Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zaměnitelnost map

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod Lakva v 20 srp 2008 08:24

Hádám, že na 50% to navigace přepočítá po nových silnicích sotva vylezeš z baráku a chytí signál ;)
Co je ale ještě pozitivnější, že se po výměně map zachovají i uživatelské bloky - nastavená místa, kudy navigace nemá trasovat.
Třeba dlouhodobé uzavírky, nebo místa, kudy ve skutečnosti jet nejde. Omylem zanesené chodníky, schody, tunýlky, lávky... Těch je kupodivu dost. Sám mám kolem baráku 3, navíc jsou rozmístěné tak, že jeden známej cestou ke mně už chtěl prohodit Garmina voknem, když ho dvakrát navedl do něčeho takovýho.
Jo, pravda, máme u baráku i další past, místo kde reálně není silnice, ale v katastrálních mapách je už 35 let zakreslená. Ale tam se chytaj jen záchranáři, v normálních navigacích tam silnice není.

Hmmm... Sorry za tu dlouho rozkecávku :oops:
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod Lada_657 v 04 led 2009 20:52

Zdravím všechny, měl bych dotaz. Mám navigaci Asus R300 a v ní IGO8, už několikrát jsem si stáhl novější mapu ČR (mám 01.2008) a pokaždé to vypadá jako mapa průjezdní. Teď jsem zkoušel mapu z jiné navigace koupené na vánoce - vím, že jede - ale na Asusu se tváří zase jako průjezdní, přitom má více dat než ta moje. Poradíte někdo? Díky
Lada_657
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2009 20:35

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod amatér v 04 led 2009 21:06

Nejpravděpodobnější příčina je v tom, že chceš použít mapu, na kterou nemáš licenci.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod vovi v 04 led 2009 21:21

Zjistíš to snadno - v menu Nastavení na druhé obrazovce je "O programu" ... a tam najdeš kromě verze programu i seznam map. Pokud mezi nimi ta ČR nebude, je určena pro jinou verzi iGO (2006, Miomap 3.3, iGo8 R3, ...). Pokud tam bude, ale bude u ní "zámek", nemáš na ni licenci. Podobně se chová i příliš stará mapa (z pohledu licence), ale u té je zase obvykle napsáno "RIP".
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod Lada_657 v 07 led 2009 21:15

Tak máš pravdu, v tom seznamu map není. V popisu Asusu je: - Software iGo 8 3D, mapy celé Evropy (44 zemí) na přiložené microSD kartě A v té druhé navigaci co jsem si půjčil tu mapu: Nejaktuálnější mapové podklady TeleAtlas ve spojení s navigačním software iGo 8 3D Tak jsem si myslel, že by to mohlo jít. Každopádně díky
Lada_657
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2009 20:35

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod karelvol v 21 srp 2010 11:53

Dobrý den, chtěl bych vědět, jestli jsou mapy pro iGO8, AMIGO a PRIMO mezi sebou zaměnitelné, nebo potřebuje každá verze iGO8, AMIGO a PRIMO svoje mapy.
karelvol
 
Příspěvky: 73
Registrován: 17 srp 2010 20:16

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod amatér v 21 srp 2010 15:58

iGO8.3, AMIGO i PRIMO, využívají stejné mapy. Otázka použití ale není závislá jen na samotném sw., ale velice důležitou součástí je licence.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zaměnitelnost map

Příspěvekod karelvol v 21 srp 2010 21:47

Děkují za odpověď.
karelvol
 
Příspěvky: 73
Registrován: 17 srp 2010 20:16

Předchozí

Zpět na Mapy, verze map a jejich aktualizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron