Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

nadmořská výška

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

nadmořská výška

Příspěvekod Ludekotik v 28 kvě 2013 05:08

zdravím přátelé. Mám malý problém s mou navigací. Neukazuje mi nadm. výšku, furt tam mám 0m...Mam no name čínu 7palec, verzi 9.6.22.297071 se skinem fmilam a amatér v. 2.3a... Říkal mi známej že by se to mělo dát vyřešit zápisem v sys.txt ,ale nemám páru jak na to... poradí někdo? Moc děkuju!
Jo a občas zahlasi ztratu signálu a po chvíli opravdu vlevo nahoře točí vyhledávání, ale ptoblém je v tom, že signál je v poho,satelity jsou na příjmu jen spolu s navigací nemluví. Vyřeší to jen vypnutí a opětovný zapnutí programu. Což je občas o nervy když jste v centru města s kamionem a nevíte kam jet :-)
Díky za pomoc
Uživatelský avatar
Ludekotik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 bře 2012 17:43
Bydliště: Volary

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Ivo K v 28 kvě 2013 09:06

Pokud máš problémy s příjmem signálu GPS (s počtem zafixovaných satelitů), tak musíš mít logicky problém i se zobrazením nadmořské výšky.
Pokud vyřešíš problémy s GPS signálem a nadmořská výška bude stále 0m, tak použij nejdříve čistou minimální instalaci Primo (bez skinu, mapa jen ČR, jen nejnutnější zápisy v sys.txt (nebo nejlépe bez nej)) a uvidíš, že nadmořská výška se ti bude zobrazovat. Potom teprve uvážlivě přidávej postupně další fičůry.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Mio-Treo.info v 28 kvě 2013 10:13

2 Ludekotik:

Dalším problémem u některých čínských navigací je to, že neumějí nadmořskou výšku zobrazit - u několika mašinek jsem se s tím již setkal :mad: Je to prostě daň za jejich cenu, kdy jsou použity levné GPS čipy :(

______________________________________________
Odesláno z SGT-P1000 pomocí Tapatalk HD
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Ludekotik v 29 kvě 2013 19:44

No, tak b:) je spravne...:-(

Opravdu to neumí zobrazit a je to chipsetem. Tak a je po problému...
Akorat to stejne moc nechapu... Europe_nasa ukazuje 3D, terén a na jakým kopečku nevo ďolíku se zrovna potloukám a satelity zas kde jsem, tak by to nějak softvérově mohlo jit "ojebat"...???

Že by česká hlavička nedokázala obejít čínský soudruhy? :-)))

A i kdyby ne, za tu trojku je to krom android navi i regulérní tablet s wifi a prehrává i HD filmy, tak holt nějakej ten metr nad louží kterej neuvidím taky přežiju
Uživatelský avatar
Ludekotik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 bře 2012 17:43
Bydliště: Volary

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Ivo K v 30 kvě 2013 09:21

Zobrazení 3D terénu s údajem o nadmořské výšce nemá nic společného.
Naposledy upravil Ivo K dne 30 kvě 2013 12:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: nadmořská výška

Příspěvekod tomasii v 30 kvě 2013 12:16

Jj. 3D zobrazení se čte ze souborů, kdežto nv snímá 'gps' čip.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4


Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron