Re: Plánování trasy

Příspěvekod SvoDa v 26 črc 2015 07:38

ovecka píše:... když vynecháš dálnici Brenner > Padova, začne ti to rovnou nabízet cestu na východní cíp Itálie přeš Villach a Udine po jiné dálnici.
Ano, Primo vždy bude hledat další nejoptimálnější trasu, i s využitím placených úseků. Musí se to "vynechávání placených úseků" provádět tak dlouho, až tam placené úseky nebudou. je to zdlouhavé, ale pokud na to máš před cestou čas, alespoň víš předem, jak dlouho bude cesta trvat a kudy povede.
Jistě by bylo ideální, kdyby v Primu byla funkce pro konkrétní trasu rovnou zakázat placené úseky pouze v té či oné zemi, ale to Primo neumí.

Tomasii řešení - zvlášť cesta "placeným" Rakouskem a na hranicích s Itálií nová trasa "neplacenou" Itálii je samozřejmě také řešení a souhlasím s tím, že rychlejší.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Plánování trasy

Příspěvekod potopa v 17 lis 2015 17:26

Je škoda že to Primo neumí, měl jsem na dovču půjčenou navigaci od navigonu a ta tuto funkci má. Možnost placených úseků a dálnic v jednotlivých zemích. Třeba někdo udělá nějaký skin.
potopa
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 srp 2013 22:38

Předchozí

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků