Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGO Primo 2 pro Android

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO PRIMO - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod Honyslunicko v 24 pro 2013 09:26

Ahojte,muze někdo poradit,jak zmenit v nahledu map nazev určitých mest na mape?

Třeba Villach v Rakousku mam pojmenovan jako Bělák....,a podobne.

Asi mi czech lang preklada nazev mest.Protoze když dam v PRIMU třeba na SK,tak ty města jsou napsana,tak jak mají byt.
Honyslunicko
 
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2012 18:09

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod amatér v 24 pro 2013 10:37

Dá se to částečně vyřešit zápisem v sys.txt
Kód: Vybrat vše
[interface]
bilang_city=1

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Screenshot_2013-12-24-10-05-24.png
Screenshot_2013-12-24-10-07-51.png


PS. phoneme, s tímto problémem, opravdu nic společného nemají.

Jiná možnost je, do německého lang nakopírovat z českého soubor Dictionary.lang. V německém lang upravit zápisy v info.ini na
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

[INFO]
languagekey="german_cz"
flag="flag_ger.bmp"
name="Deutsch_cz"
;LCID=0x0407
LCID=0x0405
supports_new_tmc=1
date_format="DD.MM.YY"
flag_icon="countryflag_ger"
iso_lang="de"
brand="iGO_Primo"
timestamp="1355395782"
timestamp_readable="2012.12.13. 10:49:42"

[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Screenshot_2013-12-24-11-07-27.png
Screenshot_2013-12-24-11-06-18.png


Při překročení hranic, pak přepnout na takto upravený německý lang. Menu navigace bude česky, názvy měst v němčině. Problém s tak upraveným langem bude ale v Čechách, tam bude Prag(Praha), Reichenberg (Liberec), ... A může být problém i s použitím německých phoneme.

Paja1971 píše:Vše mám nastavené tak, aby mě iGo upozňovalo, tak nevím v čem je chyba. Používám klasický hlas ne TTS, ale s hlasem to asi nemá nic společného, že jo. Někde jsem se dočetl, možná to bylo někde tady, že je potřeba něco doplnit do sys.txt a taky dohrát zvuk do data.zip nebo někde jinde. Může mi někdo odpovědět v čem je problém?


1) Protože PRIMO není My Way (Amigo), = ořezaná verze, která se možnostmi nastavení nerovná ani iGO8.

PRIMO 2.x, je primárně určené k použití TTS hlasů. Pokud někdo chce přesto používat hlasy přirozené, doporučuji jen hlasy určené pro PRIMO 2.x tj. hlasy, které jsou psané v *.lua souborech, ne v *.csv. (hlas Liška, už vůbec ne !)
Jak zprovoznit hlášení u radarů pro PRIMO jsem popsal >>> zde <<<
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod Honyslunicko v 24 pro 2013 13:48

To amater: Jenze to pak straci smysl,abych vždy mimo CR daval jiny lang a v CR zas jiny.?Nikdy predtim mi to nedělalo.A když jsem mel igo primo na WM tak taky ne.

Schanel jsem skin diMka na android,a az po dlohem hledani jsem nasel a aktualizoval si czech_lang a myslim si,ze tam vznikl problém.

PS:Lze nejak upravit skin diMka z WM tak,at slape na androidu?
Honyslunicko
 
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2012 18:09

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod amatér v 24 pro 2013 17:01

To opravdu nejde, problém není ve skinu, langu, ani ve verzi PRIMO (iGO8, Amigo), ale v datech obsažených v mapách. Tento problém už se tu řešil před pěti lety, potom na nějaký čas to z map zmizelo, aby se to znovu vrátilo.
O jiném řešení, než které jsem popsal nevím. Ber nebo nech stát, popř, vymysli lepší :ano:
Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod Honyslunicko v 24 pro 2013 20:09

Dobře,v poho,ja to beru,jak si rikal.Jen je mi divne,ze si dam třeba slovensky jazyk programu, a města se uz ukazji v nahledu mapy v origo názvech.
Honyslunicko
 
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2012 18:09

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod amatér v 24 pro 2013 20:23

Každý lang má své identifikátory LCID a iso, podle toho se také chová. To, že se ve slovenštině neobjevuje alternativa Bělák k německému Villach, neznamená, že je lang dokonalejší, znamená to pouze jediné, tento ekvivalent po slovenštinu neexistuje. Dvoujazyčnost je pro naše končiny historická a je to pozůstatek Rakouska-Uherska, mnohojazyčné seskupení prostě hledalo pro některá města své názvosloví. Zadej při použití slovenského lang napři. Maďarsko Ráb.
Nehledě k tomu, naše kotlina je ovlivňována i němčinou. V bývalých sudetech existoval Liberec, Ústí n.L., Děčín, Jablonec nad Nisou,... jen pro česky mluvící obyvatelstvo, na mapách to byl Reinchenberg, Ausig, Gablonz, .... Takže s tvým problémem se setká i Němec. který bude cestovat po Čechách.
Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod Honyslunicko v 25 pro 2013 00:33

Tak vyreseno....,je třeba rozbalit lang_czech.zip a tam v info.ini dat pred radek languagekey="czech" strednik ";" a slava,uz se to ukazuje tak jak ma.
Honyslunicko
 
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2012 18:09

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod SvoDa v 25 pro 2013 09:12

A nemáš pak zas slovanské (CZ, SK, PL,..) názvy měst v angličtině ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod amatér v 25 pro 2013 09:46

To asi ne, iso zůstává stejné. Mne by spíš zajímalo, co se mu propíše do system.ini.
Vzhledem k tomu, že tahle rada je z velice "moudrého" fóra :D , tak uvidíme co to udělá, třeba s TTS hlasem. Já to prubnu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: iGO Primo 2 pro Android

Příspěvekod Honyslunicko v 26 pro 2013 08:46

Tak pokud te to zajima,tak ti poslu systém.ini jen rekni,kde presne je ;-)

Zatím to jde,tak jak ma. Akorat mi necte PRIMO ze sys.txt co mam ve slozce IGO.Cte info jen nekde ze systemu.Mel jsem root na tabletu,po aktualizaci androidu,uz mi nejde udelat root,tak nemuzu nakopírovat sys jinam.Vyskakuje mi hlaska o nepodporovanem hlase.
Honyslunicko
 
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2012 18:09

PředchozíDalší

Zpět na iGO PRIMO pro Android

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků