Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod Lokomaz v 18 pro 2012 16:00

Jo je to jasný ale protože je zde napsáno - Níže starší verze a nastavení hlasu - tak jsem nevěděl zda to tam také patří.Ty příspěvky o pár stran zpět jsem jistě četl a podle nich to také opravil ale to neřešilo můj problém.Až ta strana 1.
Diky
Naposledy upravil Lokomaz dne 18 pro 2012 16:03, celkově upraveno 1
Lokomaz
 
Příspěvky: 22
Registrován: 12 úno 2010 10:14

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod SvoDa v 18 pro 2012 16:01

To snad vyplývá z toho, o čem ty překlady jsou, ne ?
A tvůj problém je řešen právě na straně 1 a diskutoval se i na straně 13 :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod lapal v 19 pro 2012 13:24

Ahojky, prosím o radu. Mám mapy CEDA a tak jsem si stáhnul ten hlas s písmenem "C", jak mi bylo doporučeno. Vše potřebné jsem nastavil, co jsem potřeboval a při navigování chvíli ten hlas šel a po pár minutách Zuzana ztichla a nic, ticho. Po rastartu ten samý problém, chvíli mluví, pak ticho. Nastavil jsem tam tedy hlas "Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.4.4 121115.zip" a dělá to samé. Ptal jsem se i "přetvořitele" hlasu pro CEDA "mkb" a sdělil mi, že mu to taky s tou jeho úpravou občas dělalo, ale pak už po tom nebádal. Je potřeba něco někde změnit, vyměnit, smazat, přepsat, dopsat (třeba v sys.txt)? Dělalo vám to někomu něco podobného? Zkoušel jsem hledat v tomto fóru, ale přímo toto nenašel, možná jsem špatně zadával, nevím.
Díky za každou radu. L.
lapal
 
Příspěvky: 84
Registrován: 12 pro 2011 13:25

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod SvoDa v 19 pro 2012 14:52

Především vyzkoušej, jestli to dělá i s jinými mapami než CEDA.

Kdysi tu kdosi psal, pokud si vzpomínám tak amatér, že Zuzka po pár hláškách zmlkla (ne s CEDA, ale i s NQ mapami), když byly používány s hlasem i ux utility a byly zakomponované do data.zipu nebo byla část v samostatné složce ux a část v samostatné složce ui_igo9, to už si ale fakt nevzpomínám, já s tím problém neměl.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod lapal v 19 pro 2012 15:40

OK, díky, vyzkouším. Koukal jsem, že mám složku UX jak v rootu Prima, tak i v Data.zip, kdy v té v Data.zip jsou "driveralerts_tts_20.zip, eta_tts_20.zip, speedlimit_tts_20.zip" a v rootu "ui.zip". Co je vlastně pro ty hlasy lepší, když je složka UX v rootu a nebo v Data.zip? Taky sjem někdy někde četl, že měl někdo dokonce ty zazipované soubory rozbalené a jednotlivé podsložky a soubory pak rozhozené do složek "ui_igo9" a "ux". Má někdo zkušenosti?
Díky.
lapal
 
Příspěvky: 84
Registrován: 12 pro 2011 13:25

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod SvoDa v 19 pro 2012 15:43

S tím ux je to jen střelba do vzpomínek a pamatuji se dobře viz viewtopic.php?p=80354#p80354
amatér píše:WertVRV uvádí:
- v data.zip vytvořte složku ux
- do složky ux nakopírujte přiložené archivy, tak jak jsou (tedy ve formě xxx.zip)
Mě osobně v MIO C720 tento postup dělá potíže. Utilita nějakou dobu funguje, ale hlas, z mně neznámých příčin, najednou zmlkne a už nezahlásí vůbec nic, vytvoří se soubor crash a je nutno ho odstranit a restartovat navigaci, teprve po takovém zásahu navigace nějaký čas funguje, ale po čase je opět zticha. Je to dost nepříjemné a ztrácí to efekt pro použití.
.... Nakonec jsem řešení nalezl:
- do vytvořené složky ux v data.zip nekopírujte kompletní archiv xxx.zip, ale archiv nejdříve v počítači rozpakujte, do složky ux vložte pouze složku speedlimit_tts_20 (obsahuje soubor global.ui)

Soubory z speedlimit_tts_20.zip\ui_igo9\common\ui (speedlimittts.lua a speedlimittts.ui) nakopírujte k ostatním přímo do data.zip

Možná, že na jiných zařízeních se s podobným problémem nesetkáte. Tento návod je opravdu jen ze zkušenosti s MIO C720.
.
Především vyzkoušej, jestli to dělá i s jinými mapami než CEDA, teprve jestli ano, tak pak můžem hledat příčiny třeba v ux.

Kde se ux "lépe chová" a zdali je tvůj probém tentýž jako amatérův, je otázka, s odstupem času se toto řešení jevilo jako "vousaté" a diskutovalo se to např. zde viewtopic.php?p=87992#p87992
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod lapal v 20 pro 2012 15:35

Tak jsem to včera zkusil ještě jak s CEDA, tak i s NQ mapami a pořád chyba. Pak jsem tedy vyzkoušel ty zmiňované soubory v UX rozpakovat a rozházet do složek ui_igo9 a ux, ale ne v data.zip, ale přímo v rootu a pak to bylo v pohodě s CEDA i NQ. Zatím fachčí.
SvoDa: Díky Ti za ty odkazy, to jsou ty, které jsem měl na mysli, jen jsem je nedokázal dohledat. V tom hledání musím víc zapracovat, asi neumím volit ta správná slova. :-)
L.
lapal
 
Příspěvky: 84
Registrován: 12 pro 2011 13:25

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod lapal v 22 pro 2012 22:25

Ahoj, zkoušel jsem opět test, jestli hlas nevypadává, tak drží, ale mám tu jiný problém. Po nějaké době mi to vyhodí chybu a konec.
Píše to toto: "Out of memory. Requested: 34968 Cache: 2013800".
Nevíte někdo, co to znamená, na co to odkazuje, s čím má nějaká paměť jaký problém?
Díky L.
lapal
 
Příspěvky: 84
Registrován: 12 pro 2011 13:25

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod deusexx v 23 pro 2012 06:55

Už mě to dlouho out of memory nevyhodilo ale mrkni se, jestli nemáš zapnutých moc POI bodů,třeba aji mimo republiku a nebo velkej soubor na radary. Třeba radary nejen pro ČR ale i okolní státy.Jinak nevím, kde by mohla být zakopaná sobáka.Prostě tady ty dvě věci vypnout a pak postupně zapínat.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2012 08:40

S Out of memory se lze s TTS hlasem na slabších strojích setkat především v situaci, kdy Zuzka "hubu nezastaví" :D , čili je za sebou či přes sebe hodně různých hlášení manévrů, mezitím nějaké DA značky, hlášení limitů či radarů,...

Samozřejmě na využití paměti má vliv i to, co píše Deus + taky složitost skinu, vykreslování terénu, atp.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků