Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Moderátoři: maros888, Dráček

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod jack.samuel v 13 led 2012 10:30

Moc dekuji za radu, u bodu 3 jsem pouzil variantu a (tj. nakopirovani adresaru media_libs a ui_igo9 do adresare PRIMO). PRIMO se spustilo, tak vecer vyzkousim, zda to uz bude hlasit normalne. Jinak by se to mozna mohlo upravit na prvni strance (myslim to vynechani bodu 2 a ktere adresare se musi nakopirovat do PRIMO pro verzi 2.0), aby to nematlo takove neznalce, jako jsem ja, protoze ani pri podrobnejsim zkoumani mi nebylo jasne, zda se mam zabyvat temi upravami pro PRIMO 1.2 ci ne.

Mimochodem ty dalsi upravy jako Oprava hlášení Eeská > Česká v nabídce "Kde se nacházím", atd., jsou take nutne delat pro PRIMO 2.0?

Jeste jednou dekuji.
jack.samuel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 led 2012 09:13

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod vovi v 13 led 2012 13:10

Opravy typu Eeská->Česká jsou kvůli rozdílnému kódování češtiny v mapách a se samotným hlasovým enginem přímo nesouvisí. Určují jen náhradu za řetězec se špatně interpretovanou diakritikou, který Primo (bez ohledu na verzi) načetlo z mapového souboru. Pokud jezdíš na mapy, kde je to v pořádku, nepotřebuješ to; jestli mapy střídáš nebo máš "ty špatné", pak to potřebovat budeš.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod jack.samuel v 13 led 2012 13:44

Dekuji, zatim to necham jak to je a uvidim, co to bude delat. Mam ted mapy NAVTEQ 2011.Q3 - ty ma nekdo vyzkousene, ze jsou v poradku? Kdyby mely tento problem typu Eeská->Česká, tak bych to rovnou zkusil opravit. Dekuji.
jack.samuel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 led 2012 09:13

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod jack.samuel v 13 led 2012 22:54

Tak jsem to dneska vyzkoušel a "kmhá" už mi to opravdu neříká. Ohledně počátečního "Č" to zatím nemohu potvrdit, prozatím jsem nikde okolo nejel. Děkuji tedy za pomoc.
jack.samuel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 led 2012 09:13

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 13 led 2012 23:22

"Č" ti to bude číst správně. Jen uživatelé skinu dimka si musí provést opravu >>> viz. zde <<<. Oprava se týká hlášky ve volbě "Kde se nacházím".
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod vu5936 v 24 led 2012 21:25

Po přidání UX funkcí a nově vzniklých závislostech vůči skinu jsem se nějak zamotal v prioritách zpracování souborů. Vzdávám se a zeptám se rovnou: podařilo se vám rozběhnout čtení zprávy v nabídce "Kde se nacházim" i v P2.0? (Ostatně na úvodní stránce je tato funkce uvedena jenom pro P1.2) Díky.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 24 led 2012 21:40

Mně ne. :) Ale UX utility nemají nic společného s funkcí Kde se nacházím z PRIMO 1.2.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod vu5936 v 25 led 2012 01:15

UX utility přímo ne, ale .lua soubory, které mohou být na řadě míst (DZ, root, skin, branding), s nimi mohou být potencionálně v konfliktu. Např. já používám čistokrevný Gj-AK skin a kvůli prioritě musím dělat změny do něj. Už teď vidím, že některé UX utility (např. jeden z velkých kompasů, tuším že ten od SOSky) se se s Gj-AK nesnesou. Další mají problém s úpravou kmhá, atd. Takže teď to díky relativně snadné tvorbě UX utilit a spoustě jejich tvůrců nekoordinovaných se skinotvůrci, začíná být konečně dobrodružné.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod amatér v 25 led 2012 01:29

Na opravu kmhá (v PRIMO 2 !) stačí použít pouze opravený code_advanced.lua a nakopírovat ho do \media_libs\voice_guidance\engine_1_0 v data.zip (nic víc). Kompas od SOSka mi na 480x272 také nefunguje a upozorňoval jsem na to.
Pokud používáš nějaký skin, a je jedno jaký, opravy a úpravy musíš dělat přímo do něj, ale tak to bylo vždy. :)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Hlas TTS Zuzana pro PRIMO

Příspěvekod vu5936 v 25 led 2012 20:57

Promiň, ale mě to s tím kmhá nějak pomalu pálí. Ať ať čtu oba navazující návody jak čtu, tak v tom mám zmatek. Oprav mne prosím, kde je moje chápání špatné.

Chci docílit, aby fungovala jak utilta speedlimit_tts_20.zip, tak fungovalo (ne)čtení kmhá.
- do příslušných adresářů umístím obsah z utility speedlimit_tts_20.zip
- do příslušného adresáře umístím code_advanced.lua
- nic dalšího nedělám, tzn.:
--- do souboru customized.lua nedám uvedený blok zápisů
--- do sys.txt nedám zápis correction_overspeed_unit

Je to správně a nebo jsem něco pochopil špatně? :oops: Díky.

(Soubory s plným vědomím sepsutí :lol: nedávám do DZ, ale do příslušných adresářů v rootu Prima, což by mělo být alespoň principiálně správně, a UX utility fungují korektně. V tomto případě to ani nevadí, protože customized.lua ze skinu, který má nejvyšší prioritu, nic nepřebíjí.)
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

PředchozíDalší

Zpět na Hlasy TTS pro Primo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků