Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod mkb v 19 bře 2012 16:21

Pro použití nové Zuzany pro mapy CEDA jsem trochu upravil hlas v6.3.3.+.

Je tam problém, že v určitých situacích nějak vypadne hlášení vzdálenosti k manévru. Ozve se pouze "odbočte vpravo směr ......", ale chybí údaj o vzdálenosti. To samé platí i při použití map TT. Zajímavé je, že hlas v6.2 stejnou situaci odmelduje v obou mapách správně.
Lehce v simulaci jsem s touto úpravou zkoušel mapy NQ, tam jsem nenarazil na problém, (originální úpravy zachovány).

(Jsou tam nějaké mé vlastní úpravy. Lze použít dictionary.voice z originální verze.)

Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_v.6.3.3 120311+.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod lapal v 19 bře 2012 17:37

SvoDa píše:Jestli někdo nechce, aby Zuzka neříkala to "je možné zvýšit rychlost......", ale jen hodnotu, tak si prostě v dictionary.voice upraví překlad.........


Děkuji za dobrý tip a rady, to je zajímavé, vyzkouším. Jen nevím, když změním to "je možné zvýšit rychlost" jestli to ten limit nezahlásí jen když dojde ke zvýšení rychlostního limitu a když to spadne zpět třeba na padesátku, tak nic neřekne. Nebo to jde taky někde nastavit nebo dopsat?
Koukal jsem zatím do toho dictionary.voice a všiml jsem si, že je tam např. v některých povelech zapsáno: "předjíž Dění" a nebo "vzzdálenost", je to tak pro Zuzčinu výslovnost správně, to předjížDění s mezerou a vzdálenost se dvěma z? Díky L.
lapal
 
Příspěvky: 84
Registrován: 12 pro 2011 13:25

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod amatér v 19 bře 2012 17:46

Co k tomu dodat, nic tam není zbytečně. Pokud máš pocit, že neznám gramatiku, oprav si to, potom ale nepiš, že Zuzana místo vzdálenosti čte vézedálenosti a pod.
Pánové používat textový editor umím také, a vím co jsem kam, a hlavně proč, umístil.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod lapal v 19 bře 2012 17:50

Omlouvám se, ale já to nemyslel zle, je mi jasné, že určité věci se musí různě přizpůsobovat správné funkčnosti. Já se jen ptal, abych byl v obraze, zajímá mě to.
Takže fakt sorry.......
L.

amatér píše:Důvod editace:
Jedno z pravidel fóra hovoří o tom, že předchozí příspěvek se necituje.
lapal
 
Příspěvky: 84
Registrován: 12 pro 2011 13:25

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod muriel v 21 bře 2012 19:55

Velké díky
muriel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31 pro 2009 18:19

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod Dráček v 22 bře 2012 14:04

Po dohodě s Amatérem dávám k odzkoušení pokus o systémový způsob řešení některých nedokonalostí ve výslovnosti Zuzany. Jedná se o soubor userdct_czc.dat.
Zatím jsem tam vložil následující opravy:
! , : ? armády chráněný GPS lady přátelství sklářská tunel
Pokud chcete testovat rozbalte a vložte/přepište soubor ve složce:
tts_nua_v5\czc_TT(czc)\speech\components
Slovník spolupracuje se všemi Zuzanami TTS Pro a se všemi mapami.
Pokud uvedené slova budou fungovat správně, budu rád, když pošlete další anomálie k zapracování do slovníku a budeme pokračovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dráček
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 čer 2011 21:44

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod SvoDa v 22 bře 2012 16:51

Díky, rád vyzkouším ;)
Jen mne trošku zarazilo (neřídím se sice heslem čím větší tím lepší :lol: ) ale ten tvůj nový (upravený) soubor je svou velikostí (samože po rozbalení) poloviční oproti původnímu :?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod amatér v 22 bře 2012 19:04

To je v pořádku.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod thomason2222 v 22 bře 2012 19:41

Zdravim všechny
Tak v nové upravě od Dráčka při simulaci v souhrnu trasy hlásí středníky, jinak zatím jede bez chyb
Goclever 4390t,skin Tomsoft,Nová Zuzka,mapy NQ 2011 Q4
Obrázek
Uživatelský avatar
thomason2222
 
Příspěvky: 19
Registrován: 27 čer 2010 19:10

Re: nový hlas Zuzana pro PRIMO 2

Příspěvekod mkb v 22 bře 2012 20:29

Zkoušení také pouze v simulaci. V souhrnu trasy - středník, MO místo Městský okruh.
Mapy TT, skin fM&Am. S původním userdct_czc.dat (z nového csc) je stejná situace O.K.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků