Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Moderátoři: maros888, Dráček

hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod amatér v 31 srp 2012 16:33

Když jsem 22.8.2010 založil nové vlákno o prvním českém TTS hlase pro PRIMO, netušil jsem, co vše se za ty dva roky s hlasem povede.
Zde bych rád poděkoval Dráčkovi, díky jehož ochotě je dnes hlas, na takové výši. Obrázek

Tato úprava hlasu obsahu je vše, co obsahuje nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Změna od 25.11.2012
Na základě několika požadavků, jsem znovu během krátké doby, hlas přepracoval.

Nová verze hlasu:
Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.7.0.1 121125.zip

Co je nového:
- lze vybrat tvar hlášení u překročení rychlostního limitu (... padesát kilometrů za hodinu /... padesát)
K nastavení této funkce je potřeba:
- použít novou utilitu, tu jsem postavil tak, aby byla nezávislá na skinech.
- z data.zip odstranit všechny opravy popisované >>> zde <<< Pouze v případě, pokud ještě někdo používá !
- z \tts_nua_v5\czc\SPEECH\components odstranit soubor userdct_czc.dat, a nahradit ho novým
userdct_czc.rar

- ze složky UX odstranit utilitu New_tts_amfm.zip, nebo New_tts_amfm_for_skin_dimka.zip (podle toho jakou, kdo používá).
- do složky UX vložit utilitu novou (Tak, jak je! Nerozbalovat!)
tts_settings_czech_voice.zip

Důležité:
- Nastavení pro český TTS najdete v "Nastavení" > "Zvuk a varování"
obr_133.jpg

U volby "Hlásit jednotky při omezení rych. limitu?" není potřeba provádět restart.
obr_131.jpg

- Z důvodu dalších změn je potřeba nezapomenout na nastavení o možném zvýšení rychlosti (Skin dimka, nebo utilita speedlimit_tts_20) Je nutno zvolit nastavení "Oprava rychlostních jednotek"
obr_132.jpg

nové zápisy do Dictionary.lang:
Kód: Vybrat vše
Announce speed unit="Hlásit jednotky při omezení\nrych. limitu?"
Advanced Settings for Czech TTS voice.="Rozšířená nastavení pro český TTS hlas."
Settings for Czech Zuzana voice.="Další nastavení hlasu Zuzana"


=========================================================================================================================
=========================================Níže starší verze a nastavení hlasu===================================================
=========================================================================================================================
Změna od 23.11.2012
Předkládám novou inovaci hlasu Zuzana, kdy již není pro volbu tvaru hlášení o vzdálenosti, pro volbu tvaru hlášení délky navigačního pokynu a pro volbu tvaru hlášení času dojezdu do cíle přidávat zápisy do sys.txt, ale tuto volbu lze provést přímo z prostředí PRIMO.
Před použitím této nové úpravy hlasu tedy ze sys.txt odstraňte všechny zápisy:
Kód: Vybrat vše
- numbers_mode=
- short_mode=
- etatime_mode=

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.7.0.0121122.zip

K hlasu je nezbytné použít přiloženou utilitku. Potřebná nastavení totiž můžete provést s jejím použitím.
V "Nastavení" > "Zvuk a varování" zvolte "Rozšířená nastavení"
obr_123.jpg
obr_124.jpg

New_tts_amfm.zip

Důležité! Po prvním spuštění proveďte volbu nastavení u všech tří možností (tedy i tam, kde se vám zdá první nastavení správné) je to důležité k tomu, aby se hodnoty přepsaly do souboru system.ini. Provedenou volbu musíte potvrdit tlačítkem "Hotovo" a následným odsouhlasením restartu.
U dalších změn nastavení je restart nutný pouze u konkrétní změny.

Do Dictionary.lang:
Kód: Vybrat vše
Read distance in shape:="Vzdálenost číst ve tvaru:"
One and a half km="Jeden a půl kilometru"
One point five km="Jedna celá pět kilometru"
One point five tenths km="Jedna celá pět desetin kilometru"
Sentence length for navigating:="Navigační pokyny hlásit:"
am_Long="Dlouze"
am_Short="Krátce"
Time format\n(only wiman)="Formát času\n(pouze wiman)"


Upravená utilitka pro uživatele skinu diMka
V "Nastavení" > "Zvuk a varování" zvolte "Nastavení pro český hlas Zuzana ve skinu diMka WA."
obr_127.jpg
obr_128.jpg

New_tts_amfm_for_skin_dimka.zip

Do Dictionary.lang: navíc, k předchozímu:
Kód: Vybrat vše
Settings for Czech Zuzana voice.="Nastavení pro český hlas Zuzana ve skinu diMka WA."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------Výše uvedené platí pro verze hlasu 7.0.0 a výš (potřebný engine + opravy souboru userdct_czc.dat. naleznete na konci tohoto postu)-----------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
==============================================================================================================================
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------Úpravy popsané níže se týkají hlasu v. 6.3.8 - v. 6.4.4 (potřebný engine + opravy souboru userdct_czc.dat. naleznete na konci tohoto postu)------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Navíc. Jedná se novou koncepci hlasu, kdy máte na výběr jakou hlášku o vzdálenosti chcete slyšet, zda tvar "Jedna celá pět desetin kilometru" nebo "Jedna celá pět kilometru" nebo "Jeden a půl kilometru" (zatím znají pouze uživatelé s os. Android).

O co jde?
Pro správnou funkci hlasu musíte v sys.txt do sekce [tts] přidat zápis:
Kód: Vybrat vše
numbers_mode=1

příklad zápisu:
- 1 = jednom celém a pěti desetinách ...,
- 2 = jednom celém pěti ...,
- 3 = jednom a čtvrt/půl/tři čtvrtě ...

3.11.2012 Přidána nová funkce pro volbu hlášení navigačních pokynů ( stručné/dlouhé), do sekce [tts] přidat zápis:
Kód: Vybrat vše
short_mode=1

Při použítí tohoto zápisu bude Zuzana hlásit manévry ve zkrácené variantě
příklad zápisu:
- 0 = Na druhé světelné křižovatce odbočte vpravo
- 1 = U druhého semaforu vpravo.

15.11.2012 Přidána nová funkce pro volbu hlášení času dojezdu (utilita wiman / skin dimka) můžete nastavit tvar 24 hod., nebo 12 hod., do sekce [tts] přidat zápis:

Kód: Vybrat vše
etatime_mode=1

Při použítí tohoto zápisu bude Zuzana hlásit dojezdové časy ve tvaru např.:
- cíle dosáhnete v osm hodin dvacet pět minut dopoledne
- PB dosáhnete v jedenáct hodin pět minut v noci, ...
(Zde patří velké poděkování WertVRV, který uspořádal scripty pro správnou výslovnost)

Pro použití jiných hlasů není zápis "numbers_mode=", "short_mode=", ani "etatime_mode=" překážkou a nijak ostatní hlasy neovlivňuje.

starší verze:
Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.4.3 121108.zip

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.4.3 121108.zip

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.4.2 121105.zip

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.4.1 121102.zip

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.3.8 120831.zip


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------potřebný engine + opravy souboru userdct_czc.dat. pro hlas Zuzana od verze 6.3.8 a výš------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opravný userdct_czc.dat. Rozšířený o opravu pro tts_by_Wiman_Primo_ver.2.5 >>> zde <<<

Engine k hlasu. Soubory z přiloženého archivu nakopírujte do složky s PRIMO. Není potřeba měnit, pokud hlas pracuje s původními správně.
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/xY76uRT/engine-rar

dictionary.voice hlasu je již uzpůsoben i pro použití ke skinu diMkaWA_P154_pt_ls
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod mkb v 10 zář 2012 17:45

Zde je zmíněný hlas trochu přizpůsobený pro použití v mapách CEDA. Ale používám jej i pro TT a NQ. Označení hlasu je doplněno písmenem "C", může být v CONTENT/VOICE s originálním hlasem.

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.3.8 120831C.zip

Trochu zkoušení.
Dálnice: Odbočení je u všech map hlášeno ve vzdálenosti 3km, 1km a asi 100m. Hlášení není vždy identické (dle map), ale vzdálenost stejná.
Silnice 1.tř.: Odbočení hlášeno 1km, 300m a asi 100m také u všech map.
Rychlostní silnice:
Mapy NQ je berou jako silnice 1.tř. a tak jsou také hlášeny.
Mapy TT a CEDA je však považují za dálnice a tak funguje i hlášení. Je to v pořádku, jezdí se tam také 130. Problém ale je, že takto navigují i např. na Jižní spojce a tam při častém najíždění a sjíždění to hlášení 300m před odbočením prostě chybí.

Kdysi na dálnicích bývalo hlášeno 3km, 1km a 300m před odbočením (zuzka 6.2). Mirku (Amatér) nedalo by se s tím něco dělat.? Kdyby se to hlášení 100m předělalo na 300m asi by to na dálnici tolik nevadilo.

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.7.0.1 121125C.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil mkb dne 08 led 2013 17:38, celkově upraveno 1
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod kubrticek1 v 18 zář 2012 20:41

U této verze je nějaká chybka. Numbers mode 3 je ok, ale hlásí n á sleduje kruhový objezd. Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal.
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod amatér v 18 zář 2012 20:44

Co hlásí? S čím jsi se nesetkal?

mkb píše:Kdysi na dálnicích bývalo hlášeno 3km, 1km a 300m před odbočením (zuzka 6.2). Mirku (Amatér) nedalo by se s tím něco dělat.? Kdyby se to hlášení 100m předělalo na 300m asi by to na dálnici tolik nevadilo.

Tohle u map NQ funguje správně, mapy CEDA ani TomTom mi nevyhovují, jsou tam opravdu prazvláštně zakomponovány příkazy. Obecně bych uživatelům jiných map než NQ, nové verze hlasu vůbec nedoporučoval, vše je opravdu koncipováno a stavěno pouze na příkazy v konkrétních mapových podkladech.
Pokud verze 6.2 vyhovuje, vrátil bych ji. V případě potřeby pomohu s opravou, ale sám novou koncepci hlasu pro jiné mapy už dělat nemohu, je to spousta času a zkoušení.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod kubrticek1 v 18 zář 2012 21:09

mapy NQ. Hlásí "en á sleduje", místo "následuje". Jak v simulaci trasy 1x rychlost, tak v reálu. U předešlých verzí vyslovuje správně. skin dimka 1.5.3
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod amatér v 18 zář 2012 21:29

Teď jsem to zkoušel, a hláška nasleduje je správně. Zkus to bez skinu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod kubrticek1 v 18 zář 2012 22:25

Opravdu to říká správně i při nastavení: ohlásit vzdálenost příštího manévru? Ve verzi 6.3.6.120707+ (a starších) problém není. I tts by wiman primo ver.1.6 jede v poho. Zkoušel jsem i TT, ale tam je potřeba daleko více ošetření římských číslic (například: Příbram III), nebo jsou rozdílná velká písmena. L"Arm",L"arrm" je původní úprava pro NQ, nově stačí přidat L"arm",L"arrm", a ejhle, už říká armády i v TT (místo a er mády). Ještě jsem si opravil zkratku Kamýk N. Vlt, Velká. (při cestě z obce Obory s hlášením dalšího manévru) pro NQ. No, zatím zůstanu u desetin kilometru.
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod amatér v 18 zář 2012 22:38

Jak jsem psal výše, hlas dělám na mapy NQ, za hlášky u jiných map neručím. A ano, mám v nastavení i "ohlásit vzdálenost příštího manévru". Ono totiž ...
kubrticek1 píše:U této verze je nějaká chybka. Numbers mode 3 je ok, ale hlásí n á sleduje kruhový objezd. Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal.

Nic neříká. U jaké verze?

Nebylo by lepší, místo "Ještě jsem si opravil zkratku Kamýk N. Vlt, Velká.", napsat pro ostatní např.: přidal jsem do config_transforms.lua překlad pro mapy XY
{L"Kamýk N. Vlt",L"kamýk nad vltavou"},
:?:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod kubrticek1 v 18 zář 2012 23:21

jj asi je problém můj (skin dimka, kolize tam jsou, například: capture_screen_20), kouknu na to, až bude čas. Jinak pochvala za digitální hlas, skvělá práce.
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Re: hlas Zuzana pro Primo 2 - All In One - WinCE

Příspěvekod kubrticek1 v 19 zář 2012 10:47

Díky za ujištění, měl jsem chybu v config_transforms.lua. Tentokrát jsem se netrefil s doplněním L"arm",L"arrm" do sekce: 27.1.2012, ale omylem jsem tento zápis přidal do sekce níže: local replace tmc. Nyní vše funguje perfektně. :D
kubrticek1
 
Příspěvky: 109
Registrován: 07 dub 2012 21:50

Další

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků